Skocz do zawartości

Kompresor


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2017 o 16:19, Domel napisał:

Szukam małego 24l. Cudów i miejsca na niego nie mam.

allegro 6895338795

Co myślicie ?

Na moje laickie oko OK, nie wiem czy to prawda że firma z linku produkuje też kompresory dla casto, szwagier używa właśnie tej marketówki twierdzi żeby się nie denerwować to nie mniejszy niż 50L ma to urządzenie jakieś 4 lata i nie narzeka, tylko olej zmienia.

Chłopaki w temacie o tornadorze piszą że 50L troche mało.

Też jestem na etapie zakupu i myślę nad tą 50L z casto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAPRAL sprężarka V3 600L/min 100L 230V 10bar

coś lepszego znajdę do ok. 1500 zł? wydajność na wejściu 600l na wyjściu 400l, ale wydaje mi się, że w rzeczywistości będzie jakieś 350l. Wystarczy na tornadora i jakieś małe zabawy lakiernicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy dużo ludzi  narzeka na caprale,a do zabaw lakierniczych będziesz potrzebował dobrze przygotowanego powietrza (odwodnione,odolejone),aby uzyskać zadowalający efekt,

osobiście polecam sprężarki na 400v, 230v może Ci wyrzucać bezpieczniki,szczególnie przy tornadorze czy pistolecie lakierniczym gdzie kompresor  będzie hulał prawie cały czas.

jeśli chcesz coś wiedzieć o pistoletach lakierniczych czy sprężarkach na 400 to wal tutaj lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jakie polecacie węże pod kompresor 50L? Będę robił konserwacje podwozia u  siebie, potem typowy domowy użytek, coś przedmuchać, napompować itp. 
Myślałem nad 10mm o dł. 10-15m. Wybrałem coś takiego: 7413489314 lub 688136651
Co o takich wężach sądzicie, który wybrać? Macie jakieś doświadczenia, bardzo twarde są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy tragedia, drugi nie wskakuje

polecam od nich,

https://allegro.pl/uzytkownik/narzedzia67?string=WĄŻ PRZEWÓD PNEUMATYCZNY&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-2-0329

 

kupiłem 10m z końcówkami rectusa i kosztowało mnie to 90pln (oczywiście średnica wewnętrzna to minimum 10mm), nie wiem który to może być z ich aukcji, kupiłem na miejscu. Zadzwoń i powiedz, że chcesz miękki z końcówkami rectusa.

Teść jak zobaczył jakość za tę cenę to pojechał i też kupił z zazdrości:-D

 

edit... ten 😁

7389276790

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem wąż do acetylenu, średnica wewnętrzna 10mm po 4,20zł za 1mb. Dokładnie ten https://allegro.pl/fagumit-waz-spawalniczy-do-acetylenu-10mm-2-0mpa-i7137335026.html 

Fajny, elastyczny , pare lat na pewno posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Można coś sensownego kupić za kwotę 600-1000zł? Zastosowania typowo warsztatowe ale chciałbym w przyszłości spróbować sił w lakierowaniu niewielkich elementów. Wszelkie propozycje i sugestie mile widziane 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie odwadniacz do kompresorka 50L? Używany typowo domowo, tu coś przedmuchać, napompować czasem coś pomalować. Teraz czeka mnie jednak konserwacja podwozia, a więc położyć epoksyd i konserwację + progi. Do tego chciałbym trochę oczyścić to powietrze, jednak niskim kosztem, tak do 200zł.

Myślałem aby podpiąć odwadniacz bezpośrednio pod butlę, gdyż kompresor jest mobilny a lepiej osuszać auto czystym powietrzem 😉

Nawet już kupiłem odwadniacz 40um + odwadniacz z reduktorem 5um jakieś najtańsze z allegro, czyli za ok 50zł, jednak gwinty w nich pozostawiają wiele do życzenia i jeden ciągle puszcza powietrze, albo ja nie umiem tego dobrze uszczelnić - choć próbowałem to uszczelnić ok 10 razy z tym samym skutkiem. 

Myślałem aby kupić teraz CKD W4000, co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.01.2018 o 21:50, Emig napisał:

@Arkeolowy dużo ludzi  narzeka na caprale,a do zabaw lakierniczych będziesz potrzebował dobrze przygotowanego powietrza (odwodnione,odolejone),aby uzyskać zadowalający efekt,

osobiście polecam sprężarki na 400v, 230v może Ci wyrzucać bezpieczniki,szczególnie przy tornadorze czy pistolecie lakierniczym gdzie kompresor  będzie hulał prawie cały czas.

jeśli chcesz coś wiedzieć o pistoletach lakierniczych czy sprężarkach na 400 to wal tutaj lub PW

Hej, a w kwocie 4-5 tys. brutto da się zrobić dobry jakościowo pełny zestaw (kompresor, cały osprzęt do oczyszczania powietrza, ze 3-4 węże (na zwijakach?), końcówki do węży - wszystko na szybko-złączkach)  z wymaganiami i przeznaczeniem jak poniżej?:
- tornador
- klucz pneumatyczny (koła)
- osuszanie auta
- poza tym typowe domowe użycie - przedmuchać, wydmuchać, nadmuchać, osuszyć

Mam też kilka pytań, na które w sklepach słyszę "to jak Pan tam już chce", albo "wie Pan co różnicy Pan nie zobaczy/nie ma jakiejś dużej": 
- czy wąż na zwijaku powoduje jakikolwiek spadek wydajności niż taki luźny?
- sprężarka tłokowa czy ślimakowa/śrubowa?
- czy 15m długości węża pogarsza parametry niż takie np. 10m węża?
- średnica węźa - dobiera się pod urządzenie czy obojętnie jaka?
- czy z jednego kompresora można zrobić np. 3 ujęcia (są jakieś minimalne parametry przy których można tak to zastosować?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- czy wąż na zwijaku powoduje jakikolwiek spadek wydajności niż taki luźny?

Wg mnie nie, straty liczy się jedynie na długości węża.
 

Cytat

- sprężarka tłokowa czy ślimakowa/śrubowa?
- czy 15m długości węża pogarsza parametry niż takie np. 10m węża?

Na pewno, ale zależy od średnicy węża i można pominąć.
 

Cytat

- średnica węźa - dobiera się pod urządzenie czy obojętnie jaka?

Po studiowaniu grup lakierniczych powinno być min 9mm, ja wziąłem 15m o średnicy 10mm. Przy lakierowaniu mimo słabej sprężarki ciśnienie utrzymane pod pistoletem. Do innych urządzeń powinno również być dobrze.
 

Cytat

- czy z jednego kompresora można zrobić np. 3 ujęcia (są jakieś minimalne parametry przy których można tak to zastosować?)

Myślę, że tak. Jedynie zachować duże średnice aby nie zrobić wąskiego gardła na początku linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ojciec Dyrektor napisał:
Cytat

- czy wąż na zwijaku powoduje jakikolwiek spadek wydajności niż taki luźny?

Wg mnie nie, straty liczy się jedynie na długości węża.

średnicy też

 

3 godziny temu, Birkhof napisał:

- sprężarka tłokowa czy ślimakowa/śrubowa?

śrubowa, cena kosmos i stosuje się je raczej w przemyśle... do celów prywatnych przerost formy jak dla mnie

 

 

 

3 godziny temu, Birkhof napisał:

czy 15m długości węża pogarsza parametry niż takie np. 10m węża?

zdecydowanie pogarsza, optymalnie moim zdaniem to 10m o średnicy wewnętrznej 10mm

 

 

 

3 godziny temu, Birkhof napisał:

średnica węźa - dobiera się pod urządzenie czy obojętnie jaka?

do narzędzi itp zdecydowanie tak jak napisałem wyżej

 

 

3 godziny temu, Birkhof napisał:

czy z jednego kompresora można zrobić np. 3 ujęcia (są jakieś minimalne parametry przy których można tak to zastosować?)

możesz nawet 10, wszystko w zależności od fantazji... 

 

 

 

3 godziny temu, Birkhof napisał:

3-4 węże (na zwijakach?)

nie wiem po co Ci tyle węży, kup jeden konkretny do narzędzi (osobiście odradzam zwijak) i jak już się tak upierasz spiralny, którego rzadko będziesz używał. Mam dwa 10m i drugiego praktycznie nie używam... a wiem gdzie mają zajefajne za normalne pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co Ci tyle węży, kup jeden konkretny do narzędzi (osobiście odradzam zwijak) i jak już się tak upierasz spiralny, którego rzadko będziesz używał. Mam dwa 10m i drugiego praktycznie nie używam... a wiem gdzie mają zajefajne za normalne pieniążki.

Planuje 2x waż w strefie suchej i jeden w mokrej.
Myślałem o ujęciu jednym z lewy-przód i prawy tył na suchym, a na mokrym jedno ujęcie. Kompresor bede wstawiał w technicznym pomieszczeniu obok i tak ze 2m juz tracę na doprowadzeniu węża. Chyba ze mozna rozprowadzić od sprężarki kanały np. Pexem i dopiero od ujęcia podpinać wąż?
Czemu zwijaki są be? (Nie miałem, nie używałem i nie mam porównania)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Birkhof napisał:

2m juz tracę na doprowadzeniu węża.

osobiście podprowadziłem sobie rurami PP o średnicy 25mm i praktycznie nic nie tracisz- myślałem o 32mm, ale też przerost formy.  Ważniejsze jest to jakiej firmy reduktory zastosujesz, one też dużo przymulają.

 

30 minut temu, Birkhof napisał:

Czemu zwijaki są be?

zajmują dużo miejsca i wkurzało mnie rozwijanie węża, teraz wisi sobie na haczyku, zrzucam i lecę gdzie chcę... oczywiście tak jak napisałem wyżej, ważne żeby był elastyczny/miękki a zarazem łatwo się rozwijał/rozkładał.

 

... to są moje subiektywne odczucia i wrażenia z zabawy sprężonym powietrzem.

 

nie kupuj nic zwiazanego z pneumatyką w marketach budowlanych, mają tam najgorszy sort, nawet tych znanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie kupuj nic zwiazanego z pneumatyką w marketach budowlanych, mają tam najgorszy sort, nawet tych znanych marek.

 

Dzieki za podpowiedzi. No właśnie jestem na etapie szukania osoby czy firmy która pomoże mi zaprojektować co i jak, a potem dobierze mi kompletny zestaw - na te chwile nie wiem nawet jakie są firmy od złączek ;D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] , polataj po internecie, zaczął bym od firmy RECTUS... fajna cena do jakości 

Dzieki. U mnie cena/jakość wazy 3/7. Ale widze ze konkretna firma - tyle rodzajów złączek i akcesoriów :| :O


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam reduktor Rectusa i jest bajka, z innego pomieszczenia doprowadzone rurami PP... nie jest to może ogarniane przez firmę za milion cebulionów, ale jaram się, że ogarnąłem to sam

P1060558.jpg
 

 

a to jest najlepsze złącze jakie kiedykolwiek używałem,  podłączenie i rozłączenie węża to poezja- rectus przy nim wymięka 

 

P1060559.jpg
 

 

 

 

w innym pomieszczeniu dorzuciłem sobie jeszcze bufor i też połączyłem  rurami PP.

 

P1060560.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss - tez jestem zdania ze samemu to inna radość zrobic. Potrzebuje raczej pomocy w dobraniu rzeczy (samych rodzajów złączy jest kulka - europejskie, niemieckie, itp) i miejsca gdzie to kupic - montaż ogarnę ze szwagrem ;-)
Swoje mieszkanie robiłem razem z teściem. Hydraulikę i przeróbki CO robiłem odpowiednio z pp i pexa - szybkie szkolenie w hydraulicznym i heja. 4lata tam mieszkam i nic sie nie dzieje ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.