Skocz do zawartości

Sealant czy wosk na trudne warunki ?


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Poproszę o poradę jako że czas rozszerzyć zestaw o wosk/sealant nastawiony na ochronę i cięższe warunki. Chciałbym aby:

 

-łatwo się nakładał i dawał łatwo wypolerować

-wytrzymywał mycie czymś ostrzejszym niż szampon PH neutral

-wytrzymywał warunki zimowe

-pozostawał na lakierze kilka miesięcy

-ładnie wyglądał na lakierze

-był dostępny w PL

 

Cena nie jest tak istotna, co nie znaczy że musi być najdroższy. Po prostu nie musi być najtańszy :) Pytanie czy polecacie sealanta czy jakiś hybrydowy wosk, a a jeśli tak to jaki.

Na rynku mamy CG, Poorboya, Wolfganga, Collinite i wiele innych, zależy mi na poradach osób, które mają praktyczne doświadczenie z powyższymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wosk/sealant nastawiony na ochronę i cięższe warunki

Co masz na myśli pisząc ciężkie warunki? Zimę, minusowe temperatury, śnieg, lód leżący na masce?

Mnie też szczególnie ciekawi sealant, taki który mógłbym położyć na dworzu (nie mam garażu:(, jeszcze przed tą zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do colli to będę mógł Ci coś powiedzieć jak zaczną sypać. Na razie wytrzymał 4 razy aktywną pianę,dużo jeżdżę bo drogach gruntowych więc łatwo nie ma i nadal jest w świetnej kondycji(mowa o 476).

Pewnie jeśli chodzi o sealant to zostanie Ci zaproponowany 845 ale o nim sam producent pisze ,że ma gorszą trwałość od 476.

Nawet jeżeli by zniknął w pewnym momencie zimy to nakładanie i polerowanie jest tak łatwe i przyjemne ,że nie widzę w tym problemu tym bardziej ,że z tego co widziałem warunki garażowe masz bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nałożony Collinite 845 ma kilka właściwości których szukasz

 

- bardzo łatwo sie nakłada i poleruje

- wytrzymuje u mnie jak narazie 6 myć aktywna pianą i zwykłym szamponem carvalet

- warunki zimowe dopiero przed nim

- narazie jest 1,5 miesiąca

- połysk mysle ok

- jest w PL

 

Ostatnie kropelki po deszczu

 

e0a3c5acfcbfd08am.jpg

a4e10507bbad87dbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

CMQ, ja stosuję Poorboy's EX-P i na to Colli #476

 

W nowym roku zamierzam sprawdzić wytrzymałość produktów Collinite dedykowanych do łodzi lub przemysłu na karoserii aut. Bo jeżeli będzie równie dobrze przylegać (a te do łodzi raczej na pewno), to efekt może być ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawym i myślę jednym z wytrzymalszych sealantów jest Car Lack ,

 

Wg testów które przeglądałem wytrzymałość sięgała 10miesięcy Można również stosować go w kombinacji z woskami , np lubi się bardzo z Colli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek, wytrzymuje, ale nie określę Ci precyzyjnie ile razy, bo jest na aucie ojca, a ja nie mam możliwości myć zawsze wszystkich aut w domu, więc samochód jest(niestety) odstawiany na myjnie ręczne i tam go katują czym popadnie. narazie z 5 myć przetrwał spokojnie i efekt jest taki sam jak po nałożeniu.

co do sealantów, to mogę polecić jeszcze jeden - turtle wax gloss protectant. ostatnio go nie widuję w maretach, może wycofali(??) ale po nałożeniu 2-3 warstw jest to genialny produkt, który wytrzymuje wszystko i bardzo długo. mam go na jednym aucie, co prawda jest garażowane, ale ostatni raz było zabezpieczane w kwietniu a środek nadal się utrzymuje i kropelkuje jak szalony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.