Skocz do zawartości

Ściąganie wosku


MrBoot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie. Czym ściągacie resztki wosku przed kolejnym woskowaniem, które wam pozostały na aucie. Zwykły szampon wam reszty nie wyczyści a jednego na drugi (nowego na stary) raczej się nie nakłada. Czy takie coś jest czegoś warte http://www.autokosmetyki.pl/turtle_wax_ ... l,p58.html czy raczej polecacie coś innego (czyt. lepszego).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

witam

 

proponuje poszukać na forum trochę o cleanerach.

 

a tak w skrócie:

 

- glinka + detailer jak to nie pomoże to jakiś cleaner którego ma praktycznie kazda lepsza firma kosmetyków.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cleanerami jest ten problem, że wszystkie które widziałem zawierają substancje ścierne a ja mam auto roczne - no chyba, żeby stosować Megsa SwirlsX, ale też nie wiem czy powinienem skoro z lakierem nie ma żadnego problemu. Ale jeżeli faktycznie można kłaść nowy wosk na stary to rozumiem, że żadnego problemu z tym nie będzie (w niektórych miejscach będą podwójne warstwy) i w tym momencie ten szampon jest w zupełności zbędny ? A tak wogóle to ktoś go stosował ? Warty zainteresowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że szampon a cleaner to dwie różne rzeczy. Chodzi mi o szampon Turtle Wax ZIP BUG & TAR CAR WASH , któy jest dostępny tutaj: http://www.autokosmetyki.pl/turtle_wax_ ... l,p58.html . No i on mnie trochę zainteresował, bo dosyć ciekawa sprawa jeżeli faktycznie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze PN, właściwości ścierne większości cleanerów są znikome. Pamiętaj, że aplikując je ręcznie i tak warstwa lakieru bezbarwnego, który zbierzesz, będzie znacząco mniejsza od 1/100 tego co posiadasz. Chyba, że sie bardzo uprzesz, ale to przypadki ekstremalne, a takich nie zakładam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie niektórzy mnie zjadą za to co napisze, ale niech tam, wosk bardzo dobrze usuwa płyn do mycia naczyń.

a poza tym również glinka z tym sobie poradzi,

proponuję glinkę, później na przykład step 2 z megsa i wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akurat szampon Gold Class posiadam, no i w takim razie z szamponu Turtle .... zrezygnuję, jeżeli jest nic nie warty. Myślałem, że raz na miesiąc zamiast Megsowego Golda nim przejadę i cleanera nie będę musiał używać.

Co do cleanerów bez środków ściernych to Dodo jest ciekawy tylko ta cena (140 zł. na Allegro), czy jest coś tańszego i godnego polecenia ? Ewentualnie ze ściernych SwirlsX Megsa jest najsłabszym cleanerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego kiedy używać cleanera i po co. Cleaner oczyszcza powierzchnię lakieru i przygotowuje go pod wosk - tak w skrócie. Zatem, jeśli wykonałeś wszystkie kroki prawidłowo (mycie,glinka,ewentualna korekcja, cleaner, wosk) to pytanie - po co chcesz użyć cleanera już po miesiącu? Usuniesz nim wosk - tylko tyle i dodasz sobie pracy. Zakładając normalne użytkowanie auta i brak jakichś przykrych wydarzeń po miesiącu możesz co najwyżej umyć auto szamponem przyjaznym dla wosku a potem po prostu położyć warstwę wosku. Warto poczytać trochę forum, zobaczysz czego i kiedy używać i jak taka pielęgnacja powinna wyglądać.

 

P.S. SwirlX to nie cleaner, to lekkie mleczko do usuwania łagodnych defektów ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie byłem w błędzie, ponieważ zawsze myślałem, że należy przed nałożeniem nowego wosku zetrzeć starą warstwę. Ale jeżeli faktycznie nie ma takiej potrzeby to nawet lepiej. A jaki jest dobry cleaner do nowych lakierów najlepiej bez środków ściernych (roczny) w cenie przystępnej (czytaj do 100 zł.). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie byłem w błędzie, ponieważ zawsze myślałem, że należy przed nałożeniem nowego wosku zetrzeć starą warstwę

Już wyżej napisałem że nie ma i kiedy nie ma....

 

A jaki jest dobry cleaner do nowych lakierów najlepiej bez środków ściernych (roczny) w cenie przystępnej (czytaj do 100 zł.)

Dodo Lime Prime Lite - też pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBoot - z Meguiarsa jak Ci się uda gdzieś jeszcze w Polsce dostać Deep Crystal Paint Cleaner (DC1) to jest właśnie cleaner jekigo szukasz - kiedyś był w PL dostępny i ja mam prawie całą butlę (chociaż już praktycznie nie korzystam). Alternatywnie np. Poorboy's Black Hole - do ciemnych lakierów. Albo Dodo - jak Ci polecano wyżej. To wszystko przy normalnym stosowaniu jest bezpieczne dla nowych lakierów. Glinkowanie przed polecam (przynajmniej raz do roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akurat szampon Gold Class posiadam, no i w takim razie z szamponu Turtle .... zrezygnuję, jeżeli jest nic nie warty. Myślałem, że raz na miesiąc zamiast Megsowego Golda nim przejadę i cleanera nie będę musiał używać.

Co do cleanerów bez środków ściernych to Dodo jest ciekawy tylko ta cena (140 zł. na Allegro), czy jest coś tańszego i godnego polecenia ? Ewentualnie ze ściernych SwirlsX Megsa jest najsłabszym cleanerem ?

 

jest jeszcze 250ml za 71zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.