Skocz do zawartości

Mycie za pomocą: atomizer pianujący + 1 wiadro


darek87dz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mieszkam w bloku, a co za tym idzie auto myję na myjni samoobsługowej. Ostatnio zastanawiałem się jak uprościć sobie takie mycie i pomyślałem o takim rozwiązaniu, że najpierw auto zostanie opłukane samą wodę zdemineralizowaną, a mycie właściwe będzie polegało na tym że szampon będzie nanoszony na karoserię za pomocą atomizera pianującego http://showcarshine.pl/504-showcarshine ... ujacy.html np na całą maskę i następnie mycie odpowiednią rękawicą, po umyciu danego elementu/lub częściej rękawica będzie płukana w wiadrze z czystą wodą... co o tym myślicie? teoretycznie wydaje się to metoda nie gorsza od mycia na 2 wiadra. A w ten sposób nie musiałbym targać ze sobą 2 wiader i 20 l wody w butelkach 5-cio litrowych....

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek87dz, zastanów się nad tym jeszcze raz... Jak zrobisz proporcje? 3-5ml na 1L wody? Zbyt duże stężenie szamponu szkodzi na równo z agresywną chemią (proszkiem) na bezdotyku. Poza tym pamiętaj, że przy bardzo brudnych autkach prewash jest wskazany.

 

btw. załechtasz się z tym atomizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz wozić wody w dwóch zamkniętych wiadrach?

to może podpowiesz gdzie mogę takie kupić?? bo nie raz szukałem po różnych sklepach zakręcanych wiader i nie mieli takich w asortymencie...

 

wode wlac do wiader na myjni

jakim sposobem mam nalać wody do wiadra na myjce? chyba nie masz wypełnienie wiadra wodą pod ciśnieniem bo to mission impossible...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek87dz, ja proponuję inaczej. Niestety trzeba podjechać w momencie gdy nie będzie kolejki bo cię "zjedzą:"

 

- podjeżdżasz na bezdotyk albo już w kolejce nakładasz aktywną pianę przy pomocy pianownicynp takiej

- zanim wjedziesz na stanowisko minie parę minut

- dajesz jakiś T&G

- spłukujesz

- myjesz na 2 wiadra

- glinka

- cleaner

- wosk

 

a po drodze suszenie tam gdzie trzeba i happy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek myślałem że zapodasz jakąś tańszą alternatywę dla tych co podałeś... niestety dla mnie wydać 200 zł na same wiadra to przegięcie:) szukam jakiejś tańszej alternatywy...

 

Paweł tak właśnie robiłem, no może z pominięciem pianownicy, której nie posiadam :) niestety żeby zrobić taki zabieg na myjce to trzeba by było spędzić tam całą noc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy -10 :idea:

 

eee nie ... tylko wiosna idzie :song:

 

 

niestety dla mnie wydać 200 zł na same wiadra to przegięcie:) szukam jakiejś tańszej alternatywy...

 

Kup Marolexa, przerób jak z mojego linka wyżej i masz taniej ...

 

Co do wiadra, to poszukaj wiaderek obi czy castorama z pokrywkami

 

 

żeby zrobić taki zabieg na myjce to trzeba by było spędzić tam całą noc :)

 

zależy co chcesz zrobić i jak bardzo masz usyfiony samochód. Zawsze możesz do grubsza umyć na bezdotyku pianą itd a później wziąć się za korektę. Jak już położysz wosk, to kolejne mycia będą zdecydowanie łatwiejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie i dobre wiadra są w Castoramie, OBI i Leroy'u, z pokrywkami oczywiście, kupiłem sobie w Leroy'u 2szt.z pokrywkami,a wodę leję na myjni,ale myję wieczorami,jak nie ma obsługi,atomizer pianujący używam tylko do nadkoli i dosyć sprawnie to idzie,ale chyba spróbuję mycia bezwodnego ONRem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa wiadra mam 15L, a myję w 8-10L, pokrywki wchodzą na wcisk i sądzę,że woda się nie wyleje, no przynajmniej jak będziesz jechał ostrożnie, ja wodę nalewam na myjni,

o takie http://www.leroymerlin.pl/produkty/wiad ... 86656.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.