Skocz do zawartości

Najlepsza Mikrofibra do Wosków


Stefan-16

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dla mnie to mogłaby być jedyna MF jaką mam do wosków,cleanerów,finishów,QD etc...jedyne gdzie nie daje rady to zbieranie resztek po ostrej paście na miękkich lakierach, gdzie dość łatwo porysować lakier bo pył z pasty nie ma się gdzie "wbić" w mikrofibre. No i jeśli przesadzimy z ilością jakiejkolwiek pasty/wosku na lakierze to Sonus zapcha się szybciej niż inne mikrofibry.

 

A ten CG Max...no fajny, gdzieś pomiędzy Eurowem a Profipolish i spółką. Jak dla mnie to te wszystkie puchate MF są troche za grube, przez to średnio poręczne. Nie potrzebuje dwóch puchatych stron, do starcia wosku z jednego auta spokojnie wystarczyłaby jedna, wtedy mikrofibra nie byłaby tak gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_gg, znam "zamiennik" tego ręcznika :mrgreen:

 

Co do samego tematu - to do COLI nada się idealnie ta zielona. Z reguły używa się jej jedynie do past - tak aby sobie nie mieszać, ale do miękkich lakierów to są inne MF, bo ta jest "za odważna".

 

Woski, a nie smarowidła techniczne ładnie schodzą pod puszystymi, gęstymi MF bez większego docisku, więc wiele z wymienionych jest "najlepszymi" - kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do każdych

 

a i tak z czasem nie unikniesz rysek

 

z resztą temat o fibrach chyba jest na forum i tam ( chyba ) Julian poleca ( ktoś zajmujący się profesjonalnie ) .

 

ja może się nie znam , ale niektórzy polecają fibry o dłuższym włosiu do wosków , kurna , jakoś nie widzę polerowanie trochę przyschniętego wosku fibrą o dłuższym włosiu , dla mnie to kijowo będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna , jakoś nie widzę polerowanie trochę przyschniętego wosku fibrą o dłuższym włosiu , dla mnie to kijowo będzie.

 

Też tak kiedyś mówiłem mając styczność z MF dość tanimi o długim właśnie włosiu :P Przy zakupie cięzko było mi się przełamać, ale teraz mam inne zdanie. Te że tak powiem z wyższej półki są bardzo mięsiste, kurde nie wiem jak to opisać taakie jakby "klejące" i super zbierają wosk.

Druga sprawa dla mnie ważna, to z długim włośiem jest mniejsze prawdopodobieństwo na porysowanie lakieru jakimś ziarenkiem piasku znjadującym sie na lakierze. Tymabrdziej jest to ważne robiąc to w warunkach dość mało profesjoanlnych, każde otwarcie drzwi do pomieszczenia, poruszanie się w ogóle po tym pomieszczeniu gdzie nie ma płytek powoduje unoszenie się kurzu który później osiada na lakierze. ( pisze beż płytek, mając na myśli zwykła posadzke bo ją raczej trudno dokładnie oczyścić czy wymyć). Dlatego ja lubie polerować MF z długim włosiem :P

Co prawda tego Sonusa tez mam w planach zakupić i może wtedy zmienie zdanie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecasz?
podobne tylko w innym kolorze.

 

Czemu akurat do Colli, a nie do Swissvaxa,Zymola czy Polishangel ?

A bo COLLI ciężej schodzi i ma tendencje do zapychania "puchaczy", sklejania pojedyńczych włókien. Może to z racji bogatej aplikacji :mrgreen:

Do SV - wystarczy puchacz i lekki docisk.

Do PA - jak wyżej.

Przy Zymolu - potrzebny jest puszysty docisk z racji ściągania na "before haze", a zielona rozsmarowuje git, tyle że jest za cieniutka nawet przy nawet przy złożeniu na "dwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.