Skocz do zawartości

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki z alcantary


Gość wchoro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem się wypowiedzieć w sprawie "skulkowania/skudłacenia/zmechacenia" na alcantarze.

 

Posiadam Seata Toledo II (1M) z tapicerką o boczkach skórzanych i siedzisku z alcantary.

Z tyłu jest w bdb. stanie natomiast z przodu głównie na siedzisku były brzydkie długie "włosy" więc czytając forum spróbowałem metody z jednorazową maszynką do golenia i... jestem BARDZO zadowolony :good:

 

Efekt jest bardzo fajny tapicerka wygląda o niebo lepiej i wbrew temu co tutaj wyczytałem trzeba się naprawdę postarać, żeby uszkodzić tapicerkę taką maszynką :o

Do końcowego wykończenia "na błysk" wydaje mi się, że idealnie sprawdzi się ta gąbeczka ścierna i będzie pięknie :song:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

mógłby ktoś wesprzec radą czy mogę coś z chemii której mam tersusa użyc do alcantary? Nie chciałbym jej uszkodzić ;)

Dysponuje jako prespray Pr101 i PR102, do ekstrakcji EX850 i EX110 i do bonnetowania MC990.

 

Czy może jeszcze coś dokupić? :o Albo w ogóle odpuscic temat jej prania :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie musi być dedykowany do alcantary, ważne jest żeby go nie przemaczać, zrobić próbę trwałości koloru no i nie stosować mocno ciepłej wody.

Jeśli chcesz mieć pewność że dany środek będzie idealny i bezpieczny do wszystkich typów materiałów to polecam jako Prespray DFC 210, pH o wartości do 9,5 i jest on stworzony tylko z naturalny składników, bez rozpuszczalników. Mimo niskiej wartości pH i stosowany z naturalnych składników jest bardzo skuteczny.

Jeżeli alcantara nie jest mocno zabrudzona to spróbuj użyć samej mikrofibry z delikatnym roztworem presprayu/wodą i później po całej akcji musisz wyczesać szczotką z delikatnego włosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Trochę odgrzeję...co jeśli nie mam dedykowanego środka do czyszczenia alcantary, mogę użyć jakiegoś prespray'u w np. mniejszym stężeniu :?: odkurzacz oczywiście jest.

 

Polecamy nasz zestaw do czyszczenia i odświeżania tapicerek z Mikrofibry / Alcantary. http://leather-ottimo.pl/start/sklep/ot ... -care-kit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ja tez trochę odgrzeje;) będę miał do wyczyszczenia, czarna alcantare, na poł ze skóra, ale chodzi o alcantare. nie jest mocno brudna, ale sa plamy od normalnego użytkowania, da się ja wyczyscic pry pomoce tego co posiadam czy lepiej się w cos więcej zaopatrzyć? Z tego co wyczytałem to alcantary nie można prac ekstrakcyjnie metoda parowa, a mam tylko taki odkurzacz. Mam tez pianowice i np. Nielsen nap extra. i czy taka pianka i szczotka do skóry, da rade wyczyscic? czy później odessać odkurzaczem pozostałości ? czy tylko przetrzeć wilgotna fibra, a druga zaczesać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nietypowym pytaniem, kumpel pytał ale nie wiedziałam już co z tym zrobić, na drugą tapicerkę z alkantary i podobno góra tylnej kanapy mu zmieniła kolor na fioletowy od słońca(z czarnego)... Da się to jakoś naprawić bez nowego materiału?

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie jest alkantara. Stan alkanatary bardzo dobry tylko na fotelach ma białe plamy. Być może kiedyś była czyszczona itp i za słabo został wyciągnięty proszę. Ale to tylko takie domysły. Planowałem użyć pre spray od Adbl i delikatnie z odkurzacza użyć RM 760.Wszystko ładnie wyciągnąć odkurzaczem. 

Nie uszkodze ? Dobra metoda ? Czy używać środków dedykowanych do alkanatary. 

81b68e148a3df5ddmed.jpga8ad553c890953cbmed.jpg

 

81b68e148a3df5ddmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balzac do czyszczenia alkantary są specjalne pianki jak do skóry z colourlock-a, ale delikatnym presprayem jak potraktujesz i później odciągniesz czystą wodą (ekstrakcją) to nie powinno się nic złego stać, póki będzie wilgotna postaw od czasu do czasu włoski miękką szczoteczkę żeby się nie posklejała i nie położyła. Kilka razy robiłem i nic złego się jeszcze nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zmorka napisał:

@Balzac do czyszczenia alkantary są specjalne pianki jak do skóry z colourlock-a, ale delikatnym presprayem jak potraktujesz i później odciągniesz czystą wodą (ekstrakcją) to nie powinno się nic złego stać, póki będzie wilgotna postaw od czasu do czasu włoski miękką szczoteczkę żeby się nie posklejała i nie położyła. Kilka razy robiłem i nic złego się jeszcze nie stało.

Myslałem o użyciu Adbl  Pre Spray PRO. Dozowanie 1:50. Pozostawić tak na 5 minut. Później spryskać samą wodą i odciągnąć czystą wodą.  Odciaganie wody końcówką do tapicerki tylko w jednym kierunku. W szczotką podnosić włos w przeciwnym. 

Dobrze rozkminiłem ?

Szczotkę mam taką jak w zestaw strong z colourlock-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pozwolić w tym przypadku na błędy. Jak mi pre sprayem nie uda się to użyje RM 760 a na początek adbl o samą wodą.

3 godziny temu, zmorka napisał:

Dasz radę i nic złego nie powinno się stać. Mam nadzieję że piszesz o ADBL PRO do tapicerek nie plastików.

o Adbl to o tym myślałem 

de27035de787fb4bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.