Skocz do zawartości

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki z alcantary


Gość wchoro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Pytanie mam: czym czyścić tapicerkę z Alcantary? mam upatrzony samochód w Niemczech do sprowadzenia ale wnętrze pozostawia dużo do życzenia...zwłaszcza siedzenia:farba z jeansów, wytarte w paru miejscach na narożnikach, ogólnie bardziej szara niz kremowa

czym to czyścić Szanowni Specjaliści, żeby nie zepsuć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Dystrybutor

Najlepiej zaopatrzyć się w odkurzacz piorący.

 

Należy zawsze materiał odkurzyć.

Wtedy środka do alcantary używasz jako pre spray. Spryskujesz przeczesujesz włoski, aby wytworzyła się piana i otworzyła powierzchnia włosów. Następnie pierzesz. Do wody w pojemniku nie dodajesz środka czyszczącego. Po wypraniu musisz Alcantarę przeczesać. Suszenie, bez użycia ciepłego powietrza.

 

Uszkodzenia mechaniczne, przetarcia (nie do usunięcia)

Zmechacenia możesz próbować ogolić ;) (musisz bardzo uważać!)

 

Nie jest to trudny zabieg, ale nieraz bywa czasochłonny.

 

I po wykonaniu czyszczeni nie zapomnij o impregnacji. To w sumie najważniejsze, aby utrzymać ten materiał w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! zestaw odpowiedzi imponujący, dzięki! skorzystam z wyrafinowanych środków ( o ile zdecyduje sie ostatecznie na tą 350z nissana)

najbardziej mnie intryguje propozycja golenia.... :o .

can I shave your...alcantara, please :D

 

 

szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

zaraz po nowym roku czeka mnie czyszczenie alcantary w Jaguarze (zastosuję środki z Lederzentrum), plus usunięcie wytarcia farby z kokpitu jak na zdjęciu. Jaką farbą to pomalować? Czy da się zrobić punktowo bez malowania całego elementu np farbą do skóry?

 

fc0db3e27e54c4ecm.jpg

 

ea09d38882753923m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Aby pomalować to punktowo musiał byś mieć dobraną idealnie farbę.

To na odległość ciężko zrobić, bo trzeba zgubić różnicę na elemencie.

 

Jeśli chodzi o alcantarę, to polecam odkurzacz piorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozumiem, że wszystkie wasze sugestie tyczą się alcantary na siedzeniach, ja natomiast mam w alcantarze (czarnej) całą podsufitkę, boczki w drzwiach oraz tylną półkę - miejsca generalnie nie są narażone na wycieranie w stopniu zbliżonym do foteli.

Ponieważ jej stan jest idealny zastanawiam się czy jest sens ingerować i cokolwiek przy niej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zakupiłem ostatnio środki z lederzentrum srodek czyszczacy i impregnat, otoz nie jestem zadowolony, alcantara stała sie szorstka jak zamasz

polecam woda z mydlem a na koniec plyn do plukania zmiekczajacy a efekt 100 razy lepszy niz te cale pseudo srodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Nie zgłosiłeś nam, że masz problem :/

 

Z tego co piszesz, przyczyn może być parę. Nie wypłukałeś dobrze środka czyszczącego, albo nie wyszczotkowałeś dobrze po czyszczeniu i jeszcze na mokro posklejały Ci się włoski.

 

Z chęcią pomożemy. Wyślij mi PW nr telefonu. Ustalimy co poszło nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra spróbowałem ponownie, teraz już bardziej profi do sprawy podeszłem, sprawea wyglądała następująca za blisko użyłem dozownika impregnatu! zapewne z powodu zbyt dużej ilości srodka alcantara stał sie szorstka

także prosze usunąć mój wczesniejszy post by nie wprowadzac innych użytkowników w bląd.

 

co do srodków do alcantary najbardziej polecam teraz obiektywnie lederzentrum:)

testowałem również środki z glitona ale... bardziej nadają sie do czyszenia skór niż alcantary jak to jest w ulotce, zresztą po numerach kodowych można dojść, że są przeznaczone do skór, jednak w pewnym xxx sklepie uważają, że są do alcantary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Owszem, Gliptone świetnie czyści skórę. Jednak jest też bardzo skuteczny do Alcantary.

Procedura czyszczenia oryginalna wymaga lekkiego tuningu.

Już niedługo będą ulepszone techniki, co pozwoli na naprawdę skuteczne działanie z Alcantarą.

Pozdrawiam

Gliptone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dzisiaj znajomy zapytał się mnie ile wezmę za wypranie passata kombi który ma skórę z alcantarą, jasne wnętrze wraz z wyczyszczeniem plastików i szyb. Powiedziałem mu 150-170zł a on powiedział że drogo i że wypierze gdzie indziej za 100zł. To ja już nie wiem czy ktoś za darmo robi to. Przecież środki też kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wypierze gdzie indziej za 100zł
Może ten ktoś nie był świadomy ze będzie miał do czynienia z alcantarą...
Jak mu narobi plam i wróci do Ciebie
Jakiś czas temu koleżka tez się mnie pytał za ile mu wypiorę V40. Odpowiedz krotka ,za kombi 150zl. Wiec pojechał sobie do kogoś innego za "stówkę" I co ? parę dni temu znowu się pyta ile bym wziął za pranie bo ten wirtuoz wyprał tak ze wygląda gorzej niż przed...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.