Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po testach ozonatora. Mam "nikotynowego" passata kolegi, wnętrze przeprane jakiś czas temu ( po za fotelami, które są skórzane ) Po kilku ozonowaniach, przez chwile było nawet świeżo, ale problem powraca.

 

Ostatnio miałem również inny samochodzik, wyprane zostało całe wnętrze i doczyszczone parą, następnie poleciał ozon. Powiem szczerze, robiłem test z odświeżaczami powietrza, wydaje mi się, że te 7g o3 to jednak mało ;/

 

Ozonowałem również u siebie w dwóch autach, oczywiście filtry kabinowe wymienione i szczerze powiedziawszy efekty nie powalają, liczyłem na coś wiecej. Chyba, że coś jest nie tak z moim ozonatorem... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów z Branży zastawnawiam się na kupnem Generatora Ozonu Profesjonalnego do Studia

co polecacie od Siebie i z własnego doświadczenia ??? :)

Pozniżej dwa przykłady jakie znalazłem (dość wysoka półka cenowa) ;)

 

Nie używamy linków do allegro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja mam taki problem że po ozonowaniu śmierdzi, dosyć specyficznie ile taki zapach będzie się utrzymywał? dodam że ozonowało się 40 min. wietrzenie z 4 godziny, auto stało otwarte, a mimo to zapach na 3 dzień nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam kogoś kto posiada schemat do zrobienia własnego ozonatora. Posiadam trafo 230V-3,8KV, płytki ozonacyjne BLUE technologies oraz wentylator 230v. Potrzebuje schematu z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym na bezpiecznik na kablu lub inne rozwiązanie zabezpieczenia przed dopływem do trafo.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto posiada schemat do zrobienia własnego ozonatora. Posiadam trafo 230V-3,8KV, płytki ozonacyjne BLUE technologies oraz wentylator 230v. Potrzebuje schematu z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym na bezpiecznik na kablu lub inne rozwiązanie zabezpieczenia przed dopływem do trafo.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Troch informacji znajdziesz tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... f0d7569a69

 

generalnie konstrukcja prosta do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto posiada schemat do zrobienia własnego ozonatora. Posiadam trafo 230V-3,8KV, płytki ozonacyjne BLUE technologies oraz wentylator 230v. Potrzebuje schematu z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym na bezpiecznik na kablu lub inne rozwiązanie zabezpieczenia przed dopływem do trafo.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Troch informacji znajdziesz tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... f0d7569a69

 

generalnie konstrukcja prosta do wykonania.

 

Dyslaw nie dokońca o to mi chodziło ale znalazłem filtry przeciwzakłóceniowe o które mi chodziło oraz tabliczki znamionowe do transformatora więc sprawa rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce zrobić samemu generator ozonu o dobrej wydajności,to wrzucam linka w którym spakowane są wszystkie potrzebne materiały jak zbudować taki generator. ;) . Koszt zakupu potrzebnych podzespołów elektronicznych wyniósł mnie w sklepie internetowym 8zł ;)

 

http://speedy.sh/AqpM7/generator-NE555.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mając ozonator o parametrach np 10 g ozonu wystarczy zrobić 1 ozonowanie 30 min czy 2x30 (1 ozonowanie 30 min, wietrzenie 10min, 2-gie ozonowanie 30 min) [auto np po palaczu]?.

Czy może w zupełności 10-15 min na ozonowanie wystarczy by "zabić" te zapachy?

 

Wiem iż niektóre firmy mając "ozonator zabawkę" 10 mg! ozonują 30min i to im wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja słyszałem że ozonowanie w temp. powyżej 23 stopni ozon nie działa. W ostatnim czasie odgrzybiałem wnętrze,klimatyzację metodą ultradźwiękową. Byłem w szoku jak to działa. Układ klimatyzacji teraz żadnego nie przyjemnego zapachu nie wydziela. Urządzenie działa na zasadzie

płyn antybakteryjnego który jest rozczepiany do 5 mikronów i w postaci pary wchodzi w układ. W aucie zrobiło się siwo od pary. Po 3 tygodniach w A6 po prostu nic nie czuć jak to kolega powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wlascicieli ozonatorow.

Moj ozonator nie ma za duzo pracy, wiec zona znalazla mu zajecie w kuchni ;) przy ozonowaniu zywnosci. Glownie owocow.

Nie wiem jednak, jakie ilosci i czas sa potrzebne aby bylo to skuteczne i bezpieczne dla domownikow.

 

-- 16 cze 2015, o 19:30 --

 

Pogonilem troche ozonator do pracy i klenknal.

Serwis znalazlem tylko w Katowicach, a koszt naprawy moze przekroczyc 400 zl.

I teraz dylemat. Naprawiac czy szukac nowego? Moze cos mocniejszego :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miala byc zamknieta komora, mial byc mocniejszy od poprzedniego i polski, zeby nie bujac sie z serwisem.

Telefonicznie otrzymalem info, ze naprawa "starego" ozonatora to bedzie koszt kilku stowek.

Okazalo sie ze padl maly tranzystorek w panelu sterujacym, Chcieli wymienic caly.

Mysle ze by wymienili . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja zrobiłem z tego zestawu polecanego co ma niby 7g i testowałem w pomieszczeniu przez 15min, to jak wszedłem na bezdechu po 30min od ozonowania żeby otworzyć okno, to wieczorem musiałem zakrapiać oczy... A i tak w sąsiednich pokojach czułem się jak na basenie gdzie jest pełno chloru. Także nie wiem ile to może być w aucie, ale 15min to chyba za dużo.

Ile minut takim ozonatorem o przybliżonej wydajności, bo nie wierzę w chińskie 7g, ozonujecie w samochodzie? Oczywiście obieg zamknięty, dmuchawa na maxa i klima wyłączona, bo chyba tak najlepiej to przeprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.