Skocz do zawartości

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

Gość

Generator ozonu

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zupełnie inny zapach i inni też go czują, minął dzień i prawie go nie czuć oczywiście ten który chciałem zwalczyć też, nie wiem może za długo ozonuje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapach zniknie. U mnie też z dwa dni było czuć lekko ozonem ale otruc się nie otrujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie pożyczyłem od brata z pracy ozonator. Kupiłem ostatnio jazza w którym tak jakoś dziwnie pachnie i nie mogę się tego pozbyć chciałbym jutro go wyozonować czy dobrzę myślę chciałbym zrobić to tak:

Ozonator na 10 minut ustawic
 Uchylic lekko okno wlozyc rurke pod siedzenie pasazera
I włączyć
Po 10 minutach
Wywietrzyć dobrze auto
I tak trzy razy
Nawiew na max, wyłączona klima ustawiona na low, obieg zamknięty ?

Dobrze myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nawiew zawsze ustawiam na połowę , obieg zamknięty, nawiew nogi i środek - reszta może być z każdorazowym wietrzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy ozonując profilaktycznie i regularnie wnętrze auta gdzie nie ma żadnych zapaszków, podjeżdżać jeszcze na dezynfekcję klimy? Ozon dotrze do parownika?

Jak uważacie? @Donik?;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swój generator ozonu  robiłem na pracę inżynierską.  Zawiera mikrokontroler ze  zdalnym sterowaniem urządzeniem (włączanie wentylatorow,  przetwornicy itp sygnalizowane włączeniem diod. )   Pomiar temperatury, wilgotności,  zawartość ozonu w powietrzu zawartym w kabinie samochodowej. ;)

1d98f26ba121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy właściwym stężeniu ozon będzie wszędzie. Ozon zabija wszystko co biologiczne. Fizycznego brudu, pleśni, zgnilizny Ci nie usunie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pleśń to też organizm biologiczny - królestwo grzybów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@S3ci0r chodziło mu chyba o martwą grzybnię pleśni po zabiciu już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, paperson napisał:

Zastanawiam się czy ozonując profilaktycznie i regularnie wnętrze auta gdzie nie ma żadnych zapaszków, podjeżdżać jeszcze na dezynfekcję klimy? Ozon dotrze do parownika?

Jak uważacie? @Donik?;)

Zawsze warto mechanicznie umyć jak ma się dostęp do parownika. Regularne ozonowanie + wymiana filtrów powinna być wystarczająca gdy się nie ma brzydkiego zapachu z klimy. W innym wypadku gdy ozonowanie nie pomaga, niestety pozostaje mechaniczne oczyszczenie lub gdy całe przedsięwzięcie wymaga dużego nakładu pracy polecam wymianę parownika na nowy.

@chris18404 ;):wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam generator ozonu własnej roboty. Chłodzenie ze starej farelki, bardzo wydajne. Wczoraj go używałem w drugim aucie i wszystko ok. Dziś po podłączeniu takie coś się dzieje. Wie ktoś jaka przyczyna? http://cloud.tapatalk.com/s/5aca0750769e3/VID_20180408_135512.mp4

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uszkodzone ceramiczne płytki podczas transportu / montażu. Niestety zostaje wymiana ich na nowe - i tu masz dwie opcje, albo udowodnisz sklepowi że się uszkodziły podczas transportu(mi uznali reklamacje po 3 tygodniach od odebrania paczki gdy podczas montażu okazało się że 2 komplety z 4 są uszkodzone)  lub bierzesz swojego babola na klate i zamawiasz same płytki z ali/bg, lutujesz w kupę i ma śmigać ;) 

Ewentualnie jeśli chociaż jedna płytka jest sprawna to ją zostaw. Wylutuj uszkodzoną i ciesz się dalej ozonem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi