Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pożyczyłem od brata z pracy ozonator. Kupiłem ostatnio jazza w którym tak jakoś dziwnie pachnie i nie mogę się tego pozbyć chciałbym jutro go wyozonować czy dobrzę myślę chciałbym zrobić to tak:
 

 Ozonator na 10 minut ustawic
 Uchylic lekko okno wlozyc rurke pod siedzenie pasazera
I włączyć
Po 10 minutach
Wywietrzyć dobrze auto
I tak trzy razy
Nawiew na max, wyłączona klima ustawiona na low, obieg zamknięty ?

Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój generator ozonu  robiłem na pracę inżynierską.  Zawiera mikrokontroler ze  zdalnym sterowaniem urządzeniem (włączanie wentylatorow,  przetwornicy itp sygnalizowane włączeniem diod. )   Pomiar temperatury, wilgotności,  zawartość ozonu w powietrzu zawartym w kabinie samochodowej. ;)

1d98f26ba121.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, paperson napisał:

Zastanawiam się czy ozonując profilaktycznie i regularnie wnętrze auta gdzie nie ma żadnych zapaszków, podjeżdżać jeszcze na dezynfekcję klimy? Ozon dotrze do parownika?

Jak uważacie? @Donik?;)

Zawsze warto mechanicznie umyć jak ma się dostęp do parownika. Regularne ozonowanie + wymiana filtrów powinna być wystarczająca gdy się nie ma brzydkiego zapachu z klimy. W innym wypadku gdy ozonowanie nie pomaga, niestety pozostaje mechaniczne oczyszczenie lub gdy całe przedsięwzięcie wymaga dużego nakładu pracy polecam wymianę parownika na nowy.

 

@chris18404 ;):wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam generator ozonu własnej roboty. Chłodzenie ze starej farelki, bardzo wydajne. Wczoraj go używałem w drugim aucie i wszystko ok. Dziś po podłączeniu takie coś się dzieje. Wie ktoś jaka przyczyna? http://cloud.tapatalk.com/s/5aca0750769e3/VID_20180408_135512.mp4

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone ceramiczne płytki podczas transportu / montażu. Niestety zostaje wymiana ich na nowe - i tu masz dwie opcje, albo udowodnisz sklepowi że się uszkodziły podczas transportu(mi uznali reklamacje po 3 tygodniach od odebrania paczki gdy podczas montażu okazało się że 2 komplety z 4 są uszkodzone)  lub bierzesz swojego babola na klate i zamawiasz same płytki z ali/bg, lutujesz w kupę i ma śmigać ;) 

 

Ewentualnie jeśli chociaż jedna płytka jest sprawna to ją zostaw. Wylutuj uszkodzoną i ciesz się dalej ozonem :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@adam66688 @mlun @Chat @adam66688 

 

Pamiętajmy o tym, że za ułamek kwoty gotowców o takiej mocy mamy to https://www.banggood.com/220V-10g-Ozone-Generator-DIY-with-Ceramic-Plate-Long-Life-Style-Double-Sheet-for-Chemical-Factory-p-1070789.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

Obudowa, wentylator, włącznik i mamy bardzo wydajne urządzenie do osobistego domowego użytku  za ułamek kwoty gotowca.

Jak popatrzycie kilka stron wstecz to znajdziecie gotowe projekty forumowiczów. Są świetne skrzyneczki zabudowane przez ludzi z forum, jeden user robił na zamówienie i wychodziło to o wiele lepiej niż gotowiec ze sklepu. Zobaczcie czy na giełdzie nadal sprzedaje.

 

 

Ja leciałem w taniość i kompakt i zrobiłem swój tak:

Oczywiście do tego na sam koniec wentylator.

 

8de6ab199f445906m.jpg

f4beb5b8467e8c4em.jpg

55e7a1b10e7a0a1cm.jpg

7f25b0256cdf83b4m.jpg

6786ec05dd68473dm.jpg

4d3fe235845f90eem.jpg

 

Użyte

 

Najtańszy zasilacz z Allegro z włącznikiem, z wentylem 120mm / 135mm / 140mm   - 20 PLN

Wentylator przemysłowy 230V  2000RPM   - 20zł

Guma w spreju - 10PLN

Trochę maty aby wyłożyć środek - 10 PLN

Jakieś elektro narzędzie do wiercenia otworów

Pierdoły typu rurki termokurczliwe, kołeczki gumowe do montażu wentyla, grill na wentyl co by walca nie wsadzić - wentylator jest na zewnątrz, nie wejdzie do środka w moim przypadku - 20 PLN

 

 

Wydajność / cena nie do pobicia.  Wystarczy włączyć na kilka sekund i woń ozonu jest wyczuwalna z daleka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam kilka samochodow ciezarowych do ozonowania i teraz pytanie czy ozonowanie 20min + obieg wewnetrzny z klima potem wietrzenie 15min i kolejne ozonowanie z obiegiem bez klimy 20min bedzie ok? Potem jeszcze wietrzyc 15min?

 

Chcialem tez kupic na wlasny uzytek generator i w temacie krótkie pytanie krotka odpowiedz polecili mi generator alicia 2. Uzywa ktos takiego? Ew co innego tak do 500zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie mam szczęścia do ozonatora. Kupiłem sobie ten typowy 10 g generator ozonu, dołożyłem wentylator, zamknąłem w skrzynce i gotowe. Ozonowałem auto 30 min, przewietrzyłem i ku mojemu zdziwieniu w samochodzie pozostał dziwny raczej nieprzyjemny zapach ala parafiny lub gorącego wosku. Myślałem, że to tymczasowe jednak zapach się utrzymywał. Myślałem że to efekt uboczny mocno zagrzybionej klimy, więc następnego dnia powtórzyłem zabieg. Niestety ten dziwny zapach pozostał. Zrobiłem więc test wkładając ozonator i kilka szmat do ogromnego pudła i po 20 minutach otworzyłem. Szmaty miały identyczny zapach jak w samochodzie. Zdemontowałem więc skrzynkę, czy czasem ona nie jest winowajcą, wyjąłem sam generator i wentylator i włożyłem do innego pudła z szmatami. Po 20 minutach to samo. Może troszkę mniej intensywnie, ale też szmaty miały ten sam zapach. Nie wiem co w generatorze wydziela taki dziwny zapach. Mam już dosyć eksperymentowania i chyba kupię jakiś gotowiec w sklepie, no chyba, że któryś forumowicz robi lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.