Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałeś temperaturę płytek po 15-20 minutach? Brak wentylatora może skrócić ich żywotność jeśli nie będą odpowiednio chłodzone. Ja bym go zamontował na zewnątrz obudowy aby dmuchał do środka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ozonowania włącza się sprężarka, najniższa temp, mocny nawiew. W aucie było prawie lodowato ( jak ktoś ma sprawną klimę) więc o przegrzewaniu nie ma mowy. Dlatego też zrezygnowałem z tego wentyla. Generatorek jest tak zamontowany, żeby powietrze uderzało w niego optymalnie. Obie płytki są pod ciągłym mocnym lodowatym nawiewem, więc nie martwię się ich temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po paru minutach na parowniku pojawia się woda która zalewa grzyby/pleśń i ozonowanie nie wiele daję, bo wodę np ozonuje się dostarczając bezpośrednio ozon do wody przy użyciu wężyka z kamieniem/gąbką a nie działając na nią powierzchownie (poprostu to jest mało skuteczne), wg mnie lepiej zrobić 2x po 15-20min bez klimy z 30 min przerwą na rozpad ozonu niż włączać klimę (choć niższa temp=lepsze działanie ozonu) i ozonować 30 min.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie ozonuje się na włączone klimie O.o Tak za pierwszym razem robili mi w warsztacie i tak sam ozonowalem późnej. Załaczając klimatyzacje żeby chlodzilo urządzenia bez wentylatora jest jak chłodzenie wódki przy otwartych drzwiach lodówki, teoretycznie powinno być chłodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Tafla napisał:

Skąd taka ładna skrzyneczka?

Sam zrobiłem z pleksy o grubości 5mm, wymiary zewnętrzne to 30x20x16. Uprzedzając pytania to skrzyneczka jest sklejona oraz w rogach są prostopadłościany z wałka/prętu kwadratowego aluminiowego 10mm, wywiercone otwory i nagwintowane dzięki czemu jest sztywna i mam do czego dokręcić górną część.;)

Ikkca-bsJFYe.jpg?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zastanawiam się nad zakupem i mam do wyboru 4G OZONTECH  (http://allegro.pl/ozonator-do-klimatyzacji-4g-ozontech-promocja-i5161023832.html) lub 7G  Alicja 2 (http://allegro.pl/ozonator-do-klimatyzacji-alicja-2-generator-ozonu-i6842359692.html) czy może ktoś posiada jeden z tych i by mi podpowiedział który wybrać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Bartek1985 kolega na forum sprzedaje ozonatory na bazie "chińczyka" w bardzo przyzwoitej cenie, wygląd też na + , więc po co przepłacać, poszukaj a z pewnością go znajdziesz i tych co od niego kupili również. Też korzystam z płytek "chińczyka" i jestem bardzo zadowolony. Mój ma 10g i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej, że to tani "chińczyk" na "chińskim allegro" z kablami na wierzchu i naklejeczką "10G"

W sklepach gotowe generatory kosztują setki PLN więcej, a oferują wydajność wielokrotnie mniejszą, a tu mamy za 100zł potwora wydajnościowego :lol:

 

Ogólnie to jak by nie było ten "chińczyk" jest bardzo wydajny i z łatwością robi robotę. Za 100zł super wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2017 o 22:07, StreamHD napisał:

Na takiej, że to tani "chińczyk" na "chińskim allegro" z kablami na wierzchu i naklejeczką "10G"

W sklepach gotowe generatory kosztują setki PLN więcej, a oferują wydajność wielokrotnie mniejszą, a tu mamy za 100zł potwora wydajnościowego :lol:

 

Ogólnie to jak by nie było ten "chińczyk" jest bardzo wydajny i z łatwością robi robotę. Za 100zł super wybór. 

Badania/pomiary wydajności ozonatorów od chiniczyka oraz polskich/zagranicznych producentów + wyniki inaczej zgłaszam posty za zwykłe "pierdo*enie". 

 

Przeglądając oferty sklepów, manuale dotyczące obsługi można trafić na ciekawe zdjęcia i opisy. Według mnie to jest jeden pies w wygórowanej cenie i innej obudowie. 

( np. http://www.mediasklep24.pl/product/attachment/322c8e4aef0927f239c4e80c03fb9eac/pl_PL/INSTRUKCJA-ZYK-14.pdf

http://www.mediasklep24.pl/generator-ozonu-zy-k14e-12-14-g-h.html  - setki pln a płytki i generator z ali ? :D

"Producent: ECS Piotr Paruszewski ul. ul. H. Kołłątaja 2 63-520 Grabów Tel; 608 631 157, email: ozonecs@o2.pl" )

 

 

ps. Nie bronię ani chińczyka ani polskiego producenta bo nie mam jak zrobić pomiaru/badań. Składam w kupę, działa to działa. 4-5 sesji i wychodzi się na 0 - każdy z nas chyba umie liczyć własne pieniądze. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wdawać się w niepotrzebną dyskusję z @StreamHD niech myśli że wie lepiej :biggrin: lub tak jak mówisz można potraktować jak zwykłe pierdo*enie,

chyba że ma wyniki badań na podstawie których wysnuł takie wnioski, bądź powie nam z jakiego palca ową teorię wyssał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.