Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

jak sobie radzi taki generator w kwestii usuwania np dymu papierosowego czy np usuwania z tapicerki zapachów po odświeżaczach/choinkach zapachowych ? faktycznie usuwa zapachy czy tylko z grubsza ? ktoś robił jakiegoś "śmierdziela" i sie wypowie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KHOT[/ref], daj link jak możesz, dzięki.

https://www.banggood.com/220V-10g-Ozone-Generator-DIY-with-Ceramic-Plate-Long-Life-Style-Double-Sheet-for-Chemical-Factory-p-1070789.html?rmmds=myorder

 

Jak na życzenie, dzisiaj przyszedł. Odpaliłem na krótko na pająka z wentylatorem który wcześniej kupiłem, ale bez obudowy... jest MOC. :D

 

RPxUOUBh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KHOT[/ref], daj link jak możesz, dzięki.

https://www.banggood.com/220V-10g-Ozone-Generator-DIY-with-Ceramic-Plate-Long-Life-Style-Double-Sheet-for-Chemical-Factory-p-1070789.html?rmmds=myorder

 

Jak na życzenie, dzisiaj przyszedł. Odpaliłem na krótko na pająka z wentylatorem który wcześniej kupiłem, ale bez obudowy... jest MOC. :D

 

100zł to niewiele w sumie, jak sądzisz warto się w taki sprzęt zaopatrzeć? Polecasz czy niezbyt? :o:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest ten sam charakterystyczny zapach jak po burzy czy to jest jakiś "sztuczny" ozon ? :o;)

Jest tylko jeden rodzaj ozonu. :D

100zł to niewiele w sumie, jak sądzisz warto się w taki sprzęt zaopatrzeć? Polecasz czy niezbyt? :o:)

Zdecydowanie tak. Korzystając z długiego weekendu skleciłem szybko obudowę (na miarę moich stolarskich możliwości :D ), zostało zrobić jeszcze maskownice z plexi na przód i tył. W materiale, korzystając z "przydasiów" które sobie leżały w garażu, zamknąłem się w kwocie około 150 cebulionów. Wyozonowałem przy okazji sobie auto i jest rewelacja. :good:

 

gIMqZbkh.jpg

qHjud4Ih.jpg

CM7WYDQh.jpg

 

vfwUFCT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KHOT[/ref], jeszcze jedna prośba, jakbyś mógł (dla mniej kumatych - to ja) narysować ozonator, wyłącznik, wentylator z kierunkiem nadmuchu, kabel zasilający, otwory w obudowie, jak to wszystko jest połączone to byłoby super, przynajmniej dla mnie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Tego się nie da odwrotnie podłączyć, bo prąd masz przemienny. Po jednym kablu z ozonatora i wentylatora poskręcałem razem i polutowałem do włącznika z jednej strony, z drugiej kabel do gniazdka i gotowe.

 

FeEMMwDh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator brałem dokładnie ten: http://allegro.pl/wentylator-przemyslowy-120x120x38mm-230v-slizg-hit-i6578238962.html, a przełącznik to ze sklepu elektrycznego - 3 zł. :D Kabel miałem od żelazka w którym zmieniałem kiedyś na dłuższy, a obudowa z półki z mdfu która gdzieś się walała po garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówione. Szukam jakiegoś sensownego włącznika. Macie jakiś typ który się nada do przykręcenia w obudowę?

 

EDIT: dosnałem olśnienia jak wpisać w wyszukiwarkę i znalazłem ;)

 

Czy ten generator z ali ma już bezpiecznik czy coś włożyliście jeszcze dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.