Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chciałem poradzić się kolegów na temat tzw generatora ozonu lub jak inni mówią, ozonatora.

Czytając o tym sprzęcie kilka artykułów, wygląda to obiecująco i jest ciekawe. Zapewne większość serwisów klimatyzacji ma takie urządzenia u siebie w warsztatach.

A jak wygląda sprawa u detailerów? Myślę, że nie jeden warsztat detailingu ma coś takiego u siebie :-]

podzielicie się Panowie informacjami na ten temat......jaki sprzęt, o jakich parametrach, jaka jest żywotność urządzenia i jak wygląda serwis tego. No i w końcu, jakie to daje efekty (usuwanie pleśni, dymu papierosowego itd).

Pytam, ponieważ każda firma zachwala swój produkt i każda mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co prawda nie posiadam takiego urządzenia,ale na wiosne odświerzałem w ten sposób klime i generalnie wnętrze auta. Niesamowicie skuteczne urządzenie,co prawda auto nie przesiąkneło wcześniej żadnym mocnym zapachem,ale i tak efekt był super.

 

O tym jak mocny jest taki zabieg świadczy to że przed włączeniem urządzenia powiesiliśmy w środku choinke zapachową,prosto z opakowania. Po zabiegu straciła całkowice zapach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy takie urządzenie do testów... może wadliwy egzemplarz, ale niestety pozostawiał nieprzyjemną woń przez wiele godzin. Nie wiem czy większość urządzeń oferowanych w Polsce w cenie ok 600zł może spełnić swoje zadanie. Ktos bardziej zorientowany w temacie twierdzi ze takie urzadzenie powinno kosztowac kilka tysiecy aby spelnialo swoje zadanie. Ja osobiscie jestem zawiedzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy takie urządzenie do testów... może wadliwy egzemplarz, ale niestety pozostawiał nieprzyjemną woń przez wiele godzin. Nie wiem czy większość urządzeń oferowanych w Polsce w cenie ok 600zł może spełnić swoje zadanie. Ktos bardziej zorientowany w temacie twierdzi ze takie urzadzenie powinno kosztowac kilka tysiecy aby spelnialo swoje zadanie. Ja osobiscie jestem zawiedzony

 

Marcin, a jakie konkretnie urządzenie dostaliście ? Masz może linka ?

 

Ozonator zawsze pozostawi delikatną woń ozonu przez jakiś czas i wątpię czy jakikolwiek ozonator parę minut po przewietrzeniu kabiny nie pozostawi żadnego zapachu czy woni. To normalnie i nawet w instrukcji jest to napisane, że woń ozonu będzie się jakiś czas utrzymywać - z doświadczenia po przeozonowaniu jakiś 30 aut mogę powiedzieć, że zupełnie przestaje się go czuć mniej więcej po 24h.

 

Co do mojego ozonatora to używam go w domu do ozonowania pomieszczeń i rożnych rzeczy typu pościel itp. - działa rewelacyjnie. W samochodzie również pomaga - swoje auto ozonuję od ponad 1,5 roku mniej więcej 3 razy w roku - nie mam żadnych zapachów i w środku zawsze jest neutralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy takie urządzenie do testów... może wadliwy egzemplarz, ale niestety pozostawiał nieprzyjemną woń przez wiele godzin. Nie wiem czy większość urządzeń oferowanych w Polsce w cenie ok 600zł może spełnić swoje zadanie. Ktos bardziej zorientowany w temacie twierdzi ze takie urzadzenie powinno kosztowac kilka tysiecy aby spelnialo swoje zadanie. Ja osobiscie jestem zawiedzony

 

byc moze ustawiliscie za duza moc, ew. zbyt dlugi czas ozonator dzialal. Tu trzeba uwazac, istnieje mozliwosc trwalego uszkodzenia tapicerki.

 

Kilka informacji:

 

http://ifc.net.pl/viewtopic.php?p=1506& ... 7d0ec63137

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam taką maszynkę ;)

kolega sprowadził z USA i on brał za takie cudo 2tys zł ale mi sprzedał za 1200zł :)

Ono ma wiele zastosowań, nie tylko ozonowanie powietrza, ale tez wodę można nim ozonować. Zabija ono bakterie i różne tam badziewia, typu chlor itd

Ma dużo zalet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć długotrwałe ozonowanie mocno wpływa na zużycie tapicerki skórzanej. Stosowałem raz czy dwa - efekt zadawalający. Co prawda nie usunął w sposób trwały zapachu starości z mojego 18sto letniej Mercedes, ale z zapachem fajek w 3 letniej beemce dał sobie doskonale radę. Szeryf - do czego potrzebujesz sprzęta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy ktoś wie które urządzenie jest lepsze ,gorsze i dlaczego?

Generator ozonowy czy urządzenie ultradźwiękowe do czyszczenia klimatyzacji

Miałem kiedyś robione urządzeniem ultradźwiękowym i powiem że jestem pod dużym wrażeniem zapach w samochodzie utrzymywał się bardzo długo .A sprawdzając cenę obu produktów to widać dużą różnicę.Ciekaw jestem co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Ozonowanie klimatyzacji przeważnie wykonuje się w granicach 30min.Natomiast jesli chodzi o ozoowanie wnętrza pojazdu to zalezy to od intensywności zapachu.Dla przykładu....usunięcie zapachu tytoniu w granicach 2-3h,usuwanie zapachów ropopochodnych około 6h z wietrzeniem wnętrza w międzyczasie.Zapach jaki wydobywal sie u klienta po wlaniu się wody przez progi pod wykładzine zwalczyłem po 2h.Nalezy pamiętać,że ozonowanie stosuje sie do usuwania skutków nie przyczyn powstawania zapachu...ktos kto usuwa zapach dymu papierosowego nie powinien już w aucie palic,ponieważ mija sie to z celem.

Aha,czas ozonowania uzalezniony jest od mocy jaka generuje urządzenie,jesli ktos ozonuje pojazd generatowem o wydajności 400mg,to usuwanie delikatnych zapachów może trwać nawet jeden dzień,a efekt będzie marny.Ja wyżej opisałem swoje doświadczenie czasowe z generatorem o wydajności 13500g.

 

Apropo uszkodzenia tapicerki....nie spotkałem sie z czymś takim,ani w przypadku skóry,ani w przypadku weluru,na kokpit tez jakos negatywnie nie wpłyneło.

 

W razie pytan zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

 

250 mg na minute to moim zdaniem troche malo

Ja mam 500 mg ale nie jest to jakis profesjonalny sprzet... do amatorki wystarcza

Wazne zeby mial programator czasowy (skok co minute) wtedy mozesz ustawic konkretny czas dzialania, bo sa tez takie 5 - 15 -30 minut czy jakos tak...

 

Zaden ozonator nic nie zdziała jak w aucie jest wilgoc... a smierdzi zawsze jak jest wilgoc...

Najpierw suszymy a potem ozonujemy...

 

Jak chcesz ozonowac klime, to jej nie wlaczaj.... wlacz obieg wewntrzny i ozonuj (wprowadz rurke w kanal ssacy)

 

Bezposrednio do osuszacza/kondensatora ja uzywam pianki z wurtha do czyszczenia klimy (dlugi wezyk pozwala na aplikacje wewnatrz gdzie zazwyczaj jest najwiecej grzybów)

 

Z tego co mi wiadomo trzeba uważać jak jest skora w środku - negatywny wplyw (pisze tez w niektórych instrukcjach) ale o tym moze niech sie wypowie ktos kto sie zajmuje skorami na codzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche za pozno bo ozonator ma juz w domu a nawet jestem po pierwszych probach.

Kupilem troche nowszy model z opcja pracy bez limitu czasowego.

Zrobilem dwa auta i jestem zadowolony.

Urzadzenie pracuje na zewnatrz(to jak dla mnie podstawowy atut) a w srodku jest tylko plastikowa rurka z ze specjalna koncowka.

250 mg na minute to moim zdaniem troche malo

Ja mam 500 mg ale nie jest to jakis profesjonalny sprzet... do amatorki wystarcza

Wydajnosc znamionowa maszyny a wydajnosc realna hm :dontknow: niby kto i jak to sprawdzi

A to co pisza producenci nie zawsze sie sprawdza.

Sporo firm pracuje z takimi maszynami i daja rade dlatego postanowilem zaryzykowac.

30 minut na kombiaka peugeota 306 i pozniej jeszcze 15 minut z wlaczonym na minimum obiegiem wewnetrznym i jak dla mnie jest ok (a jezdzi z nami spoooory pies wiec z zapachami w aucie bywa roznie :song: )

Z tego co mi wiadomo trzeba uważać jak jest skora w środku - negatywny wplyw (pisze tez w niektórych instrukcjach) ale o tym moze niech sie wypowie ktos kto sie zajmuje skorami na codzien.

Szukalem info na ten temat i znalazlem ostrzezenia w zwiazku ze skora i ze problem dotyczy bardzo silnych przemyslowych ozonatorow nie przystosowanych do ozonowania samochodow zwlaszcza kiedy przesadzi sie z czasem takiego zabiegu.

Bezposrednio do osuszacza/kondensatora ja uzywam pianki z wurtha do czyszczenia klimy (dlugi wezyk pozwala na aplikacje wewnatrz gdzie zazwyczaj jest najwiecej grzybów)

Na taki zabieg pozwala wlasnie dlugi wezyk Ozon Markera i zero dodatkowej chemii ;)

Choc osobiscie jeszcze tego nie testowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam,

 

chciałem poradzić się kolegów na temat tzw generatora ozonu lub jak inni mówią, ozonatora.

Czytając o tym sprzęcie kilka artykułów, wygląda to obiecująco i jest ciekawe. Zapewne większość serwisów klimatyzacji ma takie urządzenia u siebie w warsztatach.

A jak wygląda sprawa u detailerów? Myślę, że nie jeden warsztat detailingu ma coś takiego u siebie :-]

podzielicie się Panowie informacjami na ten temat......jaki sprzęt, o jakich parametrach, jaka jest żywotność urządzenia i jak wygląda serwis tego. No i w końcu, jakie to daje efekty (usuwanie pleśni, dymu papierosowego itd).

Pytam, ponieważ każda firma zachwala swój produkt i każda mówi co innego.

 

Nalezy zastosowac ozonator klasy medycznej bo inaczej ozonator bedzie sie dlawil w samochodzie.Pobiera 20% tlenu z powietrza i na tym koniec,reszta to mielenie tego samego.W ozonatorze klasy medycznej wpuszczamy przez okno silikonowy przewod 8mm

i dowolnie ozonujemy samochod.Profesjonalnie robimy to z koncentratora tlenu,kompromisem sa kompresorki (110zl szt).Do samochodu to min 8-12G/h w zupelnosci wystarczy.Wieksze powyzej 12G/h mozna z powodzeniem wykorzystywac rowniez do pomieszczen.Czas ozonowania?.Wszystko zalezy na ile jest samochod "przesiakniety" np odorem nikotynowym.Najlepiej zrobic to 2krotnie po 30 min

przy ozonatorze 12G/h.Blizsze informacje bede zamieszczal na stronie internetowej ktora jest podana.Wszelkie pytania prosze kierowac poprzez strone.www.o3pro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad

http://allegro.pl/ozonator-do-klimatyza ... 73739.html

i

http://allegro.pl/ozonator-do-klimatyza ... 88463.html

ten drugi niby wydajniejszy ale jakiś taki mniej profesjonalny niby :) miał ktoś doczynienia z nimi?

Czy można wierzyć w tą wydajność co jest napisana? jak to sprawdzić. Jeżeli ten tańszy ma taką wydjaność to lepiej go kupić nić ten pierwszym. Szukam na internecie i za dużo nie ma info o ozonatorach ale coś tam jest właśnie o tych FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rustin

Ja mam takie coś http://www.ozon24.pl/gl2186. Powiem ci, że nawet jak będziesz używał czysto amatorsko to skuś się na pierwszy model jaki podałeś (widziałem go w dwóch zakładach wulkanizacyjnych w których również nabijają i odgrzybiają klimatyzację). Jeśli chodzi o efekt to ja używam go jedynie do neutralizacji zapachów wewnątrz (i do tego mój model się sprawdza). Jeżeli chcesz go używać do mocno zapuszczonej klimy to odpuść sobie te urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów.

 

Już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem ozonatora. Czytałem sporo na ten temat i jedni piszą że się nie nadają te tasze urządzenia a inni że są dobre. Jakie we macie doświadczenia z takimi urządzeniami?

Przeglądałem teraz allegro i znalazłem kilka modeli

http://allegro.pl/ozonator-odgrzybianie ... 56344.html

 

http://allegro.pl/profesjonalny-generat ... 16279.html

 

http://allegro.pl/ozonator-do-klimatyza ... 35402.html

 

Czy któryś z nich się nadaje za taką cenę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falon, właśnie dlatego się pytam czy się nadają do czegoś bo jak mam wydać 600zł na coś co będzie leżało i tylko się kurzyło to wolę w coś innego zainwestować :) albo dołożyć więcej i kupić coś porządnego.

 

faraon3021, już oglądałem te co podałeś. W takim razie trzeba dozbierać więcej $$

 

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.