Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinowałęm trochę z filcami,gąbkami,dziurki dwie robione szpilka i piana łądna. :) Tylko czemu po całkowitym napompowaniu opryskiwacza po naciśnięciu spustu nic nie leci ? Dopiero,gdy upuszcze trochę powietrza to zaczyna pienic ?! Czyżby zbyt duża proporcja piany do wody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałęm trochę z filcami,gąbkami,dziurki dwie robione szpilka i piana łądna. :) Tylko czemu po całkowitym napompowaniu opryskiwacza po naciśnięciu spustu nic nie leci ? Dopiero,gdy upuszcze trochę powietrza to zaczyna pienic ?! Czyżby zbyt duża proporcja piany do wody ??

a wyjmij jeden filc :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Znalazłem także takie dysze:

 

http://www.leroymerlin.pl/produkty/komp ... 64403.html

 

byc może coś z tej z drobną siateczka dało by się zrobić (jako element tworzący piane zamiast lub z filcem /gabką)

 

Wiem że sa to końcówki KWAZAR, ale wczoraj będąc w sklepie ogrodniczym na poszukiwaniach marolex'a w moim miasteczku, poprosiłem Panią o pokazanie mi dyszy kwazara i lancy z marolexa 12L. Nie mogłem co prawda wyciągnąć tej zółtej końcówki oryginalnej marolex'a ale wygląda na to że ta kwazara by do niego pasowała. Więc może i te mogły by się na coś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kwazara to odpowiednią dyszą jest dysza szara: http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=127&cat=61 - kąt oraz przepływy identyczne jak dysza w Glorii (tam siedzi dysza Teejet).

Kwazar w wielu przypadkach jest dziwnie podobny do Glorii :-]:o

A u mnie kolejne modyfikacje duzego Marolexa :-]

Zeby uproscic nieco prace przy modyfikacjach postanowilem poszukac podpowiedzi u cioci Wiki i wujka Googla (mechanika plynow, hydrodynamika i inne hydro ;))

 

Zmiany w rurce.

Rurka jak poprzednio tyle ze zamiast trudnych do ustawienia dziurek doszla zwezka z koncowki igly lekarskiej bo ma rozne srednice na obu koncach (zasugerowalem sie efektem Venturiego )

Dwa otworki wypalone ta wlasnie igla.

dscf1107a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dscf1103aa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Jako ze poprzednio pozbylem sie filtra z rekojesci (nie miescil sie )tym razem dalem na jego miejsce troche filcu

Zapewnia dodatkowo wstepne spienienie roztworu.

dscf1125ru.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A w koncowke dalem jedna podkladke pod meble i tym samym calkowicie uniezaleznilem sie od Glorii :P

dscf1134m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Piana jest podobna do tej jaka osiagnalem poprzednio.

Zimowy obrazek Tylko sniegu zero :-]

img0610ue.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu dziś moje i Barmana wypociny nad jego Marolexem.

 

W. mnie to już lepiej wygląda od pracy glorii. Marolex jest po[rosu wydajniejszy i da się za jednym napompowaniem zrobic więcej. A piana na oko wygląda na taka sama o ile nie lepszą. Trzeba by porównac na jednej aktywnej pianie i w jednakowym stężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat, chyba sobie zrobię taka pianownice i sporo przyoszczędzę bo miałem już kupować fm10 :P Powiedzcie mi tylko czy teraz wkładając taka podkładkę do mebli nie muszę już kupować dedykowanych filców do glori ? zakup samych tych filców to trochę drogi interes doliczając przesyłkę :P drogi w sensie jak na filc ;) Kurcze niebieską dysze do marolexa mam więc koszt pianownicy będzie spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

111mishi111, fajnie by było gdyby ktoś właśnie takie porównanie wykonał. Cena Glorii na koniec roku poleciała i sporo osób ja kupiło, ale porównania nikomu się nie chce wykonać. Nie to że mam pretensje do kogoś, ale takie porównanie dla potomnych by się przydało.

 

Arek_, odpowiedniej jakości filc z wkładki od butów deklasuje filce Glorii, a za 20 zł + przesyłka, możesz wyposażyć pół osiedla w filce do Marolexów.

 

grabek246, wg. mnie podkładki filcowe pod meble są zbyt zbite/twarde, trzeba iść w coś mniej sprasowanego. :good:

 

Na filmiku w rurce są dwa otwory i 50ml piany na 1 litr wody, dziś wykonamy porównanie z jednym otworem i 30 ml piany. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w rurce.

Rurka jak poprzednio tyle ze zamiast trudnych do ustawienia dziurek doszla zwezka z koncowki igly lekarskiej bo ma rozne srednice na obu koncach (zasugerowalem sie efektem Venturiego )

Dwa otworki wypalone ta wlasnie igla.

 

Można dopytać o kierunkowość zwężki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, a ile dziurek

jedna tylko w jednej ściance rurki

i z czego filce ?
odpowiedniej jakości filc z wkładki od butów deklasuje filce Glorii

 

 

 

Piana była jakaś lepsza,nie spływałą tak czy co ? :D

Utrzymywała się dosyć dobrze. lepsza to pojęcie względne, jednemu lepsza będzie innemu gorsza, proste.

worek, z jednym otworem czy z dwoma otworami jest lepiej ?

Z dwoma małymi jest OK, ale czas pianowania jest krótszy, niż z jedną małą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.