Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
16 godzin temu, typ2006 napisał:

Takie stężenie to do PA, a nie ręcznej. Czym robiłeś dziurki i jak?

jeszcze nigdy nie wyszla mi śmietana z mniej niż 100ml w pianownicy ręcznej. Niech zwiększy stężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Domel napisał:

jeszcze nigdy nie wyszla mi śmietana z mniej niż 100ml w pianownicy ręcznej. Niech zwiększy stężenie.

A czemu mi wyszła? Fakt faktem mam glorię a nie Axela, no ale żeby aż takie różnice były? U mnie przy 50ml piana była aż za gęsta, wręcz sucha. Optymalnie jest ok 15ml/1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lamo To nie problem. Spróbuj zakleić jedna dziurkę taśmą i dodać jeden filc. Masz wersje z lancą czy bez?

@Domel U mnie przerobiony Marolex. SG FSF i GS WB 20-30ml/1L i siedzą po 6 minut tak jak powinny. Poza tym zapomniałeś zaznaczyć, że przy zwiększeniu stężenia, musi zmniejszyć ilość filców, bo przestanie rozpylać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, typ2006 napisał:

SG FSF i GS WB 20-30ml/1L

to ja sobie sprawdzę w moim marolexie - może żyje w nieświadomości ;)

 

16 minut temu, typ2006 napisał:

zmniejszyć ilość filców

to mial być kolejny krok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Domel napisał:

to ja sobie sprawdzę w moim marolexie - może żyje w nieświadomości ;)

Próbuj, na tym polega zabawa :D Dodam, że u mnie wersja z lancą, jedna dziurka wypalona pinezką + 3 filce z wkładek do butów (więc te mniej zbite)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po próbie i totalna porażka, Marolex zawiódł na całej linii.

Piana mega sucha, zrobiłem tył i połowę boku, w tym czasie tył już wysechł, ilość piany i pienienie fatalne, generalnie obecna modyfikacja kompletnie się nie sprawdziła, na szybko zacząłem próbować na myjni i efekt był lepszy gdy zamiast rozrabiać 50-60 ml/1l wody dawkowałem 15-20ml/1l piana była bardziej wodnista, ale było jej trochę wiecej, nie wysychała za chwilę. Próba była chwilowa, ponieważ chciałem jeszcze wyglinkować lakier i nawoskować, więc skorzystałem z piany na myjni, która w sumie spłynęła z uta po chwili.

W moim przypadku i obecnie marolex co najwyżej może służyć do nawilżania glinki/powierzchni pod glinke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Panowie pytanie. Leżał bezużyteczny opryskiwacz Kwazar Venus Pro 360. Postanowiłem go przerobić na pianownice. Zakupiłem dysze spieniające Kwazar (zdjęcie poniżej). Montuję dysze następująco kolejno od pompki:

1. oring zielony (część oryginalna z opryskiwacza)

2. żółta przekładka z zakupionego zestawu spieniającego

3. docięty filc z wkładki do butów (ok. 5-10 mm grubości)

4. zielona dysza z zakupionego zestawu spieniającego

Piana aktywna od ADBL w stężeniu 50-60 ml na 2l wody. Efekt.... mleko nie piana. Co jest nie tak?

Dziurka w rurce w środku opryskiwacza zrobiona szpilką.

Zdjęcie zakupionego zestawu spieniającego:

a4867b434c8f82978eabe1183352

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Panowie jak to połączyć dokładnie? Te filce plastikowe nie chcą wejść w lance i gdzie wchodzą uszczelki o ile w ogóle gdzieś się je daje żeby nigdzie nie syczalo i nic nie uciekło? Z góry dzięki za pomoc. 9830f7263bfa3820891ea4fa19574668.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to połączyć dokładnie? Te filce plastikowe nie chcą wejść w lance i gdzie wchodzą uszczelki o ile w ogóle gdzieś się je daje żeby nigdzie nie syczalo i nic nie uciekło? Z góry dzięki za pomoc. 9830f7263bfa3820891ea4fa19574668.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Filc w osłonie plastikowej powinien bez problemu wejść w końcówkę lancy ( u mnie wchodzi bez problemu. Na to nakrętka z dyszą i uszczelką (w nakrętkę wciskasz dyszę i na nią uszczelkę). Druga uszczelka idzie w miejsce połączenia lancy z opryskiwaczem/pianownicą.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CoolBreeze napisał:

Filc w osłonie plastikowej powinien bez problemu wejść w końcówkę lancy ( u mnie wchodzi bez problemu. Na to nakrętka z dyszą i uszczelką (w nakrętkę wciskasz dyszę i na nią uszczelkę). Druga uszczelka idzie w miejsce połączenia lancy z opryskiwaczem/pianownicą.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie filc wchodzi bardzo ciężko, używając dużo siły dopchałbym go na sam koniec ale już prawdopodobnie nie wyjmę jakbym chciał wymienić. Do tego ta szersza strona przy "dziurkach" nie chce wejść w tą czarną obudowę gdzie wchodzi dysza blokuje się na gwincie. Czy tam przypadkiem nie trzeba nic szlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomoże ktoś z Marolexem 1.5 Master.

Jak widać "pierdzi", przerywa co jakieś 2-3 sekundy.
Wkładka oryginalna plastikowa golria niebieska czyli ta z najmniejszą ilością filcy (2x) do tego tutaj było ADBL Yeti 5ml na jakieś 400ml wody, na początku próbowałem 5ml na 200ml wody, bo słyszałem że takie 1l:25ml adbl yeti jest ok. Niestety była tragedia ledwo co się wydostawało z końca lancy. Stopniowo dolewałem wody, potem przy jakiś 700ml na 5 ml adbl yeti było w miarę ale mega szybko spływało, na aucie pewnie by była tragedia i domywanie pewnie też takie sobie.
Robię coś źle czy o co chodzi? 
Może dziurka za dużo? Robiona rozgrzaną igłą krawiecką nie za grubą.
PS. Specjalnie zamawiałem lance 15cm i te oryginalne filce glorii w plastikowej obudowie i dupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witajcie

Czy ktoś przerabiał może opryskiwacz akumulatorowy 10l? Na allegro można kupić taki poniżej 200zł z KW. było by to taniej niż kompresor ChiliTec Akku LCD (sam kopresorek 200zł) ale czy warto? pytam bo denerwuje mnie już to pompowanie mojego marolexa i z szybkiej akcji wychodzi to że szybciej bym ręcznie auto bym umył.

Chociaż taki 16l opryskiwacz może wystarczyło by raz nabić i oblecieć wkoło auto (ale to z półgodziny machania pompką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.