Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Ja bym mimo wszystko przerabial.

Obracasz rurke i masz przydatny normalny opryskiwacz.

 

No właśnie też tak myślę że lepiej chyba normalny Marolex kupić i przerobić. Patrząc na filmiki z przerobionym marolexem na pianownicę to efekt jest zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie możecie podrzucić link do filców albo gąbki którą stosujecie żeby mieć super pianę? ?

Dzisiaj specjalnie przed myciem kupiłem marolexa 1500 i filce które akurat były w obi takie do stołów czy coś, odkleiłem od nich tą warstwę do przyklejania i dałem dwa takie mało okrągłe ale piana niestety była bardzo mizerna, dopiero kiedy cały marolex prawie był już opróżniony to było lepiej. Ktoś podrzuci proszę link co najlepiej tam zastosować na tą chwilę i jaki roztwór ADBL Yeti na 1,5l marolexa dawać? Ja niestety ponad 3x musiałem uzupełniać marolexa żeby całe auto A3 8L pianą objechać bo tak słaba była. Dysza zmieniona + dziurka zrobiona rozgrzaną igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem- przerobiłem opryskiwacz, na samym początku było ok teraz przez kilka sekund jest w miarę piana, później przez 2-3 sekundy strumień słabnie i ledwo leci i znowu jest ok.

Użyłem 9l pomarańczowego kwazara, końcówkę wraz z filcami wziąłem z 2L pianownicy kwazara. W rurze w środku zrobiłem jeden otwór dodatkowy na powietrze. Co jest nie tak? :)

Swoją drogą nie polecam pianownicy Venus 2l, opryskanie tym auta to jakaś mordęga. Po dwóch użyciach zepsuła się pompka...

 

Dodane po 1 minucie 32 sekundach:

Co do dodatkowych filców to ja używałem szorstkiej strony gąbki, moim zdaniem lepsze od filcu do naklejania, bo jest mniej zbite, zbliżone bardziej do tych oryginalnych filców z pianownic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy na początek może być czerwona czy szkoda nerwów i od razu azu zamawiać niebieskie. A tą czerwoną to mam jednak z kwazara.

 Zastanawiam się czemu niebieska marolex i szara kwazar skoro to są dysze o różnej wydajności.,Marolex 1.2 l a kwazar 2.4 l.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Właśnie jestem po przerobce marolexa.

Zakupiona piana to Good Stuff White Bear Snow Foam, rozcienczona 60 ml / 1l wody, w wężyku zrobione dwie dziurki na przrciwko siebie, dysza niebieska i 2 filce, niestety ale pryska bardziej mlekiem niz pianą i przynajmniej z kafelkow w lazience szybko splywa.

 

Na Aucie bede próbował w weekend dopiero, ale chce zrobic testy w domu, aby w terenie zaczac dzialac na pelna skale.

Jest mozliwosc udoskonalenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.