Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.05.2018 o 21:57, piotr@sta napisał:

Witajcie

Czy ktoś przerabiał może opryskiwacz akumulatorowy 10l? Na allegro można kupić taki poniżej 200zł z KW. było by to taniej niż kompresor ChiliTec Akku LCD (sam kopresorek 200zł) ale czy warto? pytam bo denerwuje mnie już to pompowanie mojego marolexa i z szybkiej akcji wychodzi to że szybciej bym ręcznie auto bym umył.

Chociaż taki 16l opryskiwacz może wystarczyło by raz nabić i oblecieć wkoło auto (ale to z półgodziny machania pompką).

zawsze możesz zrobić jak kolega ziomson albo jeden z niemców - pompka aku, wentyl samochodowy i pełny automat 😉 niemieccy magicy nawet 5l glorie tak "zautomatyzowali"

wspomniany niemiecki sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przeczytałem temat kilka razy i nie wiem co mam robić teraz. Mam problem jak kolega wcześniej, że Marolex pierdzi... Daję więcej chemii piana gęstsza się robi ale przerywa, więcej wody to piany w ogóle nie widać, Mniej filcy woda, więcej filcy pierdzi. Mam Ergo 3000, piana ADBL Yeti, filce podbicie meblowe, dysza niebieska marolex. Poradźcie proszę co zrobić, bo może dziurka za mała dlatego przerywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Temat jest bardzo obszerny i bez bicia przyznaję się, że nie przebrnąłem przez całość.

Mam 3 pytania.
1. Czy wkładki spieniające od axela, bądź innej marki wchodzą w marolexa Master alby Industry?
2. Jeśli tak to czy warto je kupować, czy może lepiej zrobić swoje np z wkładek filcowych?
3. Czy ktoś używa Mastera z pianami kwaśnymi/zasadowymi, czy daje on radę, czy może lepiej kupić model Industry alka albo acid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra

Odpowiedzi nie uzyskałem więc postanowiłem zaryzykować.

Zakupiłem opryskiwacz Marolex Industry ergo alka 3000 + lanca 15cm alka + zestaw wkładek planujących do axela

Dziś odebrałem przesyłkę i jestem pozytywnie zaskoczony.

1. W zestawie z opryskiwaczem jest końcówka płaskostrumieniowa 110°

2. Wkładki pianujące idealnie pasują do wylotu opryskiwacza i prawie idealnie do lancy (lanca ma minimalnie większą średnicę więc jest delikatny luz) ale wszystko jest szczelne po skręceniu.

3. Miły akcent w postaci naklejeczek detailingowych dołączony do zestawu

Jest też jeden mały minus, a mianowicie końcówka nistety nie mieści się w żadnym z 4 schowków zintegrowanych z opryskiwaczem

Jutro zabawa z przeróbką i pierwsze testy 😉

IMG_20210901_162646886.jpg

IMG_20210901_162717300.jpg

IMG_20210901_163049978.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.