Skocz do zawartości

Pojemnik z podziałką - jak prawidłowo z niego korzystać


BartekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

czy ktos moze mi napisać jak prawidłowo korzystać z tego http://showcarshine.pl/specjalne/624-sh ... ialka.html

 

jak mam odmierzyć np stosunek 12:1? Co oznaczają procenty na jednym ze słupków a co pozostałe wartości.

 

Do tej pory robiłem to domowymi sposobami z różnym skutkiem ale jakos sie udawało. Chciałem coś bardziej profi i żeby było dokłądniej.

 

Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekB, Ja też tego nie rozkminiam :lol:

 

Chciaz jeden :D bo myslalem ze ja mam tylko cos z deklem nie tak:). Kombinuje, kombinuje, z tych slupkow to narazie w miare 2:1 rozkminilem o co chodzi. Napisalem do Mariusza, moze on ma jakis patent na te slupki

 

Poirot, moge ci zrobic zdjecia wyzszej jakosci i mi powiesz co do czego sluzy. Nie tyko mnie sie przyda widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa słupki dla każdego rozcieńczenia. Do poziomu pierwszego wlewa się np. wodę i uzupełnia cieczą rozcieńczaną do poziomu słupka obok.

 

198_MCP.jpg

 

Np. po lewej mamy 7:1. Lejemy wodę do kreski pod cyfrą 1 (prawy słupek) i dolewamy np. APC do pierwszej kreski słupka lewego i mamy roztwór 1:7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do ponad 50ml woda a reszta do 60ml produktu :)

 

Czyli za żadne skarby dalej nie wychodzi z tego 12:1. Czasami mam wrażenie, że co po nie którzy nie potrafią rozcieńczać produktów. Zostawiam te pojemniczki w koszyku, grosze kosztują, ale podejrzewam, ze dalej starym sposobem będę rozcieńczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za nadmierną prostotę ale chodzi chyba o to:

 

kolorem czerwonym oznaczony - nazwijmy go, rozcieńczalnik (np. woda destylowana)

kolorem żółtym oznaczony - płyn rozcieńczany (np. IPA)

kolorem niebieskim oznaczony - płyn właściwy po rozcieńczeniu (gotowy do użycia)

 

w zależności od tego ile potrzebujemy tak uzupełniamy poziomy

 

 

7324217.jpg

 

right ?? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej po prostu wziąść np kieliszek i zrobić sobie roztwór 2:1, 3:1, 4:1 itp i zobaczyść jak sie to ma namiarce i co tam sie zmienia podczas dolewania kolejnej porcji?? Tak troche łopatologicznie ale wydaje mi sie że skutecznie i wszyscy ładnie sami dojda co i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.