Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, jestem akurat w trakcie polerowania felg alumioniowych. Puki co mam zrobione dwie.

Zaczynałem od ściągnięcia lakieru później papier wodny od 320 do 2500.

Do polerowania używam białego mini pada i pasty K2 Ultra Cut. Po drugim polerowaniu zauwazyłem, że podczas przecierania felgi mikrofibrą (podczas zbierania nadmiaru pasty) powstają drobne ryski.

 

Zauważyłem, że najczęściej używacie autosola, bądź zielonej pasty do alu (z tym, że ta druga służy chyba bardziej do polerowania niż ścierania ? ).

Próbowałem past Tempo, oraz K2 do alum felg, ale tylko UltraCut zebrała rysy po papierze 2500.

 

Niestety nigdzie nie mogę dostać autosola, ale czy ona faktycznie jest lepsza niż np. K2 Ultracut ??

 

Czy ew. moglibyście polecić jakąś inną pastę ścierną, wykańczającą po papierze 2500.

 

A wracając do w/w rysek po czyszczeniu szmatką, jakiej pasty użyć do ostatecznego wykończenia felgi, aby powstała "powłoka" przed drobnymi zarysowaniami.

Wiadomo gołego aluminium nie da się ochronić, ale może przynajmniej jest jakaś pasta która to zminimalizuje. Czytałem kiedyś o Hot Rims Mag and aluminium polish Mequiersa, jakieś opinię ?

 

Kolejna sprawa to czy po polerowaniu felg pastą polerską należy je jeszcze raz umyć, aby spłukać resztę pasty ?

 

Przed:

20150217_163052.jpg

 

Po:

20150320_171216.jpg

20150320_171216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zacząłem renowację swoich alufelg i mam problem z ubytkami w rancie felgi, widoczne na foto. Rant będzie polerowany. Pomyślałem o zawiezieniu ich do fachowca żeby ten rant ściął na tokarce. Czy w ten sposób felga się nie osłabi po usunięciu tego rantu? Wiem, że można jeszcze napawać ten rant. Osobiście wolałbym usunąć ten rant, bo wg mnie, bez wygląda lepiej. Prośba o jakieś rady :)

 

251f548e82689bb0.jpg

 

 

Temat ogarnięty, rant już usunięty przez tokarza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim, jestem kompletnie zielony w tej sprawie dlatego zwracam się do Was o radę.

Moje felgi to Ronal Turbo BPS. Zauważyłem ostatnio już bardzo delikatne rysy, oraz, że ich powłoka to taka delikatna "skórka pomarańczy". Chciałem kupić jakiś wosk/pastę która załatwi sprawę, ale nie wiem na co się zdecydować. Felgi to polerowane aluminium, ale teoretycznie pokryte lakierem bezbarwnym (chyba). Stąd nie wiem, czy zakupić Meguiar's Hot Rims Mag and Aluminum Polish , który teoretycznie jest do metali, aluminium, bądź jakiś inny wosk do zastosowania bardziej "na lakier" ? Z góry dziękuje za pomoc ! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, ;)
przymierzam się do odświeżenia rantów w moich felgach, mają sporo dość głębokich wżerów. Ręcznie nie schodzą, dlatego chciałbym kupić jakąś tarczę flanelową/bawełnianą/filcową na wiertarkę i tym się wspomóc. Ogólnie to najpierw papiery wodne potem wiertarką i na koniec jak będą zostawać ryski po wiertarce to ręcznie dokończyć. Jednak w tym temacie jestem zielony. 
Jaką tarczę wybrać? Rozumiem, że one różnią się mocą "cięcia", więc która jest dobra do wykończenia a która do polerowania? 
Jakie pasty polerskie do tego są potrzebne? Mam Mothersa jednak on jest raczej na finish, a nie do grubszych prac. Planuję też dokupić Autosola. Czy te dwie wystarczą? Czy lepsze są te twarde pasty do metalu?
Dzięki za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, 

Poleruje ranty w moich felgach, ale zostają mi nieładne rysy po zaświeceniu latarką. Papiery jakich użyłem: 80, 120, 220, 320, na mokro: 400, 500, 600, 800, 1000, 1200, 1500, 2000, 2500. Z pastami kombinowałem i efekt za każdym razem podobny, był autosol filc/bawełna albo zielona/niebieska kostka na filcu. Chciałbym, żeby było idealnie, dlatego zabrałem się już a nie na ostatnią chwile w kwietniu

kN0Dink.jpg

UAqgK20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.