Skocz do zawartości

Reanimacja kierownicy


dit71

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam w miarę taniego i dobrego sposobu na zreanimowanie mojej kierownicy. Nie musi być to efekt długotrwały,bo ostatnio jeżdżę sporadycznie autem, które niedługo zamierzam sprzedać. Wkurza mnie ta kierownica bo po 40tys odkąd kupiłem auto wytarła się bardzo mocno(nie było tego jak kupowałem, ale podejrzewam,że ktoś też ją regenerował). Od razu dodam,że nie będę obszywał. Chcę przywrócić kierownicy jak najbardziej oryginalny wygląd.

 

dscf8330s.th.jpg dscf8331z.th.jpg dscf8332.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tanio i na ok. pół roku to bierz Renoskór za 8,50 na portalu aukcyjnym. Sklep jest z Gliwic, robiłem swoją zmasakrowaną kierownicę i po pół roku (jakieś 9kkm przebiegu) się trochę ściera i trochę brudzi ręce po dłuższej jeździe. Generalnie bez wykończenia jakimś lakierem tak będzie, ale na krótką metę się sprawdza. Jak chcesz to mogę wrzucić fotki z pracy, przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to kupiłem używkę. Była lekko wytarta i dość brudna. Postanowiłem ją umyć ciepłą wodą i mydłem, a potem jakoś zadbać o tę skórę. To był błąd, bo z jakiejś przyczyny woda z mydłem zmyły z połowy obwodu ten bezbarwny wykańczający lakier, powstały chropowatości i ogólnie straszny barszcz się zrobił. Wyglądało to mniej więcej tak:

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

Cóż, mój błąd. Uznałem, że niewiele mam do stracenia i zacząłem kombinować. Kremy do rąk i inne specyfiki nie pomagały. Kupiłem rzeczony Renoskór - farbkę i aceton. Kierownicę odtłuściłem, pomalowałem raz gąbką, potem dwa razy grubiej pędzlem (zostawiając do wyschnięcia) - ogólny efekt był lepszy, ale nadal była matowa tam, gdzie pojawiły się chropowatości. Dlatego następnie wziąłem papier wodny 600 i na mokro delikatnie wygładziłem skórę i częściowo już farbkę. Po kolejnych 2 warstwach pędzlem i 2 wykończeniowych gąbką z drobnymi poprawkami papierem pomiędzy efekt jest taki:

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

Na żywo wygląda nawet trochę lepiej. Niestety tu farbka mi się skończyła, więc nie mogłem tego dopieścić.

 

W każdym razie do lekko zużytej kierownicy to prawdopodobnie bardzo dobry sposób na renowację. Sądzę, że z dodatkową warstwą lakieru bezbarwnego byłoby znacznie lepiej. Po ponad połowie roku trochę się starło i na dłuższych trasach brudzą się od tego ręce, ale na krótki dystans można ładny efekt zrobić. Tak to wyglądało w aucie, po wyschnięciu i montażu:

 

 

2.jpg

 

3.jpg

 

Ogólnie robiłem to zanim zacząłem czytać to forum, dlatego proszę psów nie wieszać. No i przypominam, że wydałem 15 zł :P. Jakbym miał jeszcze trochę farbki to wyszłoby lepiej, zwłaszcza na odcinku od 9 do 12 godziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaptan, idealne przy sprzedaży auta, lub gdy ktoś ma na prawdę ograniczony budżet, a kółko razi w oczy :)

Jak dla mnie bardzo przyzwoicie, szczególnie zwracając uwagę na koszt w stosunku do tego ile trzyma na kiermance, ładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum było jak ktoś robił kierkę farbą w tubce za kilka złociszy i efekt byl naprawdę bardzo dobry. Nie wiem gdzie to jest ale pewnie zaraz ktoś znajdzie pewnie ;)

EDYTA: to zdaje się był środek SAPHIR taki jak tu:

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU

 

A temat jest tu:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 2&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem ten preparat firmy Saphir, mam zamiar wypróbować na mojej kierownicy w golfie IV...

 

W sumie to mogłbym spróbować nawet jutro ;) tylko czy aktualna temperatura nie wpłynie jakoś źle na aplikacje lub schniecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ps. u mnie w okolicy obszycie skórą gładką/perforowaną + przeszycie nicią ok 170zł~

Dość tanio chyba ?

 

No to tanioszka. Pytanie jak wykonanie i efekt końcowy. U nas dobry tapicer kasuje 250zł skóra (gładka/perforowana lub pomieszane obie) + jeden kolor nici. Jak robimy czasem do M-powerek z 3 kolorami nici to w okolicach 320 zł. ( TUTAJ masz taką)

 

Jeszcze odnośnie regeneracji. Aby uniknąć efektu nierównego nałożenia spróbujcie nakładać farbkę miękką gąbką, delikatnie ją wklepując. Tworzy się wtedy delikatna struktura lakieru ( jak TUTAJ ). Wygląda to wtedy zdecydowanie lepiej. A jeśli powierzchnia kierownicy jest nierówna to należy sobie pomóc papierem P2000 i wykończyć P2500. No i najważniejsze żeby czymś to zabezpieczyć. Bez środka utrwalającego efekt jest na kilka/kilkanaście tygodni a czasem nawet dużo krócej.

 

W sumie to mogłbym spróbować nawet jutro tylko czy aktualna temperatura nie wpłynie jakoś źle na aplikacje lub schniecie ?

 

Wpłynie, więc zaopatrz się w suszarke lub opalarkę jak już musisz to robić w takich warunkach. A przed malowaniem delikatnie nagrzej suszarką powierzchnię skóry i pomalowaniu delikatnie osusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jakiś czas temu zakupiłem ten preparat firmy Saphir, mam zamiar wypróbować na mojej kierownicy w golfie IV...

 

W sumie to mogłbym spróbować nawet jutro ;) tylko czy aktualna temperatura nie wpłynie jakoś źle na aplikacje lub schniecie ?

 

I jak tam kolego ? Sam stoję przed dylematem, czy kupić Saphir czy coś innego :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kremu Saphir z pigmentem - do skórzanej teczki, do butów, nawet kawałek fotela samochodowego tym pojechałem :) Bardzo dobry środek, faktycznie pięknie tonuje. Co nie zmienia faktu że do kierownicy bym tego nie użył. Prawdę mówiąc mam teorię wg której skórzanej kierownicy nie pielęgnuję niczym - poza okresowym umyciem. Wydaje mi się że jest wtedy najmniej śliska, co sobie cenię. W przypadku zużycia, nic nie zastąpi obszycia kierownicy na nowo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja bym kupił zestaw furniture clinic albo colourlock
Czy samemu da się bez doświadczenia ładnie odnowić taka kierownicę? Ja u siebie mam tylko zniszczony kolor, ale skóra jest ładna bez żadnych ubytków. Tylko zastanawiam się czy wysłać do takiej renowacji, czy będę umiał polakierować ją samemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Nową pachnąca skórą.

 

Z uwagi na ceny obszycia stosowanie szpachli jest nieopłacalne. Kierownice jest to też chyba najbardziej niewdzięczne miejsce do takich napraw.

 

Słowem - tapicer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę gorzej zniszczoną kiere u siebie robiłem i na razie po 15 tys jest elegancko. Kwestia przygotowania powierzchni i tego w jakim stanie początkowo jest kierownica. Michał jak chcesz wpadnij do mnie i coś poradzimy z twoją kieronicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy farby do kiery skórzanej mogę użyć do zwykłej ? mam już troszkę wytartą a nie chce mi się zdejmować do obszycia skórą. Będzie się trzymało na zwykłej kierownicy ?

 

fotka z neta ale mniej więcej tak wygląda moja

 

6403242884dcb91f1e94a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zależy jaki producent. Myślę że zdjęcie kiery i danie jej do obszycia zajmie tobie mniej czasu niż pomalowanie jej (porządnie na aucie). Co do samego malowania to ja robię to tak że kierownica jest zamontowana, odpowiednio maskuję otoczenie, przygotowuję kierownice, maluję pistoletem, następnie cieniowanie jeżeli potrzeba i gotowe. Jutro postaram się dać jakieś zdjęcia jak znajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.