Skocz do zawartości

AF Desire - opis i wrażenia


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na wstępie chce wyjaśnić czemu "test" tutaj, a nie w Testach. Zakładam że dział Testy to pewne wskazówki dla kupujących przy wyborze produktów, a z racji tego że Desire jest a)nie do kupienia i b)mocno limitowany to nic tam po nim :P

 

A PSB... :song: tam już bez 17 stopniowej korekty i czyszczenia tłoków pędzelkiem przez rure wydechową nie ma co się pokazywać, nie będe zaniżał poziomu swoją "relacją" :D

 

Ad rem, co do tytułowego wosku...przede wszystkim sama idea wypuszczenia i zrobienia takiego hype'u przez AF zasługuje na uznanie. To co u nas było to pikuś w porównaniu do histerii jaka działa się w UK :roll: Obrotów AF po ogłoszeniu, że dorzucają kilka sztuk do losowych zamówień możemy się tylko domyślać :D;) Z resztą, kto śledził DW ten wie o czym mówie.

 

 

385026_10150497978950977_172324505976_10856997_888085274_n.jpg

 

 

Zanim przejde do samego wosku, krótka retropsekcja z dnia wczorajszego i dzisiejszego :

 

 

Z tym wczoraj zaczynałem :

 

 

isigp9851.jpg

isigp9854.jpg

isigp9855.jpg

isigp9856.jpg

isigp9858.jpg

 

 

Mycie, felgi, prewashe etc etc :

 

 

isigp9862.jpg

isigp9863.jpg

isigp9864.jpg

isigp9867.jpg

isigp9869.jpg

isigp9870.jpg

isigp9873.jpg

isigp9874.jpg

isigp9878.jpg

isigp9880.jpg

isigp9889.jpg

 

 

Glinka po 2 miesiącach :

 

 

isigp9902.jpg

isigp9906.jpg

isigp9907.jpg

isigp9908.jpg

 

T

o wczoraj, dzisiaj auto zostało tylko opłukane i wstawione do garażu :

 

 

isigp9995.jpg

isigp9998.jpg

isigp9999.jpg

 

Następnie AF Rejuvenate na finishu 3Ma :

 

isigp0022.jpg

isigp0023.jpg

isigp0012.jpg

isigp0026.jpg

isigp0027.jpg

 

 

Więcej fotek z "korekty" nie robiłem, całe auto miało na sobie holo od glinki i osuszania (ręczniki do wymiany :( )

 

 

Trzoda chlewna z klapy - out :

 

 

isigp0043.jpg

isigp0044.jpg

isigp0045.jpg

 

Ma któryś takie efektowne 50/50 na aucie ?! No pytam, się który ?! :D :D :D

 

isigp0047.jpg

 

 

Ok, po cleanerze pora na danie główne :

 

 

isigp0087.jpg

isigp0052.jpg

 

Hi hi, tak myśle że w zasadzie moge tutaj napisać wszystko co mi przyjdzie do głowy - szanse że mnie ktoś "sprawdzi" są raczej małe :D:D:D:D

 

Ale ok, po kolei - opakowanie

 

To już jest nowe opakowanie AF, duuużo lepsze od starego, zakręca się bez problemów i wygląda dużo solidniej. Etykieta - wiadmo, jak to AF , ładna :)

 

Zapach i konsystencja

 

Miła odmiana po Spiricie, nie do końca "strawberry" jak możemy przeczytać na wieczku, bardziej jagoda/owoce leśne - bardzo ładne i nie kojarze drugiego wosku który pachniał by podobnie :) Jak widać AF potrafi zrobić ładnie pachnacy wosk :)

 

Konsystencja - podobna do Spirita, względnie twardy ale topi się dość łatwo, trochę jak Zymole.

 

Łatwość użycia i wydajność

 

Najpierw to pierwsze - znowu krok w góre względem Spirita, szczególnie ściąganie Desire z lakieru to kaszka z mlekiem, jeden ruch mięsistą MF i wosk spolerowany. Trochę jak SV :P Wosk nakładałem czarnym aplikatorem SV,aplikacja łatwa, wosk daje się mocno rozprowadzać, a co z tym idzie jest dośc wydajny... :-]:song:

 

Przed aplikacją :

 

 

isigp0050.jpg

 

 

Dla tych co niedowidzą :D - 245,1g

 

 

Wosk siedzi na lakierze :

 

 

isigp0055.jpg

isigp0059.jpg

 

 

Mierzymy po aplikacji :

 

 

isigp0062.jpg

 

 

No chyba całkiem spoko :o:song: Gratuluje Justynie która zdaje się była najbliżej w zgadywance ;)

 

Ścieramy :

 

isigp0058.jpg

 

 

Efekty wizualne

 

 

IMO - kozak :) Nie wiem czy w głowie nie siedziała myśl "patrzysz na auto zrobione ekskluzywnym woskiem, MUSISZ widzieć różnice" :D , ale fakt faktem - błyszczy się ładnie :) Spirita nakładałem dokładnie w tym samym garażu, te same oświetlenie etc, różnice widać było na pierwszy rzut oka. Śliskosć też fajna, na kropelki będziecie musieli poczekać jakiś czas , lanie wodą po świeżych woskach średnio im służy z mojego doświadczenia. Ale z wczesnych testów wynika że będzie na co popatrzeć :) Gwoli ścisłości - na koniec został przetarty Finale , ale nie zmieniło to w żaden sposób wyglądu.

 

isigp0192.jpg

 

 

isigp0096.jpg

isigp0103.jpg

isigp0107.jpg

isigp0123.jpg

isigp0153.jpg

isigp0161.jpg

isigp0174.jpg

isigp0178.jpg

isigp0181.jpg

isigp0211.jpg

isigp0212.jpg

isigp0213.jpg

isigp0220.jpg

isigp0224.jpg

isigp0228.jpg

isigp0234.jpg

isigp0240.jpg

 

 

No i to by było z grubsza na tyle ;)

 

Super wosk, moim zdaniem AF robi błąd nie wypuszczając go do sprzedaży. Pomijam całą otoczke,ekskluzywność itp - to po poprostu rewelacyjny wosk i z pewnością sam by się obronił na rynku , ma wszystkie cechy jakie powinien mieć rasowy "butik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sorry, podpisałem lojalke że nie sprzedam :D ale mam pomysł na to w jaki sposób wosk może regularnie zmieniać właścicieli, tak że wszyscy będą zadowoleni, jednak to za czas jakiś, najpierw ja się musze nacieszyć :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet nie źle się auto prezentuje (na żywo), choć ja nie widzę jakiś mega różnic z innymi woskami a widziałem ich dużo na twoim leonie :D Zapach faktycznie bardzo ładny 8-)

 

Niech się teraz AF tłumaczy dlaczego nie będzie tego wosku w sprzedaży???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
No nawet nie źle się auto prezentuje (na żywo), choć ja nie widzę jakiś mega różnic z innymi woskami

 

Poczekaj poczekaj, dam Ci posmarować Cordobe któregoś razu to zaraz napiszesz że jest mega :D:D:D

 

Niech się teraz AF tłumaczy dlaczego nie będzie tego wosku w sprzedaży???

 

 

Z tego co kojarze to chodziło o jakieś olbrzymie koszty produkcji/rozwoju, wosk musiałby mieć zaporową cene żeby to było opłacalne.

 

 

A waga - Allegro i "wagi jubilerskie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczekaj poczekaj, dam Ci posmarować Cordobe któregoś razu to zaraz napiszesz że jest mega :D:D:D

 

 

Mówisz że mogę dostąpić kiedyś tego zaszczytu? To może z tej okazji nawet porządek w garażu zrobie :lol: Szkoda że dzisiaj czasu nie miałem bo bym sobie machnął maskę :D

 

Zaporowa tzn? (rząd wielkości?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaraz napiszesz że jest mega
Wybaczcie ze to napiszę ale jako laik chciałbym wiedzieć/dowiedzieć się co w waszym pojęciu a dokładniej kolegi Evo, oznacza ze wosk jest Mega... co zawiera w sobie i jakie daje rezultaty, jak działa na powierzchnię lakieru...

 

tak na marginesie to ile dni utrzyma się na lakierze.

 

Pytam jako totalny Laik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Zaporowa tzn? (rząd wielkości?)

 

Nie mam pojęcia czy chodzi o setki, czy może o tysiace funtów na słokiu, nigdzie też takich informacji się nie znajdzie i AF też pewnie nie jest chętne do ujawniania prawdy, nic to w sumie nie zmienia. Miał być limitowany wosk i jest;)

 

Zdjęcia w nocy po Nowym Roku , będe musiał zatrudnić kogoś kto lepiej obsługuje aparat niż ja do takich zdjęć ;)

 

 

Mega

 

Łatwość użycia, zapach, wygląd ,frajda z używania...to się m.in składa na to "mega" ;) Ile trzyma ? Nikt jeszcze chyba nie odpowie na to pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo duzo składowych

 

A co konkretnie byś chciał wiedzieć ? :) I z jakim woskiem porównać ? :)

co składa się na inny wygląd niż przy np black hole / oczywiscie nie jest to politura z jakiejś wysokiej półki ale przykładowo pytam / , nie jestem specem z wosków wysokiej półki, może sam zaproponuj, moze jakieś porównanie między jednym Mega woskiem a tym który przedstawiłeś, jakieś porównania w aplikacji, odpychaniu, zapachu / czy tylko przy aplikacji czy auto wania podczas jazdy :) /

 

zawsze jak czytam o woskach za krocie czytam jakie to one są wspaniałe więc chciałbym się dowiedzieć na czym ta ich wspaniałość polega.. a skoro to limitowana wersja to znaczy ze czymś wery fucking much odznacza od innych... nie wiem jak jeszcze mógłbym wytłumaczyć co chciałbym poznać co kryje się pod stwierdzeniem ze wosk jest Mega.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
zawsze jak czytam o woskach za krocie czytam jakie to one są wspaniałe więc chciałbym się dowiedzieć na czym ta ich wspaniałość polega.. a skoro to limitowana wersja to znaczy ze czymś wery fucking much odznacza od innych... nie wiem jak jeszcze mógłbym wytłumaczyć co chciałbym poznać przez stwierdzenie ze wosk jest Mega.

 

Jakby to powiedzieć...moge oczywiście napisać o jakichś tam niuansach dot. wyglądu i innych aspektów, ale jeżeli ktoś chce poznać "z czym to sie je", to prawda jest brutalna - trzeba samemu spróbować tej wysokiej półki ;)

 

 

Cały detailing i jego odbiór opiera się na zmysłach, głównie wzroku - każdy widzi co innego , jedni zobaczą różnice miedzy jednym woskiem a drugim, inni nie. Jedna strona nie przekona drugiej do swojej racji ;)

 

Porównanie - będzie jakieś head to head na aucie,ale to za czas jakiś jeszcze. A czy Desire odznacza się czymś od innych - nie bardzo, nie sprawi że np. rysy magicznie poznikają a laski będą wskakiwać przez otwarte okno. Ale wszystko co robi, robi na bardzo wysokim poziomie i choćby dlatego kwalifikuje się dla mnie od określenia "mega".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi o to, czego nie można pokazać 'na papierze'. Jak z samochodami- napiszesz ile ma do setki, w ile przejedzie północną pętlę, ale jak się tym jeździ? Musisz sam się przejechać, żeby wiedzieć. No a Desire? Podejrzewam, że więcej osób było w kosmosie niż jest posiadaczy tego wosku :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawi że np. rysy magicznie poznikają a laski będą wskakiwać przez otwarte okno.
powiedzmy sobie szczerze ze nie jest to forum dla ludzi myślących w taki sposób.

 

ale jeżeli ktoś chce poznać "z czym to sie je", to prawda jest brutalna - trzeba samemu spróbować tej wysokiej półki
od dłuższego czasu czaję się na coś extra ale zawsze cos wyskakuje..

 

A czy Desire odznacza się czymś od innych - nie bardzo, nie sprawi że np. rysy magicznie poznikają
magia to w filmach i w mango.tv, wiadome jest ze porządna korekta jest podstawą wyglądu.

 

Ale wszystko co robi, robi na bardzo wysokim poziomie i choćby dlatego kwalifikuje się dla mnie od określenia "mega"
moge oczywiście napisać o jakichś tam niuansach dot. wyglądu i innych aspektów
włąsnie o to mi chodzi... i jesli nie będzie to dla Ciebie problemem to opisz, jako zaawansowany "gracz" na tym forum chciałbym byś dał z siebie wypowiedz na poziomie jaki zrobiłeś końcowy look Seata..

 

Myślę, że chodzi o to, czego nie można pokazać 'na papierze'. Jak z samochodami- napiszesz ile ma do setki, w ile przejedzie północną pętlę, ale jak się tym jeździ? Musisz sam się przejechać, żeby wiedzieć. No a Desire? Podejrzewam, że więcej osób było w kosmosie niż jest posiadaczy tego wosku
zawsze można opisać jak bardzo względem innego wosku wyciąga głębię, czym się rózni połysk od innych, własnie te niuanse są czymś co łechoce pod stopami... a czego zwyczajny kowalski nie przekona się bo uzywa tylko black hole lub colli476.

 

Po kilku zdjęciach widać jak by światło rozpływało się w lakierze, jak by topiło go wydobywając głębię i jakość koloru...

 

Dla mnie jako laika "zeznania" osoby z doświadczeniem są znaczące. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiedzmy że wosk wygląda jak dobre "konkursy" od SV i Zymola...tylko że to też nic nie powie, jeśli nie widziałeś/używałeś. Do wyglądu wosków nie podejdziesz w sposób analityczny, że głębia w jednym jest o 1,67% lepsza, ale połysk już o 3% gorszy. Są to subtelne różnice dla patrzącego.

 

Po to też daje zdjęcia, żeby zobrazować to czego nie potrafie opisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że wosk wygląda jak dobre "konkursy" od SV i Zymola...
:) to już coś daje.. :)
tylko że to też nic nie powie' date=' jeśli nie widziałeś/używałeś[/quote']uzywać nie używałem ale widziałem a dzieki forum mam jakiś taki tik do przyglądania się tym wszystkim "Pięknym" Nowym wozom wystawionych w Galeriach... rysy koliste normalnie z daleka widać.. :)

 

Do wyglądu wosków nie podejdziesz w sposób analityczny, że głębia w jednym jest o 1,67% lepsza, ale połysk już o 3% gorszy
no i nie o takie zobrazowanie mi chodziło.

 

Są to subtelne różnice dla patrzącego.

 

Dzięki za wypowiedzi.

 

Pzdr i moze kiedyś ktoś jakąś próbeczkę pozwoli sobie wysłać .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek opis jak i relacja zdjęciowa super :good: Leon prezentuje się wyśmienicie ;) zresztą Leony i Toledo zawsze mi się podobały a zwłaszcza w kolorze czarnym :D

 

Gratuluje Justynie która zdaje się była najbliżej w zgadywance

 

:D:D:D może dasz w lato posmarować mojego Tolka jak już będzie po korekcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Justyna, dzięki, jakoś się może dogadamy :P:D

 

 

Jak każdy szanujący się detailer, ja też odwiedziłem bezdotyk wraz z urządzeniem rejestrującym obraz , wynik tej wizyty poniżej (wybaczcie nienajlepszej jakości zdjecia, to mój pierwszy raz ale to co trzeba to chyba widać ) :oops:;) :

 

isigp0253.jpg

isigp0254.jpg

isigp0258.jpg

isigp0260.jpg

isigp0261.jpg

isigp0262.jpg

isigp0264.jpg

isigp0268.jpg

isigp0273.jpg

isigp0278.jpg

isigp0283.jpg

isigp0285.jpg

isigp0287.jpg

isigp0292.jpg

isigp0293.jpg

isigp0295.jpg

isigp0300.jpg

isigp0303.jpg

isigp0304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.