Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

@rygryss czytałem post kolegi @rudi0018 wczoraj wieczorem, dziś rano powiadomienie z YT: nowy film użykownika rygryss "test ph".

Dobry jesteś 🙂

Żeby nie było spamu: sam do bieżącego mycia używam UWC 1:20 i korzystam z deirona raz do roku, gdy zdejmuję koła przy zmianie na zimowe/letnie i doczyszczam. Przy czym ważna jest częstotliwość mycia, a staram się, by auto było co te dwa tygodnie umyte dokładnie. A teraz jak mam dach nad głową i za LSP służą mi qd-ki wszelkiej maści, to nawet i co tydzień 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Domel napisał:

Ktoś już ma nowy produkt od 4Detailer - Principal Wheel Cleaner ??

Ja dostałem w ramach nagrody w konkursie na FB już dawno temu. Nawet nie wiedziałem, że jest nowy. Nie testowałem go jakoś szczególnie, także ciężko mi się wypowiedzieć - zrobił co miał zrobić i nie drażnił nochala 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Mumins napisał:

Ja dostałem w ramach nagrody w konkursie na FB już dawno temu. Nawet nie wiedziałem, że jest nowy. Nie testowałem go jakoś szczególnie, także ciężko mi się wypowiedzieć - zrobił co miał zrobić i nie drażnił nochala 🙂 

aha no to moze nie jest nowy ale przespałem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 😉 Panowie uważacie że Car Pro Iron X będzie dobrym wyborem do mycia codzienniego felgi z zewnatrz i wewnetrzne czesci felg (zabezpieczone ceramika) czy ze wzgledu ze jest deironizer glownie stosowac tylko czasami kiedy zabrudzenie jest już dosyć spore ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Panowie uważacie że Car Pro Iron X będzie dobrym wyborem do mycia codzienniego felgi z zewnatrz i wewnetrzne czesci felg (zabezpieczone ceramika) czy ze wzgledu ze jest deironizer glownie stosowac tylko czasami kiedy zabrudzenie jest już dosyć spore ?

Nie ma sensu. Chociażby ze względu na walory zapachowe. Do codziennego z ceramika wystarczy nawet szampon


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kupiłem go właśnie na MrC. Za 35zł , i cp perl tez za 35zl bo fajna promocje zrobili 🙂 Czyli iron wychodzi praktycznie za tyle za ile mamy krwawiacego sonaxa ;). Wiadomo ironka bede uzywal moze raz w miesiacu czy dobrze oczyscic metalu 😉 a tak to glownie aktywna piana lub szampon 0ph 🙂 Ale po zimie ironek chyba idealnie zadziala 🙂

Myslicie ze smialo mozna go psiknąc na lakier z ceramiką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiotrekDriver napisał:

Powiem tak, kupiłem go właśnie na MrC. Za 35zł , i cp perl tez za 35zl bo fajna promocje zrobili 🙂 Czyli iron wychodzi praktycznie za tyle za ile mamy krwawiacego sonaxa ;). Wiadomo ironka bede uzywal moze raz w miesiacu czy dobrze oczyscic metalu 😉 a tak to glownie aktywna piana lub szampon 0ph 🙂 Ale po zimie ironek chyba idealnie zadziala 🙂

Myslicie ze smialo mozna go psiknąc na lakier z ceramiką ?

Broń cię panie na ceramikę. Zje ją...

 

Po co kładłeś powłokę na lakier/felgi...?

Do czego służą produkty typy deironizer?

I już masz odpowiedź. Nie trzeba szukać rad które wynikają ze znajomości produktów i logicznego myślenia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PiotrekDriver napisał:

Ceramike kladlem po to aby chronic autko przed chemia 🙂 zeby ladnie sie swiecilo i ulatwilo czyszczenie 🙂 rozumiem ze to byl sarkazm i to ze ironx ma neutralne ph, rozumiem ze na ceramike smialo mozna prysnac :)?

Można.

Ale mimo wszystko felgi to ja bym mył cleanerem (raz na 2-3 tyg) a nie deironizerem. A jeżeli częściej to samym szamponem.

Deironizer to drogi produkt a czy zauważalnie lepiej doczyscisz zabezpieczoną felgę deironem, szamponem czy cleanerem jeżeli będziesz to robił regularnie? Wg. mnie jak myjesz raz na tydzień to szampon wystarczy, raz na miesiąc cleaner. 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.