Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś do regularnego mycia felg aluminiowych + teraz przydałoby mi się coś nieco mocniejszego do doczyszczenia ich od wewnętrznej strony, próbowałem to myć zwykłym szamponem przy wymianie opon ale nic z tego, coś mocniejszego możecie polecić?
Chciałbym jeszcze zapytać o samo ich mycie, czy robicie to pędzelkami czy jakimiś specjalnymi szczotkami?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto miał do czynienia z mega brudnymi felgami to wie :-) Temat nie prosty :-) Zajęło mi to 6 godzin. Czyszczenie felg plus lekka polerka. Felgi z przodu ok ale ich środek nigdy nie czyszczony. 

Środki jakie użyłem do czyszczenia 

- Tenzi Alux 1:3 

-Adbl APC 1:4

-Prickbort

-Adbl Liquid Vampire

-Aktywna piana z Shiny Garage pianownica Moralex

8c3ce3f255499f35med.jpg

3e308df3f0067bf1med.jpg

bdab8d5204def192med.jpg

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie czyli dobrze rozumiem że taki naprawdę mocny (topowy) tar and glue remover to prickbort?

A taki naprawdę mocny deironizer? 
Narazie używałem tylko rzeczy z ADBL'a ale akurat mi sie kończą a na takie nigdy nie czyszczone felgi w wieku w którym mogłby sobie legalnie kupić piwo to jest jednak odrobinę za mało(albo ja coś źle robie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.04.2018 o 00:24, kowloonwax napisał:

Panowie czyli dobrze rozumiem że taki naprawdę mocny (topowy) tar and glue remover to prickbort?

A taki naprawdę mocny deironizer? 
Narazie używałem tylko rzeczy z ADBL'a ale akurat mi sie kończą a na takie nigdy nie czyszczone felgi w wieku w którym mogłby sobie legalnie kupić piwo to jest jednak odrobinę za mało(albo ja coś źle robie)

z deironizerów to bilt hamber korrosol albo carpro ironX. Z t&G zobacz sobie vasco - ma gęstszą konsystencję i potrafi dłużej poleżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Z preparatów typu "Wheel Cleaner" mogę polecić Nigrin Felgen-Reiniger.

Poszła mi już cała butelka.

Bezbarwny, neutralny zapach, postać żelowa która przylega do felg i pod mocnym ciśnieniem pięknie ściąga brud.

Deironizerów staram się używać rzadko - dlatego taki produkt do regularnej konserwacji felg jest bardzo dobry.

2018-06-23 10_52_37-Window.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie uzywać Tenzi Super green Specjal. Bardzo fajnie myje i relatywnie nie drogo wychodzi. Tylko trzeba uważać ze stężeniem oraz broń boże w słońcu i na rozgrzanej powierzchni.

Móg kolega umył sobie motocykl zaraz po jeździe w upalny dzień, 'zniszczył' sobie cały motocykl.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest bardzo mocny zasadowy środek, też go używam ale raczej do mycia podwozia czy do silników, silniejszy od niego jest już tylko Tenzi Truck. Do bieżącego mycia bym go nie brał bo nie ma sensu używania tak mocnych środków. Jak już ma być tanio to Tenzi En Jee jest własnie do mycia kół, lub cos pokroju Valet Pro Bilberry.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2018 o 10:55, Domel napisał:

Z preparatów typu "Wheel Cleaner" mogę polecić Nigrin Felgen-Reiniger.

Poszła mi już cała butelka.

Bezbarwny, neutralny zapach, postać żelowa która przylega do felg i pod mocnym ciśnieniem pięknie ściąga brud.

 

 

 

Działa tak:

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilito Powinien go umyć tak jak zwykle się tu myje auto czyli delikatna piana z neutralnym PH, szampon i na końcu jakiś QD/QW. 

14 godzin temu, kamilito napisał:

dodam ze spryskal samym greenem

Grubo, ale nie mam pojęcia co chciał tym osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
RR Customs Car Wash Wheel Gel - używało ktoś ? Czy to taki bardziej cleaner czy deiron czy może 2 w 1 ?

Normalny Deiron, bardzo fajny z dobra konsystencja żelu. Będę miał chwilę to porównam z Tuga ale myślę że są na równi.

30d57048b5b3a427ec98a7e93ce8fbf5.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RR Customs Car Wash Wheel Gel - używało ktoś ? Czy to taki bardziej cleaner czy deiron czy może 2 w 1 ?
Deiron, coś pokroju Tugi. Gęsty, ale nie tak jak Tenzi Krwawa Felga czy z tej samej stajni z serii Bad Boys.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.