Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się u mnie mały problem, dostałem bardzo zajechanie alumy, bardzo dużo rdzy. Próbowałem tuga zielona, tuga czerwoną, wheel cleanerem excede, deironem z sonaxa i d-toxem. Efekty średnie, pozostało dużo rdzy. Najlepiej sprawdzał się d-tox (od razu zachodziła reakcja), ale pozostaje pytanie... czym ogarnąć te alumy żeby były "igła"?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mogę dopiero w czwartek wrzucić, bo z nerwów na swoją bezsilność nie zrobiłem ani jednej fotki. Wszystkie felgi mają rdzawy nalot, jakby ktoś bez klocków hamulcowych jeździł. D-tox ,pedzel, płukanie i tak kilka razy, a przed tym pozostałe środki (tuga już prawie nie krwawiła, a d-tox cały czas bardzo). Potrzebuje czegoś co bardzo przyspieszy proces odszczurzania i nie zje lakieru.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dorzucę swoje 3 grosze - do typowych lekkich zabrudzeń felg Tenzi EN-JEE - tanie rozwiązanie ale w 3 autach które regularnie myje - efekt poezja.

Przy grubszej robocie i rzadziej tylko SG D-tox - wiadomo to bardziej do metalicznych zabrudzeń ale po zwykłym ciśnieniowym zmyciu głównego brudu - daje radę pięknie. Wszelkie zakamarki i wnętrze felgi jednak załatwia bez porównania do Tenzi.....chociaż ten EN JEE taniutki jakby szukać budżetowych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 15:52, maskun napisał:

Dorzucę swoje 3 grosze - do typowych lekkich zabrudzeń felg Tenzi EN-JEE - tanie rozwiązanie ale w 3 autach które regularnie myje - efekt poezja.

Przy grubszej robocie i rzadziej tylko SG D-tox - wiadomo to bardziej do metalicznych zabrudzeń ale po zwykłym ciśnieniowym zmyciu głównego brudu - daje radę pięknie. Wszelkie zakamarki i wnętrze felgi jednak załatwia bez porównania do Tenzi.....chociaż ten EN JEE taniutki jakby szukać budżetowych rozwiązań.

en-jee jest zasadowy. macie jakieś doświadczenia z tym jak reagują na niego wszelkie woski/powłoki? bardzo podjada?
 

u mnie faworytem do mycia felg już od dawna tuga, ale cena jest dosyć spora niestety i często jest problem z dostępnością tego cuda w moich okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.Nie mogę usunać brudu z wewnętrznej strony felg aluminiowych.Vampire liquid i Tar&glue od Adbl nie daja rady.Brud koloru czarnego,taki jak od klockòw.Co bedzie lepsze wspomniany wyżej D-Tox czy ktòraś Tuga?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter80 Spróbuj ADBL wheel warrior. Mi właśnie pomógł na to podobne zanieczyszczenia jak opisujesz. Oczywiście psiknij odczekaj chwilkę i wypedzelkuj. Ewentualnie spróbuj tak jak pisze@Lewus089 Kwasu Czerownej Tugi. Albo najtańsze rozwiązanie Tenzi Alux zrób roztwór 1:3. I powinno być bajka potem Apc , deiroznier , pricbort glinka, Ipa, I na to wszystko wosk Hi Temp:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus sitko w atomizerze, co do samego specyfiku to efektu krwawienia tutaj nie ma. Do odszczurzenia trzeba wiecej zuzyc srodka i posluzyc sie jakims pedzelkiem, do czyszczenia srednio zabrudzonych felg sie nada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis była próba środka z lidla.Felgi myte juz vampire liquid i tar&glue.Po nich nie usunął nic wiecej niz te środki.

Panowie przy polerowanym rancie jest sens używać kwasu?Inaczej wewnętrznej części felgi nie wyczyszcze,ale nie chce narobić bałaganu na polerowanej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piter80 napisał:

Dzis była próba środka z lidla.Felgi myte juz vampire liquid i tar&glue.Po nich nie usunął nic wiecej niz te środki.

:D nic dziwnego... bo co miał usuwać jak preparat jest przeciętny? Zastosuj go najpierw a potem popraw powyższymi to zobaczycz co lidlowy preparat zostawił. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fredi88 napisał:

:D nic dziwnego... bo co miał usuwać jak preparat jest przeciętny? Zastosuj go najpierw a potem popraw powyższymi to zobaczycz co lidlowy preparat zostawił. 

Właśnie preparatów adbl używałem na tych felgach pare dni temu.Wczoraj najpierw ten z lidla.Odczekałem,pędzelkowanie i spłukanie.I zero efektów.Osuszone i vampire liquid.Krwawi,ale syfu nie usuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.