Skocz do zawartości

Prosimy wyłączyć Adblock'a, nasze forum korzysta jedynie z reklam statycznych. 

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

przemas22

Czym myjecie felgi ?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2017 o 16:26, Gold_Car napisał:

@ghost ten iron-x lemon scent jest dużo mocniejszy od zwykłego? Kupiłem zwykły bo ciężko było dostać lemona, i ciekaw jestem czy warto dopłacić do lemona?

Dopiero zauważyłem pytanie, lepiej późno niż wcale haha :)
IronX Lemon jest tak na oko z 10% skuteczniejszy od klasyka, a IronX to już klasa sama w sobie.
Kupiłem ze względu na zapach, w końcu nie jest uciążliwy, bo po Vampirze miałem dość :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Excede Ultimate Wheel Cleaner wypada zdecydowanie lepiej

I również robi bardzo dobrze swoją robotę. Odkąd pojawił się na rynku używam tylko niego. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już kolejna osoba poleca Excede, więc w związku z tym produkt właśnie wleciał do koszyka z zakupami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Już kolejna osoba poleca Excede, więc w związku z tym produkt właśnie wleciał do koszyka z zakupami :)

Będziesz zadowolony, dobrze domywa i po rozcieńczeniu nawet 1:10 wychodzi śmiesznie tanio. Wcześniej używałem vampira liguid ale po exede  efekt ten sam a cena nieporównywalna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

też wrzuciłem do koszyka 1l Excede skoro tak polecacie :) jeśli będzie super czyścić w stosunku 1:4 to będzie super (nie mówiąc o 1:10 bo to chyba już szaleństwo :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
45 minut temu, kursien napisał:

jeśli będzie super czyścić w stosunku 1:4 to będzie super (nie mówiąc o 1:10 bo to chyba już szaleństwo :P

co za rozrzutność :D

do codziennego czochrania jadę 1:30, mniej piany przy pędzlowaniu, ale domywa felgi myte w miarę regularnie... 1:10 poezja przy myciu;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, rygryss napisał:

co za rozrzutność :D

Wyprowadźcie mnie z błędu... takie felgi myte raz w tygodniu idzie spokojnie domyć wodą z szamponem. Więc rozrzutnością jest stosowanie jakiegokolwiek preparatu. Rację bytu ma to w zimie... jak ktoś nie ma gdzie umyć auta i zostają bezdotyki. Wtedy po 3-4 tygodniach mrozu się przydają takie preparaty. Ale do mycia co tydzień czy nawet 2 ich nie używam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Fredi88 napisał:

takie felgi myte raz w tygodniu idzie spokojnie domyć wodą z szamponem

tak, dlatego ja uzywam SG EF Cleaner - weekly. Do szczurów inne preparaty,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Fredi88 napisał:

Wyprowadźcie mnie z błędu...

Wyprowadzam :)  MOJE felgi po tygodniu - dwóch bez mocnego środka nie ma co dotykać . Wodą ściągam lekki brud, ale widoczny osad zostaje - nie mówiąc o masie syfu z klocków hamulcowych (i to mimo że felgi pokryte Coli 476). kilka razy próbowałem myć samym szamponem po wcześniejszej pianie i zawsze coś na felgach zostało. Dodam że moje felgi nie są w super kondycji, więc to też pewnie wpływa na ich mycie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, kursien napisał:

Wyprowadzam :)  MOJE felgi po tygodniu - dwóch bez mocnego środka nie ma co dotykać . Wodą ściągam lekki brud, ale widoczny osad zostaje - nie mówiąc o masie syfu z klocków hamulcowych (i to mimo że felgi pokryte Coli 476). kilka razy próbowałem myć samym szamponem po wcześniejszej pianie i zawsze coś na felgach zostało. Dodam że moje felgi nie są w super kondycji, więc to też pewnie wpływa na ich mycie. 

mam dokładnie to samo na przednich felgach, po 1-2 tygodniach sama woda i szampon nie daje rady, zostaje czarny osad i musi iść w ruch chemia ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też zauważyłem tą prawidłowość, i też mam colli na felgach. Mimo, że wosk jest tytanem trwałości w zimie, niezapominajmy, że to produkt dedykowany głównie do karoserii. Na felgach jest mu szczególnie trudno, więc taka sytuacja mnie nie dziwi. Zauważyłem też, że po ręcznej korekcie alufelg i położeniu na nie wosku, łatwiej mi się je domywa. To jest chyba jedyna recepta, sprawdzalna również w przypadku karoserii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 19.10.2017 o 06:57, rygryss napisał:

bardzo sobie chwalę Excede Ultimate Wheel Cleaner, stężenie 1:30

A nie czasem 1:3 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm info od producenta :o

"Mocno zabrudzone felgi – rozcieńczyć od 1:4 do 1:10 z wodą
Regularne czyszczenie felg – Rozcieńczyć od 1:10 do 1:30 z wodą"

ale osobiście zobaczę na weekendzie jak to będzie 'w praniu"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, a może głupie pytanie - dotąd używam tylko Tugi do deironizowania i domywania i sprawdza się bardzo dobrze. Co mi da zastosowanie zamiast Tugi typowych wheel cleanerów ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, Strus napisał:

Panowie, a może głupie pytanie - dotąd używam tylko Tugi do deironizowania i domywania i sprawdza się bardzo dobrze. Co mi da zastosowanie zamiast Tugi typowych wheel cleanerów ?

deironizer to deironizer do dekontaminacji osadów metalicznych. Używam i spłukuje bezdotykowo. Dopiero po nim jadę wheel cleanerami - dotykowo, szczotką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Domel napisał:

Dopiero po nim jadę wheel cleanerami

no to ja używam zamiast deironów, 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 19.10.2017 o 21:26, kursien napisał:

Stan to jedno, a rodzaj brudu to drugie. Pomijając zanieczyszczenia "terenowe", bywają klocki, które po prostu tragicznie pylą. Dlatego ja polecam inwestować w lepsiejsze. Póki co jestem zadowolony z TRW pod tym względem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 21.10.2017 o 12:26, Michał126 napisał:

Stan to jedno, a rodzaj brudu to drugie. Pomijając zanieczyszczenia "terenowe", bywają klocki, które po prostu tragicznie pylą. Dlatego ja polecam inwestować w lepsiejsze. Póki co jestem zadowolony z TRW pod tym względem.

Dokładnie tak, u mnie z przodu jest ok natomiast z tyłu mam textary to po tygodniu w cholerę pyłu który jest bardzo widoczny nawet na moich ciemnych grafitowych felgach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta