Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

[ref=#ff3366]kamil199333[/ref], trzeba je po prostu umyć :) Preparat na smołę (Tar & Glue remover), preparat do zanieczyszczeń metalicznych (deironizer) i musi puścić. Jak to nie pomoże to zostaje ci jeszcze jakiś kwasowy preparat do felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu w moim wypadku wygląda to tak:

Psikam APC od ADBL felgę, ruszę pędzelkiem zakamarki, zmywam a później pianuje i szczotką od felg. Wszystko ładnie schodzi pod mocnym strumieniem. :good:

FullSizeR_aqweqpr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Do mnie dzisiaj przyszedł ADBL Vampire Liquid. Nie miałem wcześniej styczności z tym produktem, więc zobaczymy jak sie sprawdzi na nawoskowanych felgach.

U mnie całkiem fajnie odetkał fusso na felgach. Byłem pewien, że po zimie już tam nic nie ma, a tu psik psik, płukanko i kropelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie na próbę Aluchrom od K2, środek z marketu za chyba 8 zł. Wyczyściłem tym felgi i nawet jestem zadowolony z efektów jak za tę cenę. Fajnie usunął zabrudzenia i przy okazji nabłyszczył. Wiadomo, cudów nie ma, ale jeśli ktoś szuka budżetowego środka to polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Do tej pory do mycia felg na bezdotyku używałem rozrobionego 1:5 dimera. Zarówno ja jak i znajomi którzy też go używają bardzo sobie chwaliliśmy to rozwiązanie (środek tani jak barszcz, bardzo skuteczny, do cotygodniowego opłukania według mnie w zupełności wystarcza) felgi czyste (może od razu sprostuję: czyste tzn. po wyjechaniu z bezdotyku felgi wyglądają czysto). Mimo długiego już stosowania (stosuję go już ze 2 lata) nie zaobserwowałem jakichkolwiek skutków ubocznych (zarówno na felgach w lakierze fabrycznym jak i po renowacji i malowaniu proszkowym).

Teraz do jednego z aut kupiłem takie felgi (Tomason TN12): 

ELZ06LT.jpg

 

Front ramion jest chyba polerowany? (czy też inaczej się to nazywa, poprawcie mnie jeśli się mylę) Mogę je również potraktować dimerem (pH 14)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2017 o 11:56, Grzechu23 napisał:

Do mnie dzisiaj przyszedł ADBL Vampire Liquid. Nie miałem wcześniej styczności z tym produktem, więc zobaczymy jak sie sprawdzi na nawoskowanych felgach.

Sprawdza się dobrze zarówno na nawoskowanych jak i niezabezpieczonych felgach, tylko zapach mnie dobijał. No i wciągająca butelka.

Przerzuciłem się na Tugę i IronX Lemon Scent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.