Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam szczotki Vikana-jak na razie jedyne których włosie nie "powyginało się,nie pogniotło" od częstego uzytkowania a z tego co pamiętam cena jest o połowę mniejsza niż za EZ Detail Brush któą nie pracowalem. Oprócz Vikana jedyną szczotką której włosie wygląda jak zaraz po zakupie jest szczota do nadkoli(kupiłem ją w pracowni szczotek i pędzli w W-wie róg Poznańskiej i Wspólnej). Vikan ma kilka modeli szczotek-są też dostępne na allegro.

 

http://www.vikan.com.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam pytanko czym byście czyścili taki rodzaj felg ???

 

Wcześniej czyściłem je zwykła gąbeczką i płynem do naczyń ... :D

 

Obecnie felgi są umyte(woda + płyn ) i wiszą sobie na wieszaku w garażu - jednak przed założeniem (marzec - kwiecień jak będę w PL ) chciałbym je jakoś zabezpieczyć może jakiś tester wosku do felg oraz jakiś nie taki środek który sprawi że będą sie błyszczeć i nie będą sie tak szybko brudzić ... :oops:

 

Macie jakieś propozycje ??? :-]

59442a6d203fa_Mojafela.jpg.b94bb051a08b3761f357e1f49d9e8c56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś propozycje ???

Kolejność przypadkowa, na pewno można jeszcze coś do tej listy dopisać:

Chemical Guys Wheel Guard

Poorboy Wheel Sealant

Migliore Wheel Seal

Finish kare 1000p high temp

Duragloss #105

Zaino Z2 (Evo sprzedaje w dziale sprzedam testery Zaino)

Chemical Guys Jet Seal 109

Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0

SV autobahn

czym byście czyścili taki rodzaj felg

"Łatwy" wzór do doczyszczenia-rękawicą bez problemu dotrzesz w każdy zakamarek, jeżeli chcesz kupić szczotę poczytaj posty powyżej. Jeżeli potrzebujesz pędzelka to polecam pędzel SV dedykowany do kół-jest drogi ale nie do zajechania-jest nieśmiertelny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się dowiedzieć jak radzicie sobie z takimi zabrudzeniami, jak te na moich fotkach. DO tej pory to właśnie one przysparzają mi najwięcej problemów przy doczyszczaniu felg. Stosowałem tenzi en-jee 2:1 felga cała czarna od wewnetrznej strony szybko odzyskiwała kolor, ale to co zostaje jest praktycznie nie możliwe do usunięcia w ten sposób. Jak sobie z tym poradzić?

 

http://img864.imageshack.us/g/snc13666gn.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1chal: płynem do felg nie schodzi? Wygląda jak "lepiszcze" z klocków. Pędzelek, fosol i powinno zejść (pod warunkiem że nie masz odprysków lakieru)

 

Krzychu 147: a środek felgi masz lakierowany? Bo to wygląda trochę jak wżer na gołym aluminium. Jeżeli środek masz "goły" to ja bym to pociągnął dedykowaną pastą. Np. mothers - ostatnio zbiera bardzo dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten żółty nalot jest przez kiepskie klocki i słaby lakier na felgach.Mam to w nowym Avensisie na zimowych nieoryginalnych felgach..Pył się jakby zapieka w lakierze co nie występuje na oryginalnej feldze..Proponuje spróbować czymś kwasowym,albo benzyną ekstrakcyjną i szmatką,jak nie to może twardą glinką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój test PB Spray&Rinse.Możliwe,że jakbyś go zostawił na 3-5min i jakąs szczoteczką przetarł felge to by zeszło.Spróbuję dzisiaj na feldze toyoty,bo mam taki sam osad i dam znać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1chal: płynem do felg nie schodzi? Wygląda jak "lepiszcze" z klocków. Pędzelek, fosol i powinno zejść (pod warunkiem że nie masz odprysków lakieru)

 

Krzychu 147: a środek felgi masz lakierowany? Bo to wygląda trochę jak wżer na gołym aluminium. Jeżeli środek masz "goły" to ja bym to pociągnął dedykowaną pastą. Np. mothers - ostatnio zbiera bardzo dobre opinie

 

wszystkie komplety, jakie przyszło mi myć miały lakierowany. Nikt z was nie mial problemu z usunięciem takich rzeczy?

 

[ Dodano: 13 Marzec 2011, 22:27 ]

nikt nie jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie komplety, jakie przyszło mi myć miały lakierowany. Nikt z was nie mial problemu z usunięciem takich rzeczy?

 

[ Dodano: 13 Marzec 2011, 22:27 ]

nikt nie jest w stanie pomóc?

Ogladałem te zdjęcia. Jeśli nie pomoże AG CleanWhels ( http://www.autoglym.com/enGB/product-pr ... FF&Range=1 ) i bardzo twarda gąbka (w rękawicy!!!)

to zostaje tylko AG PowerMax 1 ( http://www.autoglym.com/enGB/product-pr ... KG&Range=3 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czy mycie felg przy użyciu Bilberry VatletPro będzie dla tego wosku bezpieczne?

Jak zastosujesz stężenie w okolicach 1:10 z wodą to tak. Jak się trzyma ten RG (i który to jest?) na felgach-nie spłynął?, bo dla mnie to ciekawostka (wosk naturalny na felgach), chyba, że nałożyłeś RG 4x4 z PTFE? Ale zawsze lepiej zabezpieczyć czymkolwiek niż niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.