Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

login, hmm u mnie w mieścinie obok jest duża hurtownia takich specyfików. Mój ojciec się w to obkupuje do firmy więc i taki kwas na felgi się znalazł :D

 

Co do felg z Subaru kumpla... chłopaki. Felgi nowe :mrgreen::mrgreen: Zaraz jakieś foty nawrzucam :)

 

[ Dodano: 6 Sierpień 2010, 00:09 ]

94393120.jpg

86614498.jpg

53751267.jpg

38378434.jpg

 

Szkoda, że kolega zaczał jechać felgę... G3 ręcznie, bo zjechał większośc zółtego z płaszczyzn. No i telefon - też swoje robi... Na "pokaż swój blask" trzeba będzie nieco poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

mokornik, woskiem felg nie myjemy tylko je zabezpieczamy ;)

Z produktów ogólno dostępnych (czyt. markety itd.) to Attack, bardzo dobry jest również preparat CarValeta... było już trochę w tym temacie - warto poczytać i nie iść na łatwiznę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie uzywam do mycia felg FM aluminium rim cleaner zakupiłem go na próbę i powiem ze jestem pod wrażeniem usuwa bez problemu wszystkien bród który osadza się na felgach.

51FM_For_home_aluminium__tn.jpg

Kolejny preparat do mycia felg to Wheel Cleaner od Dr.Marcus'a też jestem z niego zadowolony daje radę

72product_90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niedawno kupilem tego dr. marcusa - dzisiaj pierwszy raz uzywałem i musze powiedziec ze lipa totalna... Jak na razie najlepszy srodek do felg ktory uzywał to Turtle Wheel cleaner... dokładnie taki http://www.turtlewax.com.pl/sklep/plati ... p-124.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy okazji dzisiejszego mycia przetestowalem PB Spray&Rinse i ... dla mnie bomba!

Najpierw karcher, potem PB S&R, szybki fajeczek i spłukanie. Dosłownie w kilku miejscach potrzebna byla poprawka pędzelkiem. Oby tylko "biedne chłopaki" nie zapodały za dużo chemi, bo moze byc problem z JetSealem, ktorego to uzywam do felg.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja do felg/kołpaków używam Atack, oczywiście z pędzelkiem jeszcze, natomiast na samych kołpakach APC 30:1 daje radę równie dobrze. Po psiknięciu brud spływa tylko jeśli dysza była pare mm od kołpaka, ale po nawet najlżejszym przejechaniu pędzelkiem brud schodzi jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
sam element felgi łączący się z piastą
Nie wiem o jaki element Ci chodzi. Podejrzewam ze masz na myśli powierzchnię styku felgi z piastą. Należy ja dokładnie oczyścić ,a następnie można spryskać smarem miedziowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czym usunąć pozostałości po taśmie (taka niby gumo-papier) od ciężarków wyważających na felgach aluminiowych? :o

 

Jak chwile pomachasz szmatką to i benzyna ekstrakcyjna daje radę, próbowałem... działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie miejsce styku felgi z piastą , czyli oczyścić watą stalową i zabezpieczyć smarem miedziowym , mam rozumieć że wtedy rdza nie powróci szybko ??

Seba napisał/a:

A ja mam pytanie czym usunąć pozostałości po taśmie (taka niby gumo-papier) od ciężarków wyważających na felgach aluminiowych?

Co do tego tematu to ostatnio przy pielęgnacji felgi aluminiowej walczyłem ze śladami asfaltu na wewnętrzenj częci preparatem Auto Glym ITR i że zdeczka polałem na felgę to po chwili odważniki razem z folią same spłyneły przy płukaniu , drobne ślady doczyściłem tym samym preparatem i ślad nie pozstał żaden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam EZ Detail Brush, moim zdaniem jest genialna, używam jej do kół, komory silnika czasami do elementów zawieszenia. Warta jest każdej złotówki. "Włosie" jest bardzo delikatne i efektywne - są na nim takie "zmyślne" nacięcia zwiększające skuteczność. Jeśli nie będziesz wpychał jej w bardzo wąskie szczeliny to przetrwa bardzo długo. Moim zdaniem to "must have" każdego detailera. Wystarczy poczytać opinie na jej temat na np. DW

Ja kupiłem swoją tutaj http://www.waxparadise.pl/produkt,EZ-De ... ,6420.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.