Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

PN

Wszelka chemia znajdująca zastosowanie w gospodarstwie domowym jest u nas na cenzurowanym!!! ;)

wyjątek zrobiłbym dla płynu do mycia okien, ew.

 

Mam takie pytanko, bo gdzie bym nie czytał odnośnie czyszczenia gołego, wypolerowanego aluminium, to zawsze piszą, że jedynym bezpiecznym środkiem jest właśnie jakiś płyn do mycia naczyń, bo takich felg chemią traktować nie wolno.

Więc jak to wygląda, są jakieś lepsze środki do mycia (nie mówię o konserwacji i polerowaniu tylko o zwykłym myciu) gołego aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens bawić się w Colli na felgi, jeśli jest spory wybór wosków/sealantów dedykowanych do felg. :wallbash:;)

 

Lepiej użyć Colli niż nic lub jakiś tani wosk, który zejdzie po kilku dniach.

Generalnie zawsze warto tym bardziej, że Colli możesz użyć również jako "wosk na zimę" więc nie musisz kupować oddzielnie dwóch wosków ;)

 

Muszę jeszcze raz nałożyć Colli na felgi i zobaczyć ile tym razem wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem zwykły Cleaner wax Megsa ale średnio pomagało. Firma Serwis LCD zajmuje sie naprawą telewizorów oraz monitorów LCD, LED, Plazm oraz zwykłych kineskopowych (CRT) wszystkich firm (Samsung, Manta, Panasonic, Sony, LG, Philips, Hitachi, Clatronic oraz wielu innych...). Między innymi zajmujemy się wymianą zbitych lub uszkodzonych matryc, naprawą matryc, naprawą zasilaczy, inwerterów. Nasza firma posiada stały dostęp do części, co pozwala nam na szybką oraz profesjonalną naprawę telewizora. Zapoznaj się z naszą ofertą. Posiadamy duże doświadczenie w naprawach tego typu sprzętu gdyż prowadzimy serwis już od 20 lat ! Podejmiemy się naprawy każdego telewizora na terenie Wrocławia i okolic. Nasza firma działa wyjazdowo do klienta, więc nie trzeba nigdzie zawozić zepsutego sprzętu, wystarczy zadzwonić do nas, a my przyjedziemy o dogodnej dla Państwa porze. Naprawa i serwis telewizorów Wrocław - solidne usługi z wieloletnim doświadczeniem. Jeżeli posiadasz zepsuty telewizor LCD, LED lub Plazma, który nie nadaje się do naprawy lub koszt naprawy przekracza jego wartość skontaktuj się z nami, a my ocenimy jego wartość oraz zaproponujemy cenę skupu. Na terenie Wrocławia możemy odebrać zepsuty sprzęt osobiście, zapewnimy transport oraz po kontakcie telefonicznym dogodny termin odbioru, oferuje recykling uszkodzonych telewizorów LCD, LED, Plazma. Wykonujemy naprawy pogwarancyjne wszystkich marek telewizorów LCD, LED oraz Plazma. Posiadamy duży zasób podzespołów oraz oprzyrządowanie niezbędne do wykonania szybkich i profesjonalnych napraw. Większość usług wykonywanych jest w domu u klienta co skraca czas naprawy i obniża koszty usługi. Zajmujemy się także wymianą matryc w telewizorach LCD oraz LED. W ofercie posiadamy matryce o rozmiarach takich jak 26", 32", 37", 42", 46", 52". Cena matrycy zależy od wielkości oraz rodzaju matrycy, przykładowa cena matrycy HD-Ready 32" z montażem wynosi 350 PLN. Wymiany matryc dokonujemy wyłącznie w serwisie. Wykonujemy naprawy pogwarancyjne wszystkich marek monitorów LCD oraz LED. Średni koszt naprawy monitora wynosi od 100 do 150 PLN. Wykonujemy usługi wyjazdowe na terenie Wrocławia i okolic (do 10 km), zapewniamy transport w przypadku naprawy w serwisie. Serwis wyjazdowy działa w godzinach od 14.00 do 20.00. Na wykonane usługi udzielamy gwarancji 3 miesięcy na naprawę telewizora oraz 6 miesięcy na wymianę matrycy LCD. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych matrycy lub uszkodzeń dokonanych z winy użytkownika.

 

Zupełnie normalne, że nie wytrzymało za długo.

Spróbuj Colli aczkolwiek u mnie po chyba 3 tygodniach bądź miesiącu (nie pamiętam dokładnie) i tego nie było.

 

Co stosujesz u siebie czy miałeś porównanie Coli do środków dedykowanych do felg typu:

- Chemical Guys Wheel guard

- Poorboys Wheel Sealant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy jest sens bawić się w Colli na felgi, jeśli jest spory wybór wosków/sealantów dedykowanych do felg.

 

I jesteś na 100% pewien że dedykowane woski do felg wytrzymają dłużej niz prawidłowo nałożony Colli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stosujesz u siebie czy miałeś porównanie Coli do środków dedykowanych do felg typu:

- Chemical Guys Wheel guard

- Poorboys Wheel Sealant

 

Przyznam szczerze, że nie miałem do czynienia wcześniej z niczym dedykowanym.

Colli było zaaplikowane dość dobrze - przed sezonem umyłem felgi dobrze, wyglinkowałem, lekko przeleciałem pastą polerską i nałożyłem wosk. Felgi leżały jeszcze jakiś czas i dopiero zostały założone na auto.

 

Na ostatnio spotkaniu warszawskim zrobiłem sobie próbkę testową na kawałku felgi SV Autobahn - na razie jestem zadowolony, a minęło już 5 tygodni. Czuję, że szykuje się kolejny zakup :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawsze warto tym bardziej, że Colli możesz użyć również jako "wosk na zimę" więc nie musisz kupować oddzielnie dwóch wosków
Łukasz, ja stosuję na zimę sealanty :P
Co stosujesz u siebie czy miałeś porównanie Coli do środków dedykowanych do felg typu:

- Chemical Guys Wheel guard

- Poorboys Wheel Sealant

jesteś na 100% pewien że dedykowane woski do felg wytrzymają dłużej niz prawidłowo nałożony Colli ?
Ostatnio zastosowałem Colli 476 dwie warstwy w odstępach czasowych tygodniowych, bo akurat tak myłem auto. Mam więc 2 warstwy. Wygląd dobry. Wcześniej używałem Poorboys Wheel Sealant. Wygląd idealny. Krótko mówiąc wyglądem sealant dedykowany zmiażdżył wosk. Co do trwałości, to się nie wypowiem, bo w okresie letnim to sprawa drugorzędna. I w zasadzie przy każdym myciu woskuję felgi na nowo. W zimie może być z tym gorzej. Za jakiś 2 tygodnie na felgi pójdzie Migliore Wheel Seal. I w zimie też będzie stosowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam białem felgi i mimo, że myje je dokładnie co tydzień. Przednie szybko łapią żółty nalot w zakamarkach. Złazi to dopiero po benzynie ekstrakcyjnej czy SRP. Teraz testuje kilka wosków na przednich felgach zobaczymy jakie wyniki.

 

fn68fn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem felgi tylko dobrze można umyć/wyczyścić po zdjęciu kół. Czyli po każdym sezonie. Później/w trakcie sezonu jest tylko ,,odświeżanie";-) Ja zawsze myję koła po sezonie w wannie :kox: , dzięki temu felga i opona jest umyta/domyta! Potem usuwam kropki asfaltu. W tym roku mam plan, aby na letnie koła położyć 3 warstwy Migliore's Wheel Seal w 24 godzinnych odstępach oraz zabezpieczyć 2 krotnie oponę/gumę. Raz zaraz po sezonie i drugi przed założeniem kół. Taki mam plan na przygotowanie kół do następnego sezonu letniego;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

MetalMagnes, To ambitny plan!!!

... a tak na poważnie to faktyczni porządne odświeżenie możliwe jest tylko po jej zdemontowaniu. Swego czasu rewelacyjny środek do mycie felg sprzedawał castrol.Nie wiem kto dla nich produkował ale był rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie używam środka Castrola, w zielonej butelce z atomizerem. Całkiem niezły,choć troche gorszy od Attacka.

Ja nie wiem co się ludzie tak tym atackiem podniecają, jedyną jego zaletą jest to, że dostępny jest wszędzie. W tej samej cenie wolę tenzi en-jee, jest go duuuużo więcej(rozcieńcza się go 1:3-1:10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Usuwa kropki z asfaltu? Jaka cena?

 

Nie wiem, chwiliowo felgi mam wolne od asfaltu, ale szczerze wątpie. Cena to ~12 zł

 

Ja nie wiem co się ludzie tak tym atackiem podniecają, jedyną jego zaletą jest to, że dostępny jest wszędzie.

 

Może dlatego że jest cholernie tani ( 8zł w Auchan) i niesamowicie skuteczny, też da sie go rozcieńczyć, choć producent o tym nie wspomnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, ale Ty uparty jesteś przecież napisałem

jedyną jego zaletą jest to, że dostępny jest wszędzie.

Więc nie wiem o co Ci chodzi;p A jak poszukasz to tenzi ma całkiem sporo punktów sprzedaży:) w Poznaniu co najmniej dwa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Moi rodzice kupili A6 na zimówkach w bardzo kiepskim stanie. Przód pożółknięty z czarnymi otworami od pyłu. Tył tylko czarny :kox: Niestety mam jakąś kretyńską małpe Olympusa i nijak mogę się z nią porozumieć... :zly:

I wiecie co na to podziałało w minutkę i paru pociągnięciach pędzlem? 75-procentowy kwas fosforowy - koszt 13zł/litr. Uwaga na rączki ;) W dodatku bezpieczny dla plastików i gumy, bo wymyłem tym też dekle z chromowanymi znaczkami Audi - czyste, świeższe i bezuszczerbku na zdriowu ;)

 

26024788.jpg

 

52606672.jpg

 

21448869.jpg

 

63969527.jpg

 

91514078.jpg

 

75033711.jpg

 

Jak się uda - bo kumpel bojaźliwy :D - to może spróbuje przywrócić kolor felgom u kolegi w Subaru. Przód ma caluśki czarny, co do kawałeczka - ohydnie to wygląda i niczym "normalnym" nie schodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.