Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Kabul, ja też już nie chcę pianki do pielęgnacji opon. Jest to mój drugi środek w tej postaci (są mało wydajne i takie sobie w aplikacji) i wolałbym w płynie/aerozolu. Zastanawiam się, czy nie lepiej użyć środka do pielęgnacji gumy. Ja jestem bardzo zadowolony z Sonaxa w aerozolu do pielęgnacji gumy. Dywaniki i uszczelki wyglądają po nim jak nowe (wcześniej trzeba je umyć, ale to oczywiste). Efekt jest długotrwały. Zastanawiałem się, czy nie zastosować go do opon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czystej polerki mała gąbeczka i lucek, czasem clin. ;)

chyba nie jest to za dobry wybór, do polerki to tylko czysta miękka szmatka lub szczotka ale bardzo miękka, jeśli są jakieś plamy to jedynym detergentem może być mydło, najlepiej szare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PN, trzeba nam nawracać zagubione owieczki... :zly:

Wszelka chemia znajdująca zastosowanie w gospodarstwie domowym jest u nas na cenzurowanym!!! ;)

wyjątek zrobiłbym dla płynu do mycia okien, ew.

 

A Swissvax zaleca płyn do mycia naczyń do kierownicy i gałki zmiany biegów - rzuciło mi się w oczy gdy przeglądałem książeczkę dołączoną do próbki wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelka chemia znajdująca zastosowanie w gospodarstwie domowym jest u nas na cenzurowanym!!! ;)

:good:

 

wyjątek zrobiłbym dla płynu do mycia okien, ew.

a i to niekoniecznie, Szybom od taniego marketowego płynu się zapewne nic nie stanie, ale elementy w okolicach szyb takie jak uszczelki, chromowane listwy ect. mogą nie być zachwycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, cola jest bardzo często używana jako odrdzewiacz, więc ma nawet o jedno zastosowanie więcej niż piwo z produktów do gospodarstw domowych.

Nie mówiac juz o spirytusie, ups, miałem na mysli denaturat... ( teraz tez taki fajny, przezroczysty sprzedają...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu, to ja używam APC Nielsen Cyclone, rozcieńczam go 50 ml na 1000ml wody i spryskuje felgę i pędzelkuje ją.

W przyszłym sezonie będę miał świerzo pomalowane felgi, więc pewnie przeciągne je albo colli 915, albo Dodo DoubleWax i na to Supernatural.

 

Wtedy niestety nie będę mógł APC używać, ale myślę, że zaopatrzę sie w pianownicę Wolfganga, lub Gilmour'a i albo GC, albo Dodo BTM.

 

Choć korci mnie jeszcze Poorboy Wheel Sealant, Chemical Guys Wheel guard lub Smartwax Rimwax. Używał ktoś z was tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Poszukuje łagodnego preparatu do stosowania przy każdym myciu felg, przed myciem gąbką.

Felgi są myte często, conajmniej 1x w tygodniu - Karcher + gąbka + szampon Zymol , lakierowane na czarno, zabezpieczone SV Autobahn.

 

 

Wymagania 8-)

 

1.) Utrzymanie SV Autobahn

2.) Cena

 

Myślałem nad kupieniem "pianownicy" ręcznej lub zamiast piany APC w rozcieńczeniu.

 

pzdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chisel, skoro felgi masz zabezpieczone woskiem i myjesz je tak często to - moim zdaniem - nie ma sensu komplikować sobie życia - szampon w zupełności wystarczy.

 

Prawde mówiąć zimówki 18" przetrwały zimę na samym szamponie (zabezpieczone SV Autobahn), ale są w kolorze srebrnym - jak wiadomo na czarnym widać będzie wszystkie rysy ze złej pielęgnacji od razu.

Wniosek - trzeba dobrze płukać myjką i robić tak jak do tej pory 8-) Dzieki i pozdrófka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja używam truck clean do silnych zabrudzeń, spryskuje na felege nie rozcienczony czekam chwile, spłukuję i fele czysta.

Jednie nie stosuje tego na felgach polerowanych, zaraz białe plamy pojawiają się.

Pozatym nie mam bizka na woskowaniu felg, dla mnie to już przesada także na mocne srodki mogę sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fioła na punkcie felg ...czystych ;) zgromadziłem trochę akcesoriów m.in. szczotkę megsa (ta szaro-żółta), nawet fajna ale odradzam - pies lubi zjadać uchwyt ;) a tak poważnie to już do felg szerokości 8" jest zbyt krótka, no chyba że ja mam akurat taki wzór - dostęp do najbardziej oddalonych partii felgi uniemożliwia rozszerzający się przód jej uchwytu, ostrze więc sobie kły na EZ. :)

Kiedyś używałem gąbki w kształcie walca na patyku do mycia butelek (uwaga: taka prosto z gospodarstwa domowego :P ) i była bardzo fajna, mięciutka, niestety trwałość = 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja sobie sprawiłem ostatnio świetny płyn do felg, który przypadkowo polecił mi kolega. Nazywa sie SILVER, wyprodukowany przez bydgoską firmę GAMUR (na Allegro widziałem jest dostępny). Bardzo dobrze zmywa brud, miałem bardzo mocno zabrudzone fele po małym rajdzie drogą polną po deszczu i nie sądziłem że tak łatwo mi pójdzie. Fajna sprawa, polecam innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytałem o produkty Arexons w dziale 'szukam pomocy' ale okazało się, że chyba nikt ich nie stosuje bo odpowiedzi się nie doczekałem...

 

Więc postanowiłem przetestować na sobie, a właściwie na moim autku Arexons Wheel Cleaner.

 

Wprawdzie nie posiadam alusów, ale i na kołpakach zbiera się ten sam syf i z nim także trzeba sobie radzić. Arexons Wheel Cleaner, buteleczka 500ml z Tesco za 12,99, spryskujemy felgę/kołpak, tworzy się przy okazji taka delikatna pianka, nie przywiera za bardzo, po prostu w umiarkowanym tempie spływa z powierzchni, ale zdążymy w tym czasie 'pogmerać' w zakamarkach felgi/kołpaka np. pędzelkiem i nie będzie problemu z usunięciem wszelkich zanieczyszczeń. Następnie spłukujemy i cieszymy się czystym kołem. Wcześniej stosowałem Eagle One A2Z Wheel Cleaner, świetnie sobie radził, ale ta cena... Poza tym nie był wydajny, zwłaszcza jak stosował się go także jako tire cleaner'a. Arexons jest tańszy 3 razy, wiem, że Attack do felg robi niesamowitą furorę na forum, a to w sumie ta sama kategoria cenowa, myślę, że można spokojnie na alusach także i go przetestować. Podsumowując, polecam Arexons do felg. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje felgi myję jakieś 2 razy w tygodniu. Niestety ze względu na ich wzór nie jest to proste ani przyjemne. Obecnie używam preparatu marki Kenotek (firma chyba belgijska). Pachnie całkiem nieźle (jak na płyn do felg), wcześniej stosowałem Alux Tenzi. Spsikuję pędzel i nanoszę pianę na zabrudzone miejsca. Potem wystarczy spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Cena 20PLN.

 

kenotek_whell_clean.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.