Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie powiedzieć czym myć bezpiecznie felgi. Rękawicą od karoseri nie będe mył gdyż wiadomo felgi najbrudniejsze szkoda jej. Kupować drugą też nie bardzo. Najlepiej myło by mi się gąbką, mam białe felgi więc jest co czyścić. Ktoś może polecic jakąś zdatną do tego gąbeczkę. Czym wy myjecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawicą od karoseri nie będe mył gdyż wiadomo felgi najbrudniejsze szkoda jej. Kupować drugą też nie bardo.

dlaczego ?? druga rękawica nie jest droga,nawet taka z Nigrina z Reala czy innego sklepu kosztuje ok 10zł ... więc co to za koszt .... poza tym felgi brudzą się nawet więcej niż karoseria więc piachu też nie mają mało ... więc gąbka może też je porysować tak samo jak karoserię ...

 

[ Dodano: 28 Październik 2009, 15:54 ]

poza tym felgi bywają różne z różnych stopów, lakierowane lub nie .. tak więc do odpowiedniej felgi odpowiedni środek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie wstępne pianką zmywa piach. Tylko ja kłade łape i myje z tyłu ile się da. Mała gabka sobie z tym radzi. Przemysle jednak druga rekawicę w takim razie Zanurz się w oazę spokoju jaką jest Wiejskie Życie. Dbaj o to, żeby Twoja krowa miała zawsze dużo koniczyny i dawała pyszne mleko, z którego wyrabiać będziesz ser. Nie zapomnij też o uprawie pszenicy i wyrabianiu mąki. To i wiele więcej czeka Cię w tej wspaniałej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy zamierzasz zdjemować koła do mycia czy nie. jeśli nie, to polecam szczotki i pędzle, dają dużo większą swobodę i szansę na dotarcie wszędzie. nie wiem jak zamierzasz wcisnąć całą rękę razem z gąbką/rękawicą do wnętrza koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich pędzli używacie

jeżeli chodzi o pędzelki to nawet takie malarskie mogą być ... płaskie,okrągłe :) ja lubię używać płaskie :) nie wiem jak określić ,ale takie nie za szerokie i nie za wąskie :D jedynie do wnętrza małe :)

 

[ Dodano: 28 Październik 2009, 18:56 ]

http://allegro.pl/item792739626_pedzle_ ... t_bcm.html

taki zestaw pędzli jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi mają tę przewagę nad lakierem, że można je myć ,,zawsze i wszędzie''. Utrzywanie felg w czystości nie wymaga wielkiego zachodu. Ja mam zawsze pod ręką psikacza z wodą i szmatę. A poprawiam płynem do szyb i szmatą. Dzięki temu nie muszę używać żadnych preparatów do mycia felg. Po prostu usuwam każdy brud na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde felgi, bez względu na powierzchnie, należy najpierw spryskać środkiem, który poluzuje grube zabrudzenia, może być choćby APC, odczekac i spłukać pod wysokim ciśnieniem. Dopiero poźniej można się zabierać za szorowanie, oczywiście miękkimi szczotkami i pędzlami. szmaty nie wchodzą w grę. to jest wcieranie brudu, trochę jak krytykowane na forum patenty bezwodne. Przez wzgląd na cięzkie warunki w jakich felgi są użytkowane, należy im się specjalne traktowanie, mimo, że te malowane proszkowo uchodzą za trwałę elementy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja czyszczę felgi 2 razy w tygodniu. Najpierw pryskam wodą, czekam aż brud odpuści, potem znowu i znowu i dopiero szmatą. A na koniec poprawiam płynem do mycia szyb. Całe działanie jest na mokro. O szorowaniu nie ma mowy. Gdy robię to regularnie nie ma potrzeby stostowania mocniejszych środków, które często niszczą felgę i oponę. Nie mam potrzeby używania szczotek itp. Grunt to regularność!

 

p.s. szmata w gwarze włókienniczej oznacza tkaninę ;) , tak więc nie czepiajcie się gdy piszę szmatą, bo to oznacza odpowiednią ściereczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak - woda pod cisnieniem i dużo, potem używam szczotki Vikana i/lub Megsa takiej jak ta EZ Detail co ją pokazał turzol a na końcu rękawica... oczywiście potem już rękawica nie dotyka lakieru... Do osadzeń śrub - pędzelek.

 

Której szczotki Vikana używasz? Tej specjalnej do felg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tydzień temu zmieniłem opony na zimówki. Letnie opony z felgami zostały umyte i zabezpieczone. Opony i felgi mają pełne 4 lata.

Opis prac:

1. Wyczyściłem opony szczotką z piachu.

2. Spryskałem felgi Felgonem z Organiki.

3. Umyłem opony i felgi gąbką i wodą z szamponem.

4. Zabezpieczyłem felgi Cortaninem i Brake Dust Barrier z Turtle Wax.

5. Zabezpieczyłem opony Opontexem z Organiki (efekt matowy).

Opony zimują już w piwnicy ;)

Oto zdjęcia, niestety tylko po :( Z efektów pracy jestem zadowolony w 7/8 na 10. Następnym razem pójdzie lepiej, bo już będę miał jakieś doświadczenie. Była to moja pierwsza ,,tak dokładna" praca w tym temacie ;)

 

 

obraz044id.jpg

 

obraz045bt.jpg

 

obraz046u.jpg

 

obraz047n.jpg

 

 

obraz048mh.jpg

 

Opinie, porady mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i czysto.

Używałem tego Opontexu i powiem szczerze ,że byłem zadowolony dopóki nie spróbowałem tego http://www.itservpl.com/ambersil/index. ... t&Itemid=5.

Okazało się ,że środek organiki był mało wydajny i efekt był dużo gorszy. W groomie wspomniany efekt połysku jest tylko po aplikacji - po wsiąknięciu dało bardzo miły efekt.

Obiecałem sobie ,że kupię teraz Endurance od Megs'a i jeżeli będzie dobry to kończę raz na zawsze z piankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.