Skocz do zawartości

50/50 - zdjęcia forumowiczów


dzinkins

Rekomendowane odpowiedzi

Przejazdów chyba robiłem 6-7, ale tez nie liczyłem specjalnie. Ze skokiem 8 mm, pasta aż tak szybko się nie kończy pod padem jak w przypadku 15 i wzwyż.
+ jeszcze to iż podobno ogólnie pasty Koch Chem dłuższej się wypracowuje na lakierze niż np Mazerna (ale tutaj już pytanie do profesjonalistów)

Wymywałem czystą 99.9% IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem,

daje do myślenia odnośnie db5800 a S8

robota fajnie wyszła.

warunki wypas ;) ... no może poza oświetleniem

ja wczoraj myłem i sonaxa BSD położyłem - maasakra przy tej pogodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zawisza napisał:

faktycznie jest matowy? wygląda że się świeci na zdjęciu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Polecam z pełną odpowiedzialnością Interior Magic,jest matowy.W dziale testy jest moj opis,ja bym nazwał ten efekt-efektem nowego plastiku.Wygląd na zdjęciu to kwestia lampy i słońca a plastik sam w sobie w skodzie ma taką świecącą fakturę.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem początkującym w temacie datailingu, zastanawia mnie robienie testów (dobór odpowiedniej pasty i pada) a dokładnie usuwanie śladów po taśmie.
Załóżmy że każdy panel jest potraktowany inna pastą, zaczynając od twardej heavy cut do miekkiej super finish. Jeżeli znajdziemy już tą odpowiednią pastę to traktujemy cały element od nowa czy tylko te ślady po taśmie?
Jeżeli na panelu nr 3 jest ta odpowiednia pasta to traktujemy jeszcze raz ten panel czy omijamy go? Teoretycznie już jakaś korekta została zrobiona i kilka mikro metrów zostało zebranych, jeżeli potraktuje się ten sam panel ta samą pasta to zbierzemy następną "warstwę" powłoki. Nie będzie się to rzucać w oczy? 2ddebab0f2a59a32754b76da6912b441.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RafalB napisał:

Witam.
Jestem początkującym w temacie datailingu, zastanawia mnie robienie testów (dobór odpowiedniej pasty i pada) a dokładnie usuwanie śladów po taśmie.
Załóżmy że każdy panel jest potraktowany inna pastą, zaczynając od twardej heavy cut do miekkiej super finish. Jeżeli znajdziemy już tą odpowiednią pastę to traktujemy cały element od nowa czy tylko te ślady po taśmie?
Jeżeli na panelu nr 3 jest ta odpowiednia pasta to traktujemy jeszcze raz ten panel czy omijamy go? Teoretycznie już jakaś korekta została zrobiona i kilka mikro metrów zostało zebranych, jeżeli potraktuje się ten sam panel ta samą pasta to zbierzemy następną "warstwę" powłoki. Nie będzie się to rzucać w oczy? 2ddebab0f2a59a32754b76da6912b441.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Mikro metrów na pewno nie zebrałeś, a co więcej nawet pewnie 2-3 mikronów (części tysięczne milimetra, nie metra) nie. Jak będziesz znał lakiery, to nie będziesz musiał robić testów, a póki sobie testujesz też nie musisz oklejać jakichś pól taśmą, chyba, że nie widzisz, gdzie czym próbowałeś. Ale generalnie myślę, że 2 próby to maks jaki potrzeba żeby dobrać sobie zestaw na dany lakier, jeśli się go nie zna, ale mniej więcej wie jaki jest. Więc wypróbowanie sobie jakiegoś pola 20x20cm i potem obrobienie jeszcze raz w razie doboru lepszej konfiguracji nie stanowi chyba takiego problemu, żeby tyle nad tym filozofować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikro metrów na pewno nie zebrałeś, a co więcej nawet pewnie 2-3 mikronów (części tysięczne milimetra, nie metra) nie. Jak będziesz znał lakiery, to nie będziesz musiał robić testów, a póki sobie testujesz też nie musisz oklejać jakichś pól taśmą, chyba, że nie widzisz, gdzie czym próbowałeś. Ale generalnie myślę, że 2 próby to maks jaki potrzeba żeby dobrać sobie zestaw na dany lakier, jeśli się go nie zna, ale mniej więcej wie jaki jest. Więc wypróbowanie sobie jakiegoś pola 20x20cm i potem obrobienie jeszcze raz w razie doboru lepszej konfiguracji nie stanowi chyba takiego problemu, żeby tyle nad tym filozofować
Rzeczywiście, dziwnie brzmi mikrometrów miało być mikronów.
Dzięki za odpowiedź. Będę testował. Tak propo to czy jest na forum dział jak dobrać zestaw, czym się sugerować na początku przygody z detailingiem?
Pozdrawiam


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.