Skocz do zawartości

Tar Remover MAC 124 Prickbort


art'ek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

A tak wygląda ramka tablicy rejestracyjnej po użyciu prickbort. Na plastiku zrobił się biały nalot którego nie da się zmyć jedynie po przeciągnięciu paznokciem(czarne rysy) wraca czarny kolor. Ramka nie jest oryginalna i może z jakiegoś beznadziejnego plastiku ale sam fakt efektu.

who2f7.jpg

14nepl0.jpg

qqafqo.jpg

 

 

Edit: Polerka pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był spłukany wszędzie dokładnie. Na plastikach nad tablicą rejestracyjną na tzw grillu też był prickbort jednak żadnych śladów nie ma. Może to wina tworzywa z jakiego jest wykonana ramka ale po przejechaniu polerką nalot znikł. Przy następnym myciu sprawdzę czy sytuacja się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był spłukany wszędzie dokładnie. Na plastikach nad tablicą rejestracyjną na tzw grillu też był prickbort jednak żadnych śladów nie ma. Może to wina tworzywa z jakiego jest wykonana ramka ale po przejechaniu polerką nalot znikł. Przy następnym myciu sprawdzę czy sytuacja się powtórzy.

Może jeszcze sprawdź jaka będzie reakcja z innymi podobnymi preparatami typu Tar Remover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Mój błąd, miałem na myśli gumą tzn-> PlastiLak / PlastiDip oczywiście, nie inne elementy gumowe bądź też guma sama w sobie.

 

Właśnie co do zrywania to jedynie można sobie to utrudnić :roll: . Bo teraz musiałem skubać gumę ze znaczka po kawałku + w zakamarkach wykałaczką pomagać. W normalnym wypadku jak się dobrze pomaluje (3warstwy+) to wystarczy podważyć kawałek i zejdzie w całości.

 

Od siebie dodam że Prickbort bardzo pomaga ściągać źle nałożonego plastidipa (za mało warstw). U siebie miałem problem ze ściągnięciem właśnie źle nałożonego (jedna, nazwijmy to niechlujna warstwa). Wtedy najlepszą taktyką jest Prickbort i pocieranie/zdrapywanie lub bardzo wysokie ciśnienie. Co do prawidłowego nałożonego to zgodzę się że utrudnia usuwanie, wtedy po prostu lepiej odlepiać ręcznie. A i w przypadku używania Prickborta na plastidipie nie polecałbym używania wszelkiego rodzaju szczotek, rozpuszczony plasti wchodzi we włoski i mega ciężko jest go usunąć, u mnie zadziałało dopiero 24h moczenie szczotki w mieszaninie prickborta i małej ilości wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

@Strus do takich licznych zanieczyszczeń zdecydowanie tylko i wyłącznie vasko tixotrop, spryskujesz felgi, zostawiasz na 24h i po tym czasie dla pewności możesz wypędzelkować, potem płukanie myjką i  jest miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@wobbjack @david2888 z mojego doświadczenia wynika, że Koch TEW ma większą siłę niż Prickbort (minusem jest to, że bardziej śmierdzi). Dodatkowym jego atutem jest możliwość działania na mokrym lakierze. Sprawdzałem, jest ok :good:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.