Skocz do zawartości

Tar Remover MAC 124 Prickbort


art'ek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja kiedys dawno temu pisalem o Prickbort na forum to nikt nie chcial wierzyc..

Jakis tam viking bajki opowiada :P

To nowe cudo jak narazie cena nie powala. Nie wiem po ile Prickbort chodzi w PL ale jak widze ceny tego "nowego na mokro" to wcale nie jakas taka super.

Co najwazniejsze z Prickbortem to ze nie zjada LSP (od razu) 8-)

Na ciezkie przypadki polecam zostawic Prickbort na dluzej, byle nie w sloncu.

Ewentualnie powtorzyc proces i dopiero splukac przed podaniem kolejnego srodka typu prewash lub np Surfex.

Orginalna butelka Prickbort i atomizer dla ludzi z ADHD przetrwa zaledwie 2 panele.

Najlepiej sprawdza sie cos w stylu Kwazar Dual-Action, 2 razy mniej produktu idzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_, Ta nowość, to to samo prawie... Nowość nie zawiera tylko rzepaku. ;) Czy MAC czy Sanesolv Extra - nie widzę dużych różnic. Sanesolv mniej emulguje z wodą.

 

"Viking" może jeszcze prześlę jakiś przepis na dorsza, bo ten z MACiem się sprawdził. :good:

 

Co do Kwazar Dual Action to wszystkie GLORIE PROFI mają tą opcje i ja polecam je z wiadomych względów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalna butelka Prickbort i atomizer dla ludzi z ADHD przetrwa zaledwie 2 panele.

Najlepiej sprawdza sie cos w stylu Kwazar Dual-Action, 2 razy mniej produktu idzie..

 

U mnie bylo podobnie, odbijal tylko do polowy ale mocno potrzasnalem butelka i odzyl :idea: i od tamtej pory nic sie z nim nie dzieje :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem :o bo jak dla mnie etap odsmalania, zawsze wiąże się z glinkowaniem i ponownym nałożeniem LSP, więc po jaką ch... się zastanawiać: zmyje LSP? czy nie zmyje? :dontknow::dontknow::dontknow: czy ktoś - poza Makkim :D:D:D usuwa smołę z lakieru co tydzień lub dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voldi22, na mokro jest trochę słabszy. Ogólnie tar removery powinno stosować się na sucho. Bo inaczej to jakbyś wódkę rozcięczał z wodą i mówił, że nie działa...

 

Zasada jest taka.... Przed przystąpieniem do prac stawiasz auto w cieniu - psikasz dolne partie MACiem lub Sanse...Extra idziesz na obiad... wracasz za 30 minut... spryskujesz auto pianką pre-wash.... Spłukujesz po 5-10 minutach pod ciśnieniem... GOTOWE.

 

Gdyby cos zostało, psikasz punktowo ponownie - bierzesz mikrofibrę drugiego sortu - psik psik na MF i ścierasz delikatnie niedobitki.

 

Tadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, dyskuja widze morze...

 

Zalezy kto gdzie jezdzi, jak ma auto zabezpieczone i oczywiscie jak i co ile myje.

U mnie Prickbort leci srednio raz na miesiac w lecie, raz na tydzien w zimie..

Czasami prewash z Surfexa pomaga w "poluzowaniu" asfaltu reszte robi myjka cisnieniowa i jej kat ustawienia podczas plukania.

Kto ma jasne lub biale prywatne auto to widzi i czuje o co kaman.

Jezeli pacjent w zyciu nie widzial TR to tak jak Jake'o pisze mozna w cieniu zostawic Pricka na spokojnie dluzej niz 5-10 min.

Ja nie jestem zwolennikiem macanki tr na mf.. Kolejna aplikacja w miare potrzeby nawet na wilgotna powierzchnie powinna zalatwic sprawe.

Dla najlepszego efektu kolejnego etapu prewash zalecam splukac Prickborta przed zapodaniem np APC. Ja czesto daje Surfexa bezposrednio na Pricka i pozniej piane ale wiadomo, to wszystko zalezy od pacjenta.

 

BTW: Planuje test Pricka vs Sanesolv na bialym/jasnym aucie w formie mokry, suchy i wilgotny lakier. Bedzie to pacjent ktory w zyciu nie widzial TR oraz mycia ala Makki Car Spa.. Stay tuned

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się coś porobić przy mamowozie. Kamil wczoraj pożyczył Prickborta do testów, to trzeba było skorzystać :o

 

IMG_0675.jpg

 

Przed :

 

IMG_0668.jpg

 

W trakcie :

 

IMG_0676.jpg

 

IMG_0677.jpg

 

Po :

 

IMG_0679.jpg

 

Uprzedzając pytania, 2 litry już dodane do koszyka zakupów :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.