Skocz do zawartości

4nano Predator APC


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez:

12919757454e8ece737d355.jpg

 

Od 4nano otrzymałem 100 ml APC, które postanowiłem rozcieńczyć 1:1 z wodą destylowaną, głównie myśląc o używaniu do mocniejszych zabrudzeń.

 

01.JPG?gl=PL

 

Po lewej stronie 4nano APC, po prawej chyba wszystkim dobrze znany APC Megsa.

 

Kilka słów o konkurentach:

 

APC od 4nano jest rzadką cieczą, o białej barwie i dość interesującym zapachu, przypomina mi kwaśne cytrusy, grejpfruta lub cytrynę.

APC od Megsa to również rzadka ciecz, o delikatnie zielonym zabawieniu i delikatnie chemicznym zapachu, ciężkim do określenia.

 

W obu przypadkach użyłem takiego samego stężenia, czyli 1:1 z wodą destylowaną.

 

Test postanowiłem przeprowadzić na dawno nie czyszczonych zawiasach :oops:

 

Jako pierwszy do walki stanął APC od Megsa, jego były zawiasy w przednich drzwiach pasażera, tak to wyglądało przed przystąpieniem do działań:

 

02.JPG?gl=PL

 

03.JPG?gl=PL

 

Aplikacja i pędzelek w dłoń :D

 

04.JPG?gl=PL

 

Po dwukrotnej aplikacji i pędzlowaniu, zawiasy tak się prezentowały tak :

 

21.JPG?gl=PL

 

08.JPG?gl=PL

 

09.JPG?gl=PL

 

10.JPG?gl=PL

 

Jak widać, zabrudzenia nie zostały usunięte w 100% jak na dwukrotną aplikację produktu i dość długi czas pracy przy jednej stronie. Dodam jeszcze, że rozpylony jest duszący :thumbdown:

 

Dobra czas na zawodnika nr 2, od 4nano:

 

11.JPG?gl=PL

 

12.JPG?gl=PL

 

13.JPG?gl=PL

 

14.JPG?gl=PL

 

Z tego co można zauważyć to nie miał lekko, a nawet ciężej niż konkurent.

 

15.JPG?gl=PL

 

16.JPG?gl=PL

 

Po jednym pędzlowaniu wyglądało bardzo obiecująco :good: I tak zostawiłem z braku czasu i psującej się pogody.

 

17.JPG?gl=PL

 

18.JPG?gl=PL

 

19.JPG?gl=PL

 

20.JPG?gl=PL

 

Podsumowując, nowe APC od 4nano to świetny produkt, nie mam jakiegoś wielkiego porównania do tego typu produktów bo stosowałem jeszcze MPC od AutoBrite i wspomniane APC od Megsa. Ale 4nano z nich jest najlepszy, najprzyjemniej się z nim pracowało i ma siłę co widać po teście.

 

Dziękuje za uwagę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spons, ale dlaczego tak drogo? :mrgreen: Wybacz ale musiałem poruszyć tą kwestię, 1l za 59zł gdzie np. konkurencyjny bardzo dobry APC Surfex HD w bańce 5l można mieć za 79zł... Może to wina skoncentrowania środka? Na stronie nie ma niestety podanych proporcji co do rozcieńczania, a kolega Tworek nie uwzględnił słabszych proporcji dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, ale dlaczego tak drogo? :mrgreen: Wybacz ale musiałem poruszyć tą kwestię, 1l za 59zł gdzie np. konkurencyjny bardzo dobry APC Surfex HD w bańce 5l można mieć za 79zł... Może to wina skoncentrowania środka? Na stronie nie ma niestety podanych proporcji co do rozcieńczania, a kolega Tworek nie uwzględnił słabszych proporcji dlatego pytam :)

 

Mowiac szczerze nie wnikalem w koszta bo to nie moja dzialka w tej firmie ;) Takie cyferki dostalem do wprowadzenia... sprawdze co i jak... no ale skoro tak dostalem to pewnie tak musi byc :(

 

Tak jak pisalem, produkt jest mieszanka gotowa do uzytku, nie przewidujemy jego rozcienczania - ale jak widac - da sie ;) Nie uzywalem surfexa i nie wiem czy da sie nim usunac zaschniete robaczki, klej po naklejce, czy tez plame na fotelu, szybko i przyjemnie. Pamietajcie ze czas to tez pieniadz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach użyłem takiego samego stężenia, czyli 1:1 z wodą destylowaną.

 

Mimo, że niby jest to gotowy produkt, widać że da się go rozcieńczać. dalej ma siłę czyszczenia, i na pewno jest on skuteczniejszy od Megsowego APC.

 

Tak jak pisalem, produkt jest mieszanka gotowa do uzytku

 

Pamiętajmy, że stosując APC do czyszczenia zawiasów, tak jak w moim przypadku, na pewno musi być do mocniejsza mieszanka, niż np do czyszczenia plastików wew. Nie wyobrażam sobie co by się mogło stać z tymi plastikami po czyszczeniu tym samym stężeniem co czyściłem zawiasy drzwi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie co by się mogło stać z tymi plastikami po czyszczeniu tym samym stężeniem co czyściłem zawiasy drzwi :shock:

 

Absolutnie nic ;) Mylem juz kilka desek rozdzielczych, psikalem na skore, zostawialem na kilka minut, wcieralem, nie wycieralem zostawiajac do zaschniecia - absolutnie nic sie nie dzieje, choc nie polecam zostawiac zadnego srodka czyszczacego do zaschniecia na powierzchni. W sobote usuwalem nim naklejki z szyby, polecam sprawdzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak nie raz już, można było wyczytać na forum jak to deska traci kolor / płowieje po zastosowaniu złego stężenia APC, możliwe że to APC jest po prostu inne, w sumie dalej w to nie wnikam bo APC służy mi tylko do prac zew. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja również miałem okazję przetestować ten środek, obiekt testowy to Audi A4 B5 moich rodziców, do testów posłużyła mi komora silnika i wlew paliwa. Auto ma 10 lat i 300kkm przebiegu, wyżej wymienone obszary nie było prawdopodobnie nigdy myte, a już napewno od 255kkm bo tyle mamy auto. Dość powiedzieć że gdyby nad autem posiedzieć tak tydzień, to Konkursu PSB wcale nie trzebaby przeprowadzać... :D:D:D

 

Do rzeczy, bohater testu :

 

ixsigp9713.jpg

 

Zapach,konsystencja - wszystko tak jak powiedzieli przedmówcy :P

 

Do testów rozcieńczyłem 1:3

 

ixsigp9714.jpg

 

Na pierwszy ogień komora silnika , wybaczcie niedokładnie posprzątane liscie ale czasu było mało, a auto spędza 90% roku głęboko w mazurskich lasach więc troche tego jest :

 

ixsigp9715.jpg

ixsigp9716.jpg

ixsigp9717.jpg

ixsigp9718.jpg

ixsigp9719.jpg

 

 

Silnik spryskany, przed pędzelkowaniem odczekałem 2-3 min :

 

ixsigp9720.jpg

ixsigp9723.jpg

ixsigp9724.jpg

 

Spłukujemy , co ważne - bez użycia myjki ( od kilku miesiecy nie posiadam niestety :P )

 

ixsigp9726.jpg

 

 

Mokry plastik zawsze wygląda ładnie :P, a po osuszeniu...

 

 

ixsigp9727.jpg

ixsigp9729.jpg

ixsigp9730.jpg

ixsigp9731.jpg

ixsigp9732.jpg

 

Jeśli chodzi o ostatnie zdjęcie, to niestety we znaki dał się troche za duży pędzelek i nie dało się dobrze wcisnąć :P

 

ixsigp9750.jpg

ixsigp9751.jpg

ixsigp9753.jpg

 

W zasadzie jedynym elementem z którym były prawdziwie problemy to ten korek (płyn wspomagania ? Hamulce ? ) , cała reszta poszła względnie bez problemu jak na kilkuminutową akcje :

 

ixsigp9760.jpg

 

Następnie wlew paliwa :

 

ixsigp9737.jpg

ixsigp9738.jpg

ixsigp9740.jpg

ixsigp9748.jpg

 

I fragment maski przy przednim grilu :

 

ixsigp9734.jpg

ixsigp9741.jpg

ixsigp9742.jpg

ixsigp9743.jpg

 

 

Podsumowując, jak na bardzo szybką akcje bez myjki, to jestem jak najbardziej zadowolony, gdyby się przyłożyć troche bardziej i uzyć troche sztywniejszego pedzla to zeszło by bez problemu wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test jak najbardziej :good:Evo, a jak oceniasz siłę tego APC uwzględniając rozcieńczenie do innych tego typu produktów jakie używałeś ? Bardzo mnie to ciekawi bo w sumie, sam mam małe odniesienie w tym temacie, tylko Megs i Autobrite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak dla mnie środek jest mocniejszy i skuteczniejszy od "zwykłych" APC takich jak Megs, Valet Pro, Autobrite, bliżej mu do degreaserów jak Surfex z którym jest w zasadzie porównywalny i mocniejszy od Nielsena Cyclone.

 

ALE...

 

Cieżko do końca mówić o porównaniach tutaj bo brud brudowi nie równy ;) Najuczciwiej byłoby podzielić komore na pół, część jednym a część drugim środkiem ale ani nie miałem na to czasu, ani ochoty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko do końca mówić o porównaniach tutaj bo brud brudowi nie równy ;)

 

:good:

 

 

Jezeli ktos ma mozliwosc, polecam przetestowac predatora do nieco innych zadan niz zmywanie smaru. Wiem, ze na smole ani robaczki pewnie o tej porze roku nie ma co liczyc, ale moze ktos pokusi sie o mycie plastikow, deski, zmycia kleju z nalepki czy tez czyszczenia podsufitki (tu niestety wymagany jest ekstrakor) nie rozcienczajac srodka ;) Mycie wnetrza troche rozni sie od mycia z zewnatrz, bo tam nie leje sie hektolitow wody, chcialbym poznac wasze opinie w tym temacie. Oczywiscie, wszystko na miare mozliwosci bo pogoda jest jaka jest...

 

Podsumowujac, testowac testowac bo kolejne atrakcje w drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.