Skocz do zawartości

Meguiar's Supreme/Natural Shine - porównanie ?


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Czy ktoś z Was ma w posiadaniu oba te produkty i były chętny zrobić test 50/50 na fragmencie deski rozdzielczej ? Na meguiarsonline.com mimo ogromnej ilości tematów brak takiego porównania,a przydałoby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kupiłem dzisiaj Natural Shine( polecam stacje benzynową na ul.Bartyckiej,mają super ceny) i pierwsze spostrzeżenie jest takie że przynajmniej u mnie,uzyskany efekt ma niewiele wspólnego z matem. Wcześniej używałęm Sonax Xtreme do kokpitu,efekt matowy był bardzo widoczny,teraz deska się błyszczy dużo mocniej.

 

Co nie zmienia faktu że efekt jest świetny,deska miała kilka mocnych przebarwień od słońca,wszystko ładnie poznikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiem tak,z Sonaxa byłem bardzo zadowolony,przebarwienia pod nim nie znikały ale przez to że cała deska była idealnie matowa to nie raziło w oczy. W zasadzie efekt był bardzo podobny jak po umyciu deski APC,tyle tylko że Sonax działał jeszcze antystatycznie.

 

A po jednej aplikacji NS deska ma idealnie jednolity czarny kolor,i nabrała lekkiego połysku,w porównaniu do Sonaxa mocno sie błyszczy co mi osobiście nie przeszkadza,plastik wygląda teraz dużo naturalniej i "zdrowiej".

 

W weekend moge umyć jeszcze raz wszystko i zrobić zdjęcia 50/50 z Sonaxem i NS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie daj znać jak NS sobie radzi z antystatycznością bo sonax jest pod tym względem świetny.

 

I NS jest też bardzo dobry pod tym względem - przecieram nim deskę może nie bardzo często, ale w miarę potrzeby i odkąd zacząłem go używać naprawdę kurz i pyłki osadzają się na desce w dużo mniejszej ilości także rolę swoją spełnia. Poza tym bardzo lubię wygląd elementów wewnętrznych po NS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, jesli bedziesz na nastepnym spotkaniu, wez ze soba butle NS chcialbym wyprobowac u siebie w aucie, mam problem, ze jak spadnie kilka kropel deszczu na plastik to sie robia zacieki, a poza tym, mam juz auto kilka miesiecy i nie moge sie pozbyc z niektorych elementow plakowego nalotu. Nie moge sobie z tym poradzic, a stosowalem juz naprAwde mocne srodki (poprzedni wlasciciel byl fanem plaka, wszytko nim bylo wypiskane, nawet zderzaki ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, jesli bedziesz na nastepnym spotkaniu, wez ze soba butle NS chcialbym wyprobowac u siebie w aucie

 

To przypomnij mi się proszę - wezmę NS i Tech Protect to sobie wypróbujesz ;)

 

mam problem, ze jak spadnie kilka kropel deszczu na plastik to sie robia zacieki, a poza tym, mam juz auto kilka miesiecy i nie moge sie pozbyc z niektorych elementow plakowego nalotu. Nie moge sobie z tym poradzic, a stosowalem juz naprAwde mocne srodki (poprzedni wlasciciel byl fanem plaka, wszytko nim bylo wypiskane, nawet zderzaki ;))

 

A próbowałeś to usunąć jakimś APC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem rozne srodki, teraz czekam na apc megsa, moze da rade. Konsole srodkowa to nawet wymontowalem i szorowalem kilkanascie minut szczotka i nic.

 

To nieźle musiało się to wgryźć w deskę. Ciekawy jestem czy APC da radę i coś pomoże :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, wezmę też mój ulubiony środek czyszczący nigrin, mam ten sam problem z zaciekami, robią sie od najmniejszej kropli duże i ciężko-usuwalne, a on daje radę. i ma walor w postaci ceny, bo kosztuje kolo 27pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, masz na myśli plamki/zacieki na plastikach wewnętrznych np. od kropel deszczu. Bo mnie się takie robię i potem ciężko je usunąć! :( Tak jakby się odbarwiał? Jaki plastik/tworzywo oni dają we współczesnych samochodach?! W maluchu plastik był o niebo lepszy, nic się takiego nie działo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.