Jump to content

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?

Guest

Recommended Posts

36 minut temu, DyndaS napisał:

Sugerujesz to robić praktycznie bez docisku?

Docisk nie za duży, bo pad przestanie się obracać. Musisz tę maszynę wyczuć.

36 minut temu, DyndaS napisał:

w swoim filmie o właśnie wyraźnym docisku przy pastach tnących i mniej więcej tak starałem się to robić.

Ok. Ale akurat mały Roller jest na tyle fajną maszyną, że ruch obrotowy nie zatrzymuje się pod byle dociskiem. Miałem Kraussa S15 i tam był koszmar jeśli chodzi o utrzymanie ruchu obrotowego. O dziwo było mi łatwiej zrobić zadowalającego one stepa na małym Rollerze o skoku 9mm , niż na Kraussie o skoku 15mm.

Ponadto Ty piszesz o masce, gdzie maszyna 15mm pod własnym ciężarem już daje jakiś docisk. Paweł akurat pokazywał boczny panel, gdzie maszyna tego ci nie da.

34 minuty temu, xadamx napisał:

Docisk nie za duży, bo pad przestanie się obracać. Musisz tę maszynę wyczuć.

Ok. Ale akurat mały Roller jest na tyle fajną maszyną, że ruch obrotowy nie zatrzymuje się pod byle dociskiem. Miałem Kraussa S15 i tam był koszmar jeśli chodzi o utrzymanie ruchu obrotowego. O dziwo było mi łatwiej zrobić zadowalającego one stepa na małym Rollerze o skoku 9mm , niż na Kraussie o skoku 15mm.

Ponadto Ty piszesz o masce, gdzie maszyna 15mm pod własnym ciężarem już daje jakiś docisk. Paweł akurat pokazywał boczny panel, gdzie maszyna tego ci nie da.

No własnie nawet jeszcze mocniej próbowałem dociskać aby sprawdzić czy się ten ruch rotacyjny zatrzyma, ale miałem wrażenie, że dalej mimo wszystko był.

Yato ma to samo, ale dłuższy kabel oraz jest pod pady 150mm, a nie 125.

Zobacz 12:20

Chyba musze mniej pasty dawać. Docisk też zmniejszę. Jeszcze będę coś poprawiał na masce, to zobaczę co mi z tego wyjdzie. Jednak tamten pad chyba poleci do kosza. Ogólnie zauważyłem, że zrobił się dużo bardziej miękki niż nieużywany. Oczywiście mowa jeszcze przed dzisiejszą pracą po solidnym praniu. Żółty oraz czerwony nie ma aż tak dużej różnicy w porównaniu z nowymi. Jednak ten niebieski był zdecydowanie dużo twardszy od pozostałych.

Edit.

Jednak zobacz 16:10 jak używa pasty tnącej. Tutaj już wyraźnie mocno dociska, bo pad się rozpłaszcza.

6 godzin temu, DyndaS napisał:

Jednak zobacz 16:10 jak używa pasty tnącej. Tutaj już wyraźnie mocno dociska, bo pad się rozpłaszcza.

Jak na moje oko to nie ma tam zbyt dużego nacisku. Zresztą ta żółta gąbka nie wygląda na tnącą.

Najlepiej to zrób zdjęcia lub nagraj filmik i pokaż jak pracujesz, bo tak to możemy gadać w nieskończoność.

7 godzin temu, RoBee napisał:

@DyndaS spróbuj zaopatrzyć się w jakieś lepsze pady niż te z zestawu.

Przecież mam cały komplet ADBL.

10 godzin temu, xadamx napisał:

Jak na moje oko to nie ma tam zbyt dużego nacisku. Zresztą ta żółta gąbka nie wygląda na tnącą.

Najlepiej to zrób zdjęcia lub nagraj filmik i pokaż jak pracujesz, bo tak to możemy gadać w nieskończoność.

Spróbuję wziąć nowego pada i zrobić przejazd z lekkim dociskiem lub prawie bez. Akurat coś jeszcze matowałem 3000 na masce. Jeśli mi tych zmatowień nie usunie, to już nie wiem. Zastanawiam się czy te 7-8 przejazdów w przypadku skoku 15mm jest ok. Nie wiem w sumie na jakiej maszynie robił to MX Nowicki. Menzerna wymaga dłuższej pracy.

Zdobyłem też miernik grubości lakieru, to sprawdzę ile tego ścinam.

@xadamx

No to tak... skończyłem maskę i zrobiłem dach, ale.... Aby spolerować te ślady po papierze 3000, to po prostu 2 podejścia musiałem robić. Także nie ogarniam o co kaman. Za pierwszym razem prawie bez docisku, a za drugim taki średni docisk.

Teraz dach... tutaj go ostatnio załatwiłem claysponge gdzie prawie za nic nie chciało to nim pójść. Musiałem robić aż 3 podejścia hcc400 + niebieski heavy cut adbl aby uzyskać względnie zadowalający efekt.

Teraz pytanie.... ile powinienem ściąć mikronów za takim jednym podejściem hcc400 + ten niebiski mocno tnący pad? Bardzo ciężko mi to było dokładnie zmierzyć, bo nigdy nie trafi się idealnie w ten sam punk, ale myślę, że więcej niż 3-4 mikrony tymi 3 podejściami nie ściąłem.

Ogólnie kombinowałem bez docisku, lekki, średni docisk, mocniejszy, wolne przejazdy, bardzo wolne przejazdy i niezbyt szczególnie widzę różnicę. Jedynie owszem dużo bardzo wolnych przejazdów na 5/6 biegu daje trochę lepszy efekt, ale to chyba logiczne..

Edit.

Pyli ta pasta strasznie... Szczególnie jak się najedzie na taśmę, którą sa oklejone plastiki. Większy docisk i obroty tylko to wzmagają. Taka pylica, że aż ciężko to usunąć, bo lata to wszędzie.