Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

fg500 do białego, ff3000 do żółtej, której nawet nie tknąłem bo nie było powodu jeśli z fg500 nie dawałem rady. Główny problem w tym, że pasta zamiast na lakier to wbija się w gąbkę, standardowo kilka (3-4) niewielkich kropel, rozprowadzenie po elemencie i maszyna w ruch.

 

z małą średnicą szło trochę lepiej, nie wiem czy ma to znaczenie ale nawet biała po chwili pracy staje się tak miękka podczas pracy, że praktycznie do BP się ściska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego dwa auta zrobisz, później siła cięcia spada

Od razu odradzam spider Flexi, kupiłem, myślałem że zaoszczędzę a tu kiszka - siła podobna do zwykłej białej a w dodatku się rozwala przy czyszczeniu.

Zaraz poszukam na aparacie zdjęcia gąbki po trzech panelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik,

Flexi czy scholl?

Właśnie scholl...

Po przygodach z flexi stwierdził zainwestuje w 2x droższego scholla.

Wystrzelił w trakcie pracy jak siemasz...

Ma być reklamowany :o

Bo sam spider flexi to jak zacząłem od dachu było ok,przeszedłem na maskę to już zaczął gubić ząbki,do końca samochodu została może połowa ząbków i na wysokość bardzo siadły

:dontknow:

Szkoda siana kupiłem futro będzie trzeba się przekonać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie futro lub gąbka tnąca pod fg500 polecane jest by ich współpraca szła dobrze, nie ukrywam, że lakiery, którymi będą się zajmował pierwszej świeżości nie są więc grube cięcie im nie zaszkodzi a wręcz pomoże i ułatwi mi pracę, bialy flexi mimo, że chwalony jakoś nie przemawia do mnie, chyba, że skoro z tym nie radzę sobie to inny pad mi nic nieda :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem futrem Flexi i było :good:

Ja również polecam futerko flexi. Mam białą gąbkę, ale jakoś futerkiem lepiej mi się robi. Jak dla mnie biała gąbka działa fajnie jak panel ma optymalną temperature wtedy fg500 super się wypracowuje i robi się oleista jak np ff3000. Zauważyłem to szczególnie na twardym lakierze bmw e39. Jak mówiłem wcześniej wole futro nawet choćby ze względu na łatwiejsze prowadzenie po panelu i lepszą siłę cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a czy ktoś podziela wogóle moje zdanie, że bialy flexi jest ciężki do współpracy i ogólnie dobry ale nie najlepszy czy tylko mi się wydaje bo nie znam się...

 

Wg mnie bardzo fajny ;) Lubię pady 135mm , twardość jak na cutting przystało i nie sypie się tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem futrem Flexi i było :good:

Ja również polecam futerko flexi. Mam białą gąbkę, ale jakoś futerkiem lepiej mi się robi. Jak dla mnie biała gąbka działa fajnie jak panel ma optymalną temperature wtedy fg500 super się wypracowuje i robi się oleista jak np ff3000. Zauważyłem to szczególnie na twardym lakierze bmw e39. Jak mówiłem wcześniej wole futro nawet choćby ze względu na łatwiejsze prowadzenie po panelu i lepszą siłę cięcia.

ja mam problem, żeby wogóle dostrzec na srebrnym lakierze jak długo ciąć jeszcze lakier bo w zasadzie pasty na nim nie widać, gdy z kolei dołożę na gąbkę więcej momentalnie puchnie i tak oto mam problem :roll:

 

[ Dodano: 13 Grudzień 2012, 19:43 ]

a czy ktoś podziela wogóle moje zdanie, że bialy flexi jest ciężki do współpracy i ogólnie dobry ale nie najlepszy czy tylko mi się wydaje bo nie znam się...

 

Wg mnie bardzo fajny ;) Lubię pady 135mm , twardość jak na cutting przystało i nie sypie się tak szybko.

a czy dla początkującego do fg500 i dość zniszczonego lakieru poleciłbyć go? (czyli dla mnie :) ) mam go już oczywiście ale być może nie dobrałem go odpowiednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zdecydowanie lepsze są te tańsze z krótszym włosiem. Aczkolwiek moim zdaniem najlepiej tną futra z baraniny, te z grubym, zwijanym włosiem. Niestety ciężko o mały rozmiar. Presta ma bardzo duże (185mm), natomiast LC zrobiło coś około 145mm, ale pod swój system 1-pad i nie zamocujesz tego na tradycyjnego BP :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Potrzebuję porady doświadczonych kolegów :-]

Kilka dni temu zakupiłem rotację LARE EPL 11 do tego białe BP Flexi duzy i mały i po 3 duże pady (135mm)biały, pomarańczowy, i żółty i takie same małe (80mm) i jeszcze 2 futerka Flexi (duże i małe). Pasty Menzerna FG 400, 2500 i 4000.

Przymierzam się do swojej pierwszej korekty :ad: i tak czytając myślę, że tych padów to chyba warto dokupić w razie jakiejś awarii(odklejenie itp).

 

Bardzo proszę o poradę jakie pady byście mi polecili czy może kupić te same?

Właśnie składam zamówienie to przy okazji bym dokupił pady. Proszę o szybka odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.