Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@Pioter83 panie zwróć uwagę że SS nie rozpadnie Ci się tak szybko. 

Piana jest górnych lotów 💪 a rzep jak i klej termoutwardzalny który grał kluczową rolę przy trwałości na temperatury jak i wodę podczas prania nie zmienia jego właściwości. Bierz #supershine 👊 będzie Pan 👨 zadowolony ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, boT napisał:

@Pioter83 panie zwróć uwagę że SS nie rozpadnie Ci się tak szybko. 

Piana jest górnych lotów 💪 a rzep jak i klej termoutwardzalny który grał kluczową rolę przy trwałości na temperatury jak i wodę podczas prania nie zmienia jego właściwości. Bierz #supershine 👊 będzie Pan 👨 zadowolony ✌️

Dzięki!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pioter83 napisał:

Hejka,

Miałem zamiar kupić pasy od Royal Pads pomarańczowy na one stepa ale jest promka na pady a Super shine, które teraz wychodzą taniej niż RP. 

Co radzicie?

Gdzie tą promocję można znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pioter83 napisał:

Ile padów na całe auto, myślicie że 4 ze średnicą 130 i 2 że średnicą 80 wystarczy? Auto to 308 peugeot.

Jakich padów, o jakiej twardości ? Co masz zamiar zrobić - one-step, jakiś delikatny finish, czy też korekcję 2-3 etapową ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pioter83 napisał:

One step, myślałem o zakupie super shine neo cell żółty.

W takim razie 4-5 gąbek 130 + 2 gąbki 80 powinno Ci spokojnie wystarczyć. Na wszelki wypadek - na Twoim miejscu - kupiłbym jeszcze ze dwie gąbki finiszowe 130 (o ile już takich nie posiadasz). Nie zawsze po typowym one-step powierzchnia jest wykończona w stopniu zadowalającym - nie wiem, jaką pastą będziesz pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eidos71 napisał:

W takim razie 4-5 gąbek 130 + 2 gąbki 80 powinno Ci spokojnie wystarczyć. Na wszelki wypadek - na Twoim miejscu - kupiłbym jeszcze ze dwie gąbki finiszowe 130 (o ile już takich nie posiadasz). Nie zawsze po typowym one-step powierzchnia jest wykończona w stopniu zadowalającym - nie wiem, jaką pastą będziesz pracował.

Pasta to 3d one, mam tylko 1 gąbkę finishowa.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pioter83 napisał:

Pasta to 3d one, mam tylko 1 gąbkę finishowa.

Powinno wystarczyć 😉 Pamiętaj tylko o czyszczeniu używanego pada - bez czyszczenia pianka szybko Ci się zapcha, co - wraz z wilgocią od pasty - spowoduje, że pad szybko straci swoje właściwości ścierne i wtedy te 4-5 gąbek to będzie mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eidos71 napisał:

Powinno wystarczyć 😉 Pamiętaj tylko o czyszczeniu używanego pada - bez czyszczenia pianka szybko Ci się zapcha, co - wraz z wilgocią od pasty - spowoduje, że pad szybko straci swoje właściwości ścierne i wtedy te 4-5 gąbek to będzie mało...

Tak wiem o czyszczeniu, mam szczoteczkę i sprężone powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy menzernie irytuje mnie to zapychanie pada , jest total tłusta i wszytko wchodzi w środek pada zmiękczając go 😐 nie tnie juz tak i trzeba wrzucać nowego na maszynę. Z racji tego że jestem tylko pasjonatem czekam aż mi się skończą i zmieniam system. Może wlasnie na 3D bo opinie ma spoko. Tylko nie dokonca rozumiem jak się ma to ziarno nie rozpadajace do wypracowania pasty na panelu , tak samo jak wszystkie bedzie to widoczne w formie bezprawnego filmu w miejscu gdize się poleruje żeby wiedzieć że pasta już jest wypracowaną?

@Eidos71 wytłumaczysz może? Z góry sory za tak banalne pytanie nowicjusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Banshee napisał:

Tylko nie dokonca rozumiem jak się ma to ziarno nie rozpadajace do wypracowania pasty na panelu

Pasty polerskie dzielą się na cuttingowe, polishowe i finishowe, a dodatkowo rozróżnić też można pasty do korekty typu one step. Główną cechą tych past jest grubość cząsteczek ścierniwa. Cząsteczki te mogą być stałe i o zmiennej gradacji (czyli "rozpadające się"/ścierające w trakcie pracy - takie ścierniwo najczęściej stanowi składnik past do one step). Przy pastach ze ścierniwem o zmiennej gradacji, cząstki ścierniwa, w miarę pracy daną pastą, same się zmniejszają, więc ta "regulacja siły cięcia" następuje sama z siebie (oraz oczywiście przy pomocy doboru odpowiednich padów). Przy pastach o ścierniwie o stałej gradacji, siłę cięcia reguluje się m.in. techniką polerowania - szybkość i ilość przejazdów, szybkość obrotów maszyny, nacisk pada na powierzchnię polerowaną, oraz doborem odpowiedniej twardości/rodzaju pada. Oczywiście te dane  (technika) dotyczą też past ze ścierniwem o zmiennej gradacji. Pasta wypracowana to nie taka, której cząstki ścierniwa zostały całkiem rozbite (bo przy pastach z cząstkami o stałej gradacji do tego nie dojdzie), ale taka, która przyniosła oczekiwany rezultat i która "jest jeszcze widoczna" na polu roboczym (pozwala na pracę, nie podeschła za bardzo, składniki odpowiadające za poślizg są nadal aktywne - nie wiem, jak to wytłumaczyć). Producenci past bardzo często podają, jak należy pracować ich pastą i ile przejazdów, z jakim naciskiem i przy jakiej prędkości należy wykonać. Sorry za ww wypociny - nie potrafię jasno i zrozumiale tłumaczyć i zamieniać praktyki w teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tak skrupulatna odpowiedź! Rozjasniłeś mi temat 😋 z tego co mi się kojarzy to tylko sonax na swoich pastach opisuje ile przejazdów i jaki docisk generować. Wiec reszta producentów to metody prób i błędów? Jasne że praktyka czyni mistrza wiec trzeba się uzbroić w pasty i pady i samemu dojść do wniosków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Banshee napisał:

Wiec reszta producentów to metody prób i błędów? Jasne że praktyka czyni mistrza wiec trzeba się uzbroić w pasty i pady i samemu dojść do wniosków 

Tak jest. Najlepiej samemu opracować technikę pracy danym padem i pastą. Każdy może inaczej prowadzić maszynę, z innym naciskiem, z inną szybkością przejazdu, na innym lakierze - wtedy rezultaty będą różne i tempo wypracowania pasty również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Przymierzam się do zakupu past:
3D One, KC AntiHolo, CP Compound
Posiadam ADBL Roller 9mm (talerz 75 też) i to początki z korektą plus Toyotę jako pacjenta ale pewnie zakupie drzwi lub coś, reflektory też wchodzą w grę tu będzie:
3D 500/501
Potrzebuje pomocy w sprawie zakupu padów bo z tego co wyczytałem raczej powinny grać z pastami itd.
Z maszynką dostałem takie pasty jak na foto.
Pozdrawiam.d212b8b8e49173433a7791404615cd46.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.