Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, davor napisał:

gdzie kupowałeś?

Już nie pamiętam, bo minęło kilka lat. A dalej wygląda jak nowy.

Coś mi świta, że albo allegro albo oficjalny sklep eu:

https://www.chemicalguys.eu/exterior/exterior-accessories/applicators-foam-microfiber/chemical-guys-car-wax-foam-applicator.html

 

W większości sklepów się wysprzedały. Wiem, że w petrostarze jest dostępny trochę tańszy model WAPS. Jak nic nie pomieszałem to @Birkhof korzysta i chwalił wapsa.

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam, bo minęło kilka lat. A dalej wygląda jak nowy.

Coś mi świta, że albo allegro albo oficjalny sklep eu:

https://www.chemicalguys.eu/exterior/exterior-accessories/applicators-foam-microfiber/chemical-guys-car-wax-foam-applicator.html

 

W większości sklepów się wysprzedały. Wiem, że w petrostarze jest dostępny trochę tańszy model WAPS. Jak nic nie pomieszałem to @Birkhof korzysta i chwalił wapsa.

 

Tak, ale są bydlaki wielkie :D

Do wosków moj ulubiony na ten moment to autofinesse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Z tego co wyczytałem na forum to najbliżej tym AF to te z WorkStuff??

Ergonomią i kształtem tak,

Sama pianka w obydwu jest bardzo delikatna ale w AF jakby „pół punktu” bardziej sztywniejsza (może to kwesta gęstosci).

Rewelacyjny aplikator to tez te od house of wax - jedynie ergonomia slabsza bo duzy krążek z niego.

Z malych to ADBL soft pad lub biały BH

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 21:04, Crasher napisał:

Jest az tak znacząca różnica?

Dlaczego nie kupisz po kilka z różnych firm?

Oprócz nata jakieś royale, koch chemie, scholl, cg, lake c, super shine...

 

Ja tak zrobiłem i testuję. Tylko okazuje się, żs używane hobbystycznie wszystkie są mega trwałe 🙂

Choć dostrzegłem różnice w technologiach i ich połączeniu z niektórymi pastami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 11:00, michal-flk napisał:

Drodzy użytkownicy, jak myślicie, do wycięcia jak największej ilości rys maszyną DA (ADBL Roller 9mm) i zostawienia dobrego wykończenia bez hologramów, może sprawdzić się zestawienie:

- Sonax Cutmax + niebieski NAT

- Sonax EX04-06 + żółty NAT

Będzie to pierwsza korekta lakieru w moim wydaniu. Najbardziej zależy mi na uzyskaniu jak najlepszych efektów, bez hologramów (strasznie się ich boję! 🤣 ). Pacjent to Octavia III w kolorze niebieskim metalik (Racing Blue), z milionami mikrorys po myjni które dostałem w gratisie od poprzedniego właściciela.

A jak myślicie, czy powyższe zestawienie mogę zastąpić np.

Menzerna FG400 + niebieski pad ADBL

Menzerna 3000 + żółty/czerwony pad ADBL

Pytam bo dysponuje akurat takimi pastami i padami, a jestem po dość dużym zakupie wszelkich środków do detailingu i budżet jest dość napiety 😊

Mam jeszcze pad One Step ADBL i Menzerne 3in1, ale to zostawię sobie na inna okazje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal-flk jak masz to testuj.

Nie dajmy się zwariować modzie. Jeszce nie tak dawno na forum polecano głównie system menzerny, teraz na topie jest sonax i koch. Wydasz pieniądze na kolejną chemie a może rozwiązanie stoi na półce w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Pioter83 tak na poważnie, to więcej informacji podaj. Jaki samochód. Jaki lakier. Stan lakieru. Jakiej pasty chcesz użyć. Jaka maszyna. Jakieś zdjęcia stanu lakieru 🙂

Strzał w ciemno to żółty NAT 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, david2888 napisał:

Strzał w ciemno to żółty NAT 🙂

I równie dobrze może to być strzał w kolano 🙂 

Lepiej jednak dobierać narzędzie do konkretnej pracy oraz warunków (lakier, pasty, oraz przede wszystkim oczekiwany rezultat).

 

Przecież to dwie całkiem różne pianki otwartokomórkowa vs zamkniętokomórkowa.

Te dwa konkretne modele różnią się też twardością, efektywnością cięcia, zakresem możliwości prac, rodzajem wykończenia, szybkością utraty sprężystości przez zapychanie pastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, david2888 napisał:

@Pioter83 tak na poważnie, to więcej informacji podaj. Jaki samochód. Jaki lakier. Stan lakieru. Jakiej pasty chcesz użyć. Jaka maszyna. Jakieś zdjęcia stanu lakieru 🙂

Strzał w ciemno to żółty NAT 🙂

@david2888 może źle się wyraziłem, zapytam tak... Jakie są różnice pracując na tych padach, np. NAT lepszy do średnio twardych lakierów a RP do miękkich itd.

Pacjent to 308 czarną perła  z 2015.

Nie mam fotek lakieru ale korekta była rok temu, zależy mi na ściągnięciu z maski zwłok owadów bo niczym tego nie potrafię ściągnąć i odświeżyć lakier. Używam rollera 9 mm.

Pasta 3d one

RP w swojej ofercie ma chyba 3 serie do one stepów w tym cienki, jaka jest różnica w pracy między samymi RP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczekiwany rezultat"- w przypadku one-stepa priorytet to wykończenie -zawsze......co z tego ze coś zbierze więcej rys jak zostawi bałagan i lakier nie będzie idealnie wykończony.Zakup więcej padów i kombinuj za każdym razem,jeżeli rezultat nie odpowiada oczekiwaniom (co w przypadku czarnego lakieru jest dość częste warto rozpatrzeć 2 etapy)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ghost napisał:

@Pioter83

RP Orange One step

otwartokomórkowa

+ mocniej tnie/lepiej usuwa defekty

+ realnie szerszy zakres prac (od wycięcia rys po wykończenie)

+ mniej się zapycha/mniej traci sprężystość

 

NAT żółty średni

zamkniętokomórkowa

+ łagodniejsza/lepiej wykańcza

 

wybierz sobie

Dziękuje, o takie coś mi chodziło.

A różnica pomiędzy cienkim a normalnym jest znacząca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Znajdzie ktos chwile na poinformowaniu mnie w jaki sposób pracuje się na padach mikrofibrowych i ewentualnie futrach? Do tej pory pracowalem tylko na gabkach.

Czy Ciecie jest mocniejsze w kazdym wypadku? Nagrzewa lakier lżej? Czy fibrowym padem wykancza sie lakier?

Wszystkie informacje będą dla mnie cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ajo  ja futra używam typowo do etepu wycinania gdy lakier jest mocno zmęczony. W takim przypadku pracuje na rotacji. Generalnie jestem zwolennikiem takiej szkoły, że Cutting na maszynie rotacyjne, a finishing na DA. Choć zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Zdarza się, że wszystkie etapy pechodze z maszyną orbitalna w ręku, ale raczej wełny wtedy nie używam, raczej twarde pady do wycinania. 

Wszystko zależy od tego jak twarda jest powierzchnia nad którą pracuje i w jakiej jest kondycji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakubo napisał:

@Ajo

Wszystko zależy od tego jak twarda jest powierzchnia

Czyli im twardsza to tymbardziej sięgać po fibrowy pad?

 

Ogólnie lajkiem już nie jestem bo przeprowadzilem okolo 20 pelnych korrekt i wszystkie na gabkach i rotacji. (Finisz na DA). Ale z kazdej strony obijają mi się te pady mikrofibrowe, a bardzo chetnie ulatwilbym sobie wycinanie lakieru. Na gabkach jednak to męczy.

Chodzi mi glownie o informacje pracy na padach mikrofibrowych.

Np. Czy docisk powinien rownac sie gąbkom? Co z momentem obrotowym-mniejszy, większy czy bez zmian? Czy pady mikrofibrowe są tylko i wyłącznie do pierwszego etapu korekty? 

Planuje w kolejnym roku oficjalnie otworzyć firme autodetailingowa w Niemczech i chetnie ukrocilbym (a bynajmniej ułatwił) czas pracy z maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ajo futro czy fibra ma teoretyznie mocniejsza siłę cięcia, więc jeśli mamy mocno porysowana i do tego twardą powierzchnię to może być to odpowiednia kombinacja, która przyspieszy etap wycinania. Ostatnio polerowalem czarnego Passata b6 i była masakra na lakierze. Z miejsca zacząłem od futra (wełna merino flexipad) i tak miejscami musiałem powtarzac po trzy razy bo nadal coś zostawalo. Nie chciałem robić jeansem bo czasem zostawia niezły bajzel, trudny do wyprowadzenia zwłaszcza na czarnym lakierze. Dodam, że pracowałem pasta Menzerna HCC 400.

Co do grzania to chyba futro będzie trochu mniej grzalo niż jakieś twarde pady, ale 100 % pewności tu nie mam co do takiej zaleznosci. 

W kwestii obrotów to raczej rzadko przekraczam 1500 czyli poziom 3 na rotacji. Czasem na płaskich powierzchniach 3.5 do 4. Docisk naturalny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.