Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zakupiłem flex vrg i teraz boryka się jakie gąbki pady wybrać. Potrzebuję  futro jakieś, mikrofibra, twarde gąbki średnie miękkie i pod finish. Doradzicie coś odpowiedniego pod tą polerke? Podobnie boryka się z wyborem past tutaj także prosiłbym o pomoc - nie drogie a sprawdzające się w 100% i miła praca
Ciezko powiedziec. Mi na fibrze walkowala sie pasta(makita po6000), na sztucznym, krotkim futrze robota szla jak zla. Zacznij od gabek, zanim od razu na futra i fibty wejdziesz.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje się do swojego pierwszego polerowania samochodu takim zestawem (lakier biały (l90e) akrylowy audi z lat 90): 

-przed polerowaniem oczyszczenie: glinka valetpro zółta

-polerka da hamron

-pasta sonax ex04-06 + pady royal pads one step 135mm

Jaki wosk użyć po takim polerowaniu? Posiadam collinite 476, którego kiedyś używałem, nada się? Czy kupić coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Planowany zakup rotacji już niebawem. Kilka pytań odnośnie padow. 

1. Ile sztuk danej twardości żeby spokojnie obleciec na raz jedno auto? Myślałem o 3. Wystarczy? 

2. Według waszych doświadczeń jak długo żyją pady w waszych arsenalach? Ile aut jesteście w stanie obleciec zanim się uszkodza? 

3. Pojawiła się możliwość zbicia delikatnie kosztów zakupu padow, mianowicie mogę dorwać takie do DA (a docelowo posłużą na rotacji) Jakieś przeciwwskazania? Czy praca padem DA na rotacji czymś się różni niż dedykowanym do rotacji? 

4. Czy warto kupować pady z Aliexpress? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MGH napisał:

1. Ile sztuk danej twardości żeby spokojnie obleciec na raz jedno auto? Myślałem o 3. Wystarczy? 

Może być mało. Lepiej 4szt

2 godziny temu, MGH napisał:

2. Według waszych doświadczeń jak długo żyją pady w waszych arsenalach? Ile aut jesteście w stanie obleciec zanim się uszkodza? 

Długo. Ciężko określić. W skrócie jak dbasz tak masz. Częste przedmuchwianie. Po pracy dokładnie wyprac i będą służyć. 

2 godziny temu, MGH napisał:

3. Pojawiła się możliwość zbicia delikatnie kosztów zakupu padow, mianowicie mogę dorwać takie do DA (a docelowo posłużą na rotacji) Jakieś przeciwwskazania? Czy praca padem DA na rotacji czymś się różni niż dedykowanym do rotacji? 

Można używać padow od DA na rotacje @MGH

2 godziny temu, MGH napisał:

4. Czy warto kupować pady z Aliexpress? 

Nie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 21:53, wyimaginowany88 napisał:

Macie jakieś info odnośnie żółtych padaów NAT-a, ciężko jest je kupić, wszędzie braki, nawet mx nowicki nie ma 

 

W dniu 18.10.2019 o 22:04, alexander.p napisał:

polecam @ANB Karol  AutoNaBlask

Są na stanie ;-)
Zapraszam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gąbki wyprane w proszku do prania nadają się jeszcze do pracy z lakierem? Wstawiłem pranie i wyszedłem z domu, brat wstawił swoje pranie i nie wyciągnął wszystkich gąbek. Przerwałem pranie w połowie programu. Plukanie w apc i kolejne pranie pomoze czy prosto do kosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba95 napisał:

Panowie gąbki wyprane w proszku do prania nadają się jeszcze do pracy z lakierem? Wstawiłem pranie i wyszedłem z domu, brat wstawił swoje pranie i nie wyciągnął wszystkich gąbek. Przerwałem pranie w połowie programu. Plukanie w apc i kolejne pranie pomoze czy prosto do kosza?

To jakaś nowość, że proszek do prania nie nadaje się do prania?

22 minuty temu, david2888 napisał:

@Kuba95 Przeplucz w APC i wyplucz w wodzie i będzie git 👌 

A po co apc, proszek chcesz "odtłuścić" zasadowym apc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że proszek do prania nie nadaje się do prania. Brat w tym pierze i nie sprawdził czy wszystko wyciągnął z pralki. @Bitek właśnie to mnie zastanawia. Póki co gąbki się moczą, zaraz wypiore w BJ+occie i porównam z innymi gąbkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bitek napisał:

@ghost ciekawe jak proszek do prania zachował się na gąbkach, czy czasem nie zmienił ich twardości. 

prałem gąbki w tym co miałem pod ręką, dedykowanych środkach, różnych proszkach, płynach typu biały jeleń, mydle oraz innych, nektóre pady mają już kilka lat i wyglądają jak nowe, przeżyły kilka korekt i działają jak nowe, dlatego nie ma co popadać jakąś paranoję

16 minut temu, Kuba95 napisał:

Wiem, że proszek do prania nie nadaje się do prania

jakieś fakty, konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kuba95 napisał:

@ghost chodzilo mi o to, że nie nadaja się do prania fibr/ręczników. Nie dopisałem. 

ależ oczywiście, że się nadają jak dodasz środka zmiękczającego wodę, osad kamienny osadzający się na fibrach sprawia, że stają się twardsze i miej chłonne.

Jednak fibra, to nie to samo co gąbka.

 

Nie tylko gąbki polerskie, aplikatory gąbkowe/piankowe też piorę w pralce w proszku i gruz na nich nie narósł 🙂 po każdym woskowaniu piorę i zawsze aplikuje mi się również kolejny wosk nimi z wielką przyjemnością. Np takie:

IMG_20180212_160140.jpg&key=5aa3014c2d40

Chemical Guys Pro Durafoam wymiata 🙂 to ten czerowny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MMCzysci napisał:

A aplikatory takie jak ADBL Foamburger powinno się jakoś czyścić czy niekoniecznie?

To są aplikatory piankowe, więc tak, jak każde inne - można je prać/czyścić. Jednak nie jest to nieodzowne - wszystko zależy, do czego będziesz ich używał; czy będą aplikatorami jednego produktu, czy różnych; jak będą przechowywane po użyciu. Jeśli użyjesz ich do jednego dressingu wewnętrznego, lub do dressingu do opon i po użyciu przechowywał będziesz taki aplikator w woreczku foliowym - czyszczenie po każdym użyciu nie jest niezbędne. Czyszczenie odpada też wtedy, gdy traktujesz taki aplikator jako "jednorazówkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, jak myślicie, do wycięcia jak największej ilości rys maszyną DA (ADBL Roller 9mm) i zostawienia dobrego wykończenia bez hologramów, może sprawdzić się zestawienie:

- Sonax Cutmax + niebieski NAT

- Sonax EX04-06 + żółty NAT

Będzie to pierwsza korekta lakieru w moim wydaniu. Najbardziej zależy mi na uzyskaniu jak najlepszych efektów, bez hologramów (strasznie się ich boję! 🤣 ). Pacjent to Octavia III w kolorze niebieskim metalik (Racing Blue), z milionami mikrorys po myjni które dostałem w gratisie od poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.