Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to ten pierwszy.

Zależy też czy ta pianka jest twardsza - przy DA lepiej jak właśnie jak jest twardsza.

Jak będzie miękka to poprzez mix docisku/siły/obrotów można szybko rozwalić BP.

 

Ja mam taki i jest cały poza kilkoma śladami po markerze od paska ;)

 

75mm_da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten pierwszy.

Zależy też czy ta pianka jest twardsza - przy DA lepiej jak właśnie jak jest twardsza.

Jak będzie miękka to poprzez mix docisku/siły/obrotów można szybko rozwalić BP.

 

Ja mam taki i jest cały poza kilkoma śladami po markerze od paska ;)

 

Obrazek

Np. talerz Meguiar'sa jest wykonany z gumy,więc pianka niestety nie jest w cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Hej a ja mam inne pytanie, czy Wy tez macie problem z flexipadami ze odklejaja sie? Dodam ze pady byly plukane sama woda 3 razy i wygladaja tak:

 

Obrazek

 

2.to samo tyczy sie zuzycia rantu, czy cos takiego jest akceptowalne i jeszcze duzo mozna pracowac takim padem czy trzeba nowy kupic, moze ktos ma zdjecie w jakim stanie pad juz powinien isc na smieci?

 

Obrazek

 

3.Czy to normalne ze zeby talerz mocujacy przy polerowaniu drugiego auta maszyna DA tak wygladal :shock:

 

Obrazek

 

jeżeli nie zachaczyłeś o kant to raczej nie jest to normalne zużycie... tym bardziej że to nie są tanie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panowie, a jakie pady polecacie do nakładania cleanerów, AIO ? Dodam, że poszukuje dużego i małego. Pracuje na EPL-11.

Zastanawiałem sie nad waflowym dużym i małym z ABW, bo bardzo fajnie mi się pracuje na waflu (mam pare 3M) a cena jak na takie cele zadowalająca. Czy też lepiej do takich środków używac płaskich padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Potrzebuję kupić zestaw padów 135mm i 80mm do korekty czarnego audi możecie doradzić co kupić ? Czy lepiej będzie kupić gąbki waflowe czy płaskie ?

 

Obecnie posiadam:

Maszyna DA DAS-6 PRO

Pasty menzerna 500,2500,4000

Gąbki 150mm: ABW pomarańczowy wafel, biały twardy AutoMaxxx,czarny miękki AutoMaxxx, zielona 3M

Gąbka 135mm:Biała flexipads twarda

 

Myślałem jeszcze dokupić futro choć szczerze mówiąc to boje się na pierwszy raz lecieć tak ostro...

 

Czy do DA trzeba zwracać uwagę na wybór gąbek czy sa jakieś specjalne rodzaje, lepiej kupić gąbkę wysoka czy niską bo widziałem dwa rodzaje grubości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Potrzebuję kupić zestaw padów 135mm i 80mm do korekty czarnego audi możecie doradzić co kupić ? Czy lepiej będzie kupić gąbki waflowe czy płaskie ?

 

Obecnie posiadam:

Maszyna DA DAS-6 PRO

Pasty menzerna 500,2500,4000

Gąbki 150mm: ABW pomarańczowy wafel, biały twardy AutoMaxxx,czarny miękki AutoMaxxx, zielona 3M

Gąbka 135mm:Biała flexipads twarda

 

Myślałem jeszcze dokupić futro choć szczerze mówiąc to boje się na pierwszy raz lecieć tak ostro...

 

Czy do DA trzeba zwracać uwagę na wybór gąbek czy sa jakieś specjalne rodzaje, lepiej kupić gąbkę wysoka czy niską bo widziałem dwa rodzaje grubości ?

 

jeśli to czarny uni AUDI to odpuść sobie DA... rotacją jest co robić i to futrem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Potrzebuję kupić zestaw padów 135mm i 80mm do korekty czarnego audi możecie doradzić co kupić ? Czy lepiej będzie kupić gąbki waflowe czy płaskie ?

 

Obecnie posiadam:

Maszyna DA DAS-6 PRO

Pasty menzerna 500,2500,4000

Gąbki 150mm: ABW pomarańczowy wafel, biały twardy AutoMaxxx,czarny miękki AutoMaxxx, zielona 3M

Gąbka 135mm:Biała flexipads twarda

 

Myślałem jeszcze dokupić futro choć szczerze mówiąc to boje się na pierwszy raz lecieć tak ostro...

 

Czy do DA trzeba zwracać uwagę na wybór gąbek czy sa jakieś specjalne rodzaje, lepiej kupić gąbkę wysoka czy niską bo widziałem dwa rodzaje grubości ?

 

jeśli to czarny uni AUDI to odpuść sobie DA... rotacją jest co robić i to futrem..

 

Nie chce sobie odpuszczać :)

Próbowałem dwa dni temu kawałek maski i zielona gąbka 3M dała rade :)

Auto było w przeszłości malowane wiec lakier nie jest z fabryki...

Nie wiem jakie gąbki kupić 80mm mniejsza gąbka wiec i siły działają inne...

Rozumie że futra na DA nie ma sensu stosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patnet do Menzerny na DA lepiej kupić pady płaskie(szybciej na DA rozbiją cząsteczki ścierne) o niskim "profilu" (lepiej będzie maszyną "bujało").

Futro na DA odpuść.

 

miHoo79

jeśli to czarny uni AUDI to odpuść sobie DA... rotacją jest co robić i to futrem..

:wallbash:tu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 884#269884 piszesz, że uni miękki i samo patrzenie na niego rysuje lakier, a tu doradzasz futro! Ja się pytam gdzie tu logika ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
Do HDC używam czarnego wafla WWL Ventura i jest :good:

 

Też go używam i jest ok, ale wczoraj miałem wrażenie ze lepiej sprawdził się wafel Urbana.

Lepiej/szybciej wypracowywał HDC niż Ventura, która jest bardzo, bardzo miękka.

To może być przyczyna różnicy ktora wczoraj zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy, poradźcie czy pozbyć się gąbek flexipads (białych cutting i żółtych finish) na rzecz czegoś bardziej przyjaznego dla początkującego? Miałem duże kłopoty żeby cokolwiek podziałać z białą gąbką, momentalnie zapychała mi się i nie mogłem sobie za bardzo z tym poradzić. Co możecie polecić żeby praca szła lżej bo na samą myśl o ponownej próbie lekkie ciarki mnie przechodzą znając historię i moje męki. Chwalone pady urban coś pomogą czy raczej podszkolić technikę na gąbkach flexi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.