Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Strus napisał:

Chcę kupić ze 3 pady one-step'owe. Zastanawiam się nad pomarańczowym Royal Pads, żółtym Super Shine i pomarańczowym ADBL.

Do tej pory nie maiłem padów one-step i bawiłem się padami NAT'a - białym, żółtym, czerwonym.

Ktoś coś podpowie ? Pady pod DA

Do średnich i twardych szary Rupes uhs, do miększych np. Lake hdo pomaranczowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus pracowałem tylko z Royal Pads z wymienionych przez Ciebie, ale byłem bardzo zadowolony z efektu. Myślę, że na 80% auta zrobiłem tylko jeden etap tym padem + Sonax 04/06. Możesz zajrzeć do mojego tematu w PSB. 😉 Lakier BMW, DA 8 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na maszynie DA, dotychczas jako pada cuttingowego korzystałem z mikrofibry od flexipads. Jak wiadomo, na DA z uzyskaniem dużej siły cięcia jest problem, stąd zastanawiam się który pad będzie lepszy i da lepszą siłę cięcia:

1) Royal Pads Ultimate Cut (biały)
2) Royal Pads Pro Air Micro Cut

Może coś innego? Boję się, że futro może zostawić trochę bałaganu a chciałbym zrobić szybką korektę na Kochu HC + Antiholo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plecakofil nie bój się futra, bo nie ma czego. Używane z głową czyni cuda. Przy dwóch etapach nawet bym się nie zastanawiał.

Z dwóch opcji podanych przez Ciebie, ciężko wybrać lepszą (co uważasz tutaj za "lepsze"? Trwałość pada, szybkość zapychania, szybkość cięcia?) Na pewno szybciej wytniesz lakier padem mikrofibrowym. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson Przede wszystkim chodzi mi o szybkość pracy. Jeśli szybciej pójdzie z mikrofibrą to zostanę przy mikrofibrze, myślę że NAT na długich włóknach powinien się sprawdzić. Mam jeszcze inne pytanie. 

Jak wspomniałem, pracuję na DA i stosuję połączenie HC + Antiholo. Myślałem nad tym, żeby Heavy Cuta zamienić na CarPro ClearCut Compound, podobno lepiej spisuje się na DA. Dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plecakofil obecnie mam litrową butelkę HC, co gasi moje wszelkie zapędy na inne pasty. Bardzo dobrze wspominam pasty Herrenfahrt X-Cut 1000 i AngelWax Resurrection Heavy Compound. Na ClearCut jeszcze nie pracowałem, ale z tego co pisał ostatnio @ghost, jest to produkt bardzo dobry i prawdopodobnie nieco mocniejszy niż Koch HC.

Osobiście bardzo dobrze pracuję mi się na FLEXIPADS DA BLACK Microfibre CUTTING

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 20:38, Strus napisał:

Do tej pory nie maiłem padów one-step i bawiłem się padami NAT'a - białym, żółtym, czerwonym.... Pady pod DA

Wszystkie trzy zamkniętokomórkowe. Niby nie powinny nasączać się tak szybko pastą, ale jakoś szybko mi się zapychały, zwłaszcza sonaxami. I szybko traciły sztywność w trakcie pracy.

Przerzuciłem się na otwartokomórkowe. Od cięcia, przez one step po finish.

W dniu 11.12.2018 o 09:03, KapselK napisał:

@Strus pracowałem tylko z Royal Pads z wymienionych przez Ciebie, ale byłem bardzo zadowolony z efektu. Myślę, że na 80% auta zrobiłem tylko jeden etap tym padem + Sonax 04/06. Możesz zajrzeć do mojego tematu w PSB. 😉 Lakier BMW, DA 8 mm. 

Potwierdzam, pomarańczowy royal otwartokomórkowy to bardzo uniwersalny pad i jak na produkt budżetowy można go śmiało polecić.

(ADBL, Super shine nie testowałem jeszcze)

32 minuty temu, paperson napisał:

HC, co gasi moje wszelkie zapędy na inne pasty. Bardzo dobrze wspominam pasty Herrenfahrt X-Cut 1000 i AngelWax Resurrection

Robiłeś może porówanie xcut1000 i aw resurection do kocha h8 ?

Bo oba są na mojej liście do testów wraz z TS Refinish R1 i 3D One.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ghost napisał:

Robiłeś może porówanie xcut1000 i aw resurection do kocha h8 ?

Bo oba są na mojej liście do testów wraz z TS Refinish R1 i 3D One.

Niestety nie. Każdej z past używałem osobno, w pewnym odstępie czasu, więc nie mam bezpośrednich wniosków. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie x-cut 1000. Na masce testowej kolega obracał, dociskając puszkę coli. Na pierwszy rzut oka obstawiałem, że nie usunę tych rys kilkoma przejazdami da z zapiętą twardą gąbką. Jakie było moje zdziwienie, gdy po 5-6 przejazdach usunąłem całość rys. Wykończenie też niczego sobie. Pod lampą widoczny był lekki haze (lakier czarny metalik), który zlikwidowałem 2-3 przejazdami pasty finiszowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dostałem pytanie od znajomego, a ja trochę wypadłem z obiegu 🙂

 

jak z padami od ADBL ? jest ok ? można w nie uderzać ?

co byście wybrali na pierwszy zestaw padów na rotację na 125mm/75mm, proponowałem mu heavy cuta od RP, one stepa od RP, żółty z NATa, żółty z RP, czerwony z NATa i czarny też z NATa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, Urban to teraz Honey Comb 🙂 podbijam pytanie 🙂
 

Cytat

dostałem pytanie od znajomego, a ja trochę wypadłem z obiegu 

 

jak z padami od ADBL ? jest ok ? można w nie uderzać ?

co byście wybrali na pierwszy zestaw padów na rotację na 125mm/75mm, proponowałem mu heavy cuta od RP, one stepa od RP, żółty z NATa, żółty z RP, czerwony z NATa i czarny też z NATa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 22:56, ghost napisał:

Ale do rzeczy, ktoś testował na DA pady mikrofibrowe i futra naturalne i futra syntetyczne od Royal Pads?

ROYAL PADS AIR WOOLCUT to bardzo fajne futerko. Na DA 21 dobrze wycina, zachowuje dużą czystość pracy w porównaniu do choćby Pro-wool od flexipads. Futro osadzone na grubej gąbce pozwala fajnie dostosować pad do krzywizn. Jak na futro zostawia dobre wykończenie.

MICRO CUT to według mnie porażka. Krótka fibra mało wycina zostawia ładne wykończenie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre futerko ma również Koch:) Z ogólnych obserwacji bardzo dobrze mi się nim pracuje, dobra wytrzymałość i wykończenie, ogólnie na rotację chyba nie ma lepszego rozwiązania do cięcia tego lekkiego jak i mocnego przy czym można od razu fajnie wykończyć powierzchnię:) Futro również ma dużą wytrzymałość i przy odpowiedniej pielęgnacji można zrobić sporo samochodów co według mnie wychodzi taniej od gąbek.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

powiem że NAT SWAP robi fajną robotę

😉 Szybka akcja w garażu, P1500 na mokro, rotacja, BP 50mm, Koch H8
Pad zaimpregnowany, jeden groszek, 5 przejazdów z dociskiem 1 bez. Eelement pięknie wycięty z bardzo ładnym wykończeniem. Oczywicie holo powstało jak dla rotacji i mocnego cięcia.

Szybkie pytanko do was. Środkowa sekcja robiona podobnie pad MF, prawa Wool x2. Dlaczego tak słabo wycieło? za mało pasty? za krótki czas?

20190220_191859.jpg

20190220_191909.jpg

20190220_195221.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zabawa w korektę, maszyna DA, miałem dwa pady:

ADBL Roller One Step DA 125

NAT Pad Mikrofibrowy Mocno Agresywny Miękki DA 135mm

Do tego Koch H8.

Pacjent Saab 9-3, o dziwo praca ADBL One Step przynosiła dużo lepsze rezultaty, NATem nie mogłem w ogóle zjechać większości rys. Zła technika pracy, czy ten pad / kombinacja pad pasta niewłaściwe?

Na wiosnę jak będzie ciepło będę chciał jeszcze poprawić i szukam lepszej kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo tak się ostatnio zastawiałem nad impregnacją pada, po przeczytaniu dyskusji na pewnej grupie na fb. Impregnowanie pada pastą myślę, że zna każdy, ale co myślicie o impregnacji pada QD? Myślicie że zaimpregnowanie pada QDkiem i zrobienie finishu + wymycie zmywaczem nie osłabi wiązania lakier - powłoka? Może macie jakieś inne, ciekawe sposoby impregnacji pada?

 

@barto125 u mnie ten pad mikrofibrowy od Nata z CutMaxem też słabo wycinał, nawet bardzo słabo. Fajną mikrofibrę do cięcia ma Lake Country.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo tak się ostatnio zastawiałem nad impregnacją pada, po przeczytaniu dyskusji na pewnej grupie na fb. Impregnowanie pada pastą myślę, że zna każdy, ale co myślicie o impregnacji pada QD? Myślicie że zaimpregnowanie pada QDkiem i zrobienie finishu + wymycie zmywaczem nie osłabi wiązania lakier - powłoka? Może macie jakieś inne, ciekawe sposoby impregnacji pada?
 
[mention=23911]barto125[/mention] u mnie ten pad mikrofibrowy od Nata z CutMaxem też słabo wycinał, nawet bardzo słabo. Fajną mikrofibrę do cięcia ma Lake Country.
Zaimpregnowany pad jest gotowy do użycia od pierwszych przejazdów.

Nie potrzebują zbędnego czasu na "nasiąkanie", impregnację ;) lepiej pastą

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Slade00 napisał:

 

@barto125 u mnie ten pad mikrofibrowy od Nata z CutMaxem też słabo wycinał, nawet bardzo słabo. Fajną mikrofibrę do cięcia ma Lake Country.

I ponad 2 razy droższy, więc pewnie robi robotę.

A co lepsze na DA do cięcia, fibra, czy wełna? A może grafitowy NAT slash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.