Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, krótkie pytanko, mam do zrobienia Audi A4 B8 w kolorze LZ7L (taki szaro czarny), robiłem na test klapę bagażnika zestawem - Krauss db5800s, Mezerna 1100, Pad mikrofibrowy od flexipads.

Rys tragicznych nie ma, ale po wypracowaniu pasty mam wrażenie, że mało co zeszło, jedynie swirle, ale wszystko co głębsze zostaje, docisk oczywiście był :)

Robić drugie wypracowanie, czy kupić jakiś pad z wełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 31.05.2017 o 17:37, Kondziooriginal napisał:

Witam

Czy możecie polecić jakiś sprawdzony klej do podklejania/klejenia gąbek z rzepem? Uzbierało mi się dosyć sporo towaru, głównie poodklejane od wysokiej temperatury. Proszę o radę, gdyż kleje nie są zbyt tanie i wolę wstrzelić się w dobry klej za pierwszym razem. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Bonatap. albo podobne np. www.artykulytapicerskie.pl/pl/c/Kleje-tapicerskie/81   . Na wysoka temperature to moze Bonaterm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
1 godzinę temu, Strus napisał:

Zwykły czy karbowany ?

zalezy co masz na myśli finish.

Finish w "wielostepie" czy "onestepie" ?

Ale ogólnie ja używam na taki ekstra finish czarnego NAT (nie karbowanego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica praktyczna pomiędzy tymi padami:

NAT DA Niebieska Twarda gąbka polerska - otwarto komórkowa piana „Cutting Pad” do pracy z pastami mocno ściernymi

NAT DA Biała Twarda gąbka polerska - zamknięto komórkowa piana „Cutting Pad” do pracy z pastami mocno ściernymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamykmm - biały pad nadaje się do cięcia i do polerowania, niebieski właściwie tylko do cięcia. Piana zamknięto-komórkowa charakteryzuje się tym, że gąbka nie nasiąka pastą tak, jak otwarto-komórkowa - pasta na padzie zamknięto-komórkowym pozostaje dłużej na powierzchni, co pozwala na lepsze jej wypracowanie i dłuższą pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Inaczej tlumaczac to czesc pasty na bialej gabce zostaje wchlonieta i sila ciecia jest mniejsza niz na gabce niebieskiej gdzie pasta nie wchodzi w gabke tylko zostaje na jej powieszchni co przyczynia sie do szybszego ciecia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Michal_ford napisał:

Siema,

jestem tutaj nowy ale mam pytanko jakiego polecacie backing plate pod rotacje ? pod  pada flexipads 150mm

Weź talerz felixpadsa 150/25, jak weźmiesz 125 i będzie Ci wystawało za dużo gąbki, to, np. przy twardej może Ci się nierównomiernie zużywać środek gąbki i ciężej też prowadzić maszynę przy mniejszym doświadczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam pytanie odnośnie gąbek do DA do kraus s8 który zamierzam kupic

Posiadam golfa 4 z granatowa perła lbn5

Obecnie używałem rotacji lare epl11

Do glass polish mam gabke twarda niebieska lare i twardy pad

Do Cleaner używałem Flexipads HEX LOGIC Czarna Miękka 135mm

 

i pytanie mam bo czytając to forum juz sie pogubiłem jakie gąbki do 1 stepu polecacie w sensie  średnio twarde do one step jak i twarde i miękkie tez

LAKE COUNTRY o niskim profilu dosc popularne niby do da i rotacja choc sa pełne czy  nie bawic sie  i brac nata lub rupesa gładkie  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.