Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pytanie moje kieruję głównie do niebieskich i reszty którzy przejechali maszyną już trochę kilometrów.

Mianowicie obraziłem się na pady 3M i poszukuję czegoś lepszego.

Głównie cutting pad działa mi na nerwy z powodu szybkiej degradacji.

Wiem naj prościej bylo by kupić wszystkie możliwe ale gdzie logika :o

W którą firmę Waszym zdaniem pójść i dlaczego?

Pytanie drugie jakie futro polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cash, Czyli mówisz że się nie sypie cutting?

Jak nie śmigasz po krawędziach to się nie sypie :)

Mam jeszcze LC niebieski również nie narzekam choć z nim pracowałem tylko przy jednym aucie, natomiast same dobre rzeczy słyszałem o serii kompressor.

Flexi są ciut mniejsze od zielonego 3M. Nie mam jakiegoś porównania, bo tanich ABW nie używałem, a na te "lepsze" droższe jeszcze nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futro flexipads jest mocno srednie... przynajmniej w moim odczuciu.

Co konkretnie masz na myśli, i o który rodzaj chodzi? Jest ich kilka.

co do futra to siashine ma o wiele lepsze futro od flexipads, tak jakby porównać pudziana i najmana

Na czym polega różnica? Co świadczy o wyższości jednego nad drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons napisał/a:

Futro flexipads jest mocno srednie... przynajmniej w moim odczuciu.

 

Co konkretnie masz na myśli, i o który rodzaj chodzi? Jest ich kilka.

 

Mowie o tym:

 

http://detailer.pl/sklep/155-flexipads-.html

 

Z tym ze moje ma napis flexipads na rzepie.

 

A konkretnie mam na mysli to ze ogolem nie przypomina mi to welny, tylko jakies syntetyczne cos i zbiera sporo mniej niz twarda gabka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futro flexipads jest mocno srednie... przynajmniej w moim odczuciu.

Co konkretnie masz na myśli, i o który rodzaj chodzi? Jest ich kilka.

co do futra to siashine ma o wiele lepsze futro od flexipads, tak jakby porównać pudziana i najmana

Na czym polega różnica? Co świadczy o wyższości jednego nad drugim?

mocno zbite i gęste, łatwiej się czyści, flexipads jest bardziej miękkie używam na przemiennie ale sia shine na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, maya, Dziękuję za Wasze odpowiedzi.

 

A konkretnie mam na mysli to ze ogolem nie przypomina mi to welny, tylko jakies syntetyczne cos i zbiera sporo mniej niz twarda gabka.

 

Produkt o którym piszesz to naturalna owcza wełna. Jest to ta droższa wełna z owiec merynos uważana za wełnę najwyższej jakości. Wełna merynos jest bardziej delikatna niż zwykła, co za tym idzie trochę słabiej tnie. To co uznałeś za wadę, dla mnie jest jej zaletą. Dzięki temu, że jest to wełna mniej agresywna, pozostawia na lakierze bardzo niewielkie ślady polerskie które jest łatwo usunąć pastą wykończeniową.

W ten sposób robiąc korekcję lakieru jestem w stanie z wełny i pasty Menzerna FG500 przejść na żółtą gąbkę wykończeniową Flexipads i Menzerna SF4000. Jestem z tych którzy robiąc korekcję lakieru lubią zbierać tak mało jak to tylko możliwe dla uzyskania efektu pełnej korekcji. Dlatego wolę takie rozwiązanie zamiast bardzo agresywnej wełny z mocną pastą, które prawdopodobnie zostawią na lakierze spory bałagan wymagający kroku z pośrednią pastą i dopiero później wykończeniową. Jak to często bywa, kwestia osobistych preferencji. Zdaje się, dokładnie ten sam pad wełniany z którego nie byłeś zadowolony jeden z uczestników dyskusji polecił w polishangel.pl ;) Kwestia gustu więc się potwierdza.

Na agresywność pada wełnianego wpływa wiele czynników, oprócz techniki polerowania są to m.in. długość włosia i rodzaj materiału z którego jest wykonany. Ciężko od pada wełnianego o długim włosiu, wykonanego z wełny owiec merynos, który ładnie jak na wełnę wykańcza oczekiwać wielkiej agresywności.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że z gąbek spróbuje FP a futro hmmm gdzie kupić tego sia shine ?

SIA możesz spróbować w Castoramie na półce z akcesoriami AutoFit lub w sklepach lakierniczych.

 

PS

Z padów nie tylko cutting to mogę polecić LC CCS, to na prawdę świetne gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu, że jest to wełna mniej agresywna, pozostawia na lakierze bardzo niewielkie ślady polerskie które jest łatwo usunąć pastą wykończeniową.
też to zauważyłem, przyjęło się że futro ma ostro ciąć a wcale nie musi jak widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Różnica w agresywności może być spowodowana strukturą pada:

 

Tu dla Przykładu Flexipads 13cm i 20cm(BP18cm)

 

9542ad57dde5d9df.jpg

 

7f8b97ef93eac4e7.jpg

 

Tego dużego osobiście nie używałem ale wydaje mi się że może być agresywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zgadzam sie odnosnie preferencji, dlatego tez dodalem ze w mojej opinii ;) Mam troche do czynienia z naturalna owcza welna, tyle ze polska wiec moze tu tkwi roznica, bo ta z flexi mi welny nie przypomina ale nie w tym rzecz.

 

Ogolem wszystko zalezy od tego na czym sie pracuje, bo balagan w najwiekszym stopniu robi pasta, nie pad ;) Jako ze od dluzszego czasu 'walcze' z jednoetaowymi pastami, od welniaka oczekuje sily - od pasty wykonczenia, a nie odwrotnie. Nawet bardzo agresywna welna nie zostawi sladu jezeli uzyjemy odpowiedniej pasty - tutaj poza nasza pasta moge przytoczyc P1, gdzie sile 'sciagania' mozna bardzo pracyzyjnie regulowac padem i oczekiwac na prawde dobrego finishu juz po jednym przejezdzie. Mysle ze podobnych efektow oczekuje wiekszosc zakladajac welne - ma zebrac sporo.

 

[ Dodano: 25 Listopad 2011, 21:34 ]

Mariusz, zgadza sie, ten drugi jest zdecydowanie tnacy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam małe doświadczenie ale mi się wydaje że siła tnąca nawet tej pierwszej wełny (co pokazał Mariusz) jest naprawdę duża. Dużo większa niż FC+ + zielony pad 3m ...

Na plus tej wełny to to że po wypracowaniu pasty mamy praktycznie wykończoną powierzchnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo agresywna welna nie zostawi sladu jezeli uzyjemy odpowiedniej pasty - tutaj poza nasza pasta moge przytoczyc P1
:roll:

Polemizowałbym, ale nie o tym temat.

 

Druga wełna ze zdjęcia Mariusza to twisted wool która dzięki skręceniu jest bardziej agresywna, duży rozmiar pada też zwiększa moc tnącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.