Skocz do zawartości

Zadziory, rysy na kierownicy


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W takim razie co polecacie innego na skórę na kierownicy?

Ja używam wilgotnych ściereczek nasączonych jakimś tam olejkiem do czyszczenia skóry i póki co dają radę.

 

PS.

Czy są jakieś przeciwwskazania żeby skórę w kierownicy potraktować mydłem do mycia skór (takim jak do zmywania starych past ze skórzanych kaloszy) a następnie odżywić ją tłuszczem do skór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica to nie buty. Powodzenia z tłustą kierownicą ;)

Jeśli nie wymaga renowacji, wyczyść ją środkiem to tapicerki skórzanej, odczekaj żeby porządnie wyschło, nałóż LV i ewentualnie odżywkę jak masz ochotę lub jak skóra jest "sucha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wilgotnych ściereczek nasączonych jakimś tam olejkiem do czyszczenia skóry

 

To radze to wyrzucić. :) Robiłem w wakacje wypoczynek skórzany potraktowany takimi nasączonymi ściereczkami. Zeszło wykończenie i farba ze skóry. Właścicielka tłumaczyła że dostała to od serwisu który przyjeżdżał jej poprawiał coś przy tylnym obiciu kanapy. muzycom, poniekąd sprawę zna, rozmawiałem z nim na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie przestraszyłeś, tym bardziej, że ostatnio kupiłem nowy komplet chusteczek do skórzanych tapicerek Wizzy, o coś takiego:

 

chusteczki-do-skorzanych-tapicerek-wizzy-leather-revitalizer.jpg

 

i nie spodziewałem się, że mogę narobić tym więcej złego niż dobrego. Wcześniej używałem chusteczek nasączonych aloesem do pielęgnacji mebli skórzanych firmy presto. Prawdę mówiąc cały komplet do czyszczenia auta ze skórzaną tapicerką nie bardzo chce mi się kupować żeby przemyć nim raz na jakiś czas kierownicę. A coś takiego będzie dobre?

 

http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do- ... p-148.html

 

Jak bardzo wydajny jest ten środek i co ile tys. km średnio należałoby go użyć?

Ewentualnie może złożyć się z kimś na większy zestaw albo poczekać na jakiś używany na giełdzie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonthyc, nie moja w tym rzecz czym będziesz pielęgnował swoją skórę, opisuje tylko przypadek jaki miałem u klientki po chusteczkach ;) Jak rozmawiałem z muzycom, to powiedział że to się nie powinno zdarzyć. Wtedy nie wiedziałem co to za firma była tych chusteczek, ale teraz już wiem :) W5 :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Dystrybutor

odgrzeję kotleta miałem takie same otarcia na kierownicy jak na foto wyżej. Zadziory przeszlifowałem papierem a następnie użyłem zestawu do farbowania i w związku z tym mam pytanie. Jako że poleciałem po całości z farbowaniem kierownica jest teraz matowa tak ma być? w dziedzinie skór jestem całkowitym laikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja muszę się wsiąść za swoją bo niestety zaczyna mnie już denerwować :/

Czy od razu dawać do obszycia.

 

Kierownica%25201.jpg

 

Kierownica%25202.jpg

 

Kierownica%25203.jpg

 

Traktują ją jedynie chusteczkami Sonaxa do skóry

 

e36ace jakiego zestawu używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) spróbuje jej nie zepsuć bardziej ;)

 

Ta chusteczka jest namoczona "czymś więcej" niż typowy cleaner? Groszowa sprawa akurat, ale pytam, bo mam zestaw soft clean (jeszcze ten w granatowym opakowaniu), więc może jest zbyteczna?

 

PS.

Maluje się tylko kawałek czy całą kierownicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic jesli kierownica jest przeszywana ( czerwona nic )

 

taka jak tu na aukcji ( mam nadzieje, ze moge wkleic, tylko w celach pogladowych )

 

http://olx.pl/oferta/kierownica-honda-c ... 3MKGx.html

 

U mnie sytuacja wyglada bardzo podobnie jak u kolegi GR_BKP

 

tylko po zastosowaniu cleanera do skory Zymol Cleaner, jakby czuc ze wymyty zostal brud i w miejscu przetarcia farby/ lakieru zrobila sie jakby szorstka ta skora w tym miejscu ( czuc pod dlonia )

 

Tak samo przeszlifowac to miejsce i zestawem tonujacym potraktowac ? Tylko co wtedy z nicmi, przeciez nie moge ich polakierowac a znowu jak je oslonic, pod lupa tego nie bede robil ; / :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Do maskowania nici najlepiej zastosować taśmę do oklejania nici. http://sklep.colourlock.pl/tasma-do-okl ... rlock.html

 

Ewentualne szorstkie elementy można lekko przeszlifować padem szlifującym.

http://sklep.colourlock.pl/pad-szlifujacy-do-skory.html

 

do farbowania zestaw tonujący:

http://sklep.colourlock.pl/zestaw-tonujacy-50ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Państwa serdecznie!

Odświeżę temat.

Nowa kierownica Passat B8 została uszkodzona zamkiem bluzy - powstały delikatnie zadziory.

Nie są to jakieś mocno widoczne uszkodzenia, ale wyczuwalnie pod łapkami - wkurza okrutnie.

Proszę o radę jak się tego pozbyć bez konieczności dodatkowego szpecenia kierownicy.

Czy zestawy polecane powyżej (chusteczka, pad szlifujący i zestaw do renowacji wystarczy)?

1d1qFU5.jpg

S27J8Tx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.