Skocz do zawartości

Szlifierka mimośrodowa/oscylacyjna do 300 zł...


booohal

Rekomendowane odpowiedzi

Będę przygotowywał całe autko do lakierowania. Możecie mi polecić jakąś szlifierkę do sandingu mimośrodową lub oscylacyjną (nie wiem która będzie lepsza a w necie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi) tak powiedzmy do ok. 300 zł. Później będzie też używana do szlifowania szpachlówki, przygotowywania aut pod lakier. Z tym że elektryczna nie pneumat. Czy dobrze rozumiem że polerka DA to coś w rodzaju szlifierki mimośrodowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniadach nie znajdziesz rotacyjnej szlifierki :P chyba ze 125mm srednicy co moim zdaniem jest za mala do obrobki szpachli i podkladu bo troszku pokrzywi powierzchnie. Najtaniej jaka kiedys znalazlem o srednicy 150 to chyba cos kolo 700zl firmy AEG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daareek666, twoja odpowiedź nie ma prawie nic wspólnego z moim pytaniem... Ale doceniam dobre intencje.

tzn??? napisalem ze do tej kasy ciezko znalezc szlifierke a polerka do szlifowania nie bardzo bo nie ma odsysu i bedzie sie kurzyc i zabijac papier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o rotacji. Ja się pytam o mimośród lub oscylację i różnice między nimi. Tak na dobrą sprawę po prostu Twój post prawie nic mi nie wyjaśnia. Daj szansę innym :) Ale i tak dzięki.

A z czymś w tym rodzaju może się ktoś spotkał?

http://allegro.pl/szlifierka-mimosrodow ... 23457.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/szlifierka-mimosrodow ... 56888.html

o ta szlifierka mi chodzilo ma 2 tryby pracy i srednice 150mm i sprawdzi sie do matowania pod polerowanie i do matowania podkladu i szpachli :) Nie polecalbym 125mm srednicy

P.S. ja to w skrocie nazywam rotacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

mmarekki, masz rację. Max 3mm skok. Co do pytania to odpowiem krótko.

Nic w tej cenie rozsądnego nie dostaniesz.

Nie jestem w ogóle zwolennikiem szlifierek elektrycznych do takich prac. Wiadomo większość szlifujesz na mokro a o wypadek nie trudno.

W firmie używamy szlifierek Rupes Scorpio3. W miarę możliwe ale koszt 3 razy taki jak chcesz przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przyjemność pracować na rupusie elektrycznym, super fajnie ale nie za takie pieniądze :D co do szlifierek z małym skokiem to wiem ze festool ma ów narzędzia. Szczerze mówiąc "ręką" ciężko jest wyszlifować klar równo na całej powierzchni a maszynka można to zrobić lepiej. ja zawsze zakładam taka gąbkę na rzep co by się na rantach nie poprzecierało. ale wszystko ma 2 strony, papier na maszynke jest drogi bo ok. 8 zł za sztukę jak lakier jest twardy to często jedna sztuka na jeden- dwa elementy starcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo większość szlifujesz na mokro a o wypadek nie trudno.

Chciałem maszyną zrobić całe autko na sucho a po maszynie finisz 1500 na mokro na rękę już pod lakier. Co do tego że czegoś rozsądnego nie znajdę to wiem tylko chciałem wybrać ''najlepsze z najgorszych''. Ale OK. Zaryzykuje. Jak coś kupię i wytestuję to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

za ok 330zł kupisz K2 SZLIFIERKA PNEUMATYCZNA OSCYLACYJNA PREMIUM

- prędkość bez obciążenia - 10 000 obr/min

- przyłącze powietrza - 1/4"

- pobór powietrza - 113 L/min

- średnica tarczy - 150 mm

- skok mimosrodu 5mm

 

Ogólnie polecam. Kupiłem taką zrobiła niby tylko 2 całościówki i zyje. Kolega uzywa jej zawodowo i fakt po 2 latach już ma luzy ale jak za tą kasę to warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zerknij sobie na Einhella http://www.einhell.pl/sklep,1/?p=17662&c=65

Mam i polecam. 3 wymienne stopy szlifierskie, naprawde fajny sprzet w zakładanym przez ciebie budżecie. Używam jej głównie do szlifu szpachli i przy krązkach typu abralon trizact.

Co do wytrzymałości.Po 3 latach padło łożysko, 6 zł i działa dalej :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.