Skocz do zawartości

Koncetraty płynów do spryskiwaczy


Ciastek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jakiś czas temu kupowałem skoncentrowany zimowy płyn do spryskiwaczy do -80 stopni.

I tak sobie myślałem, że rozdzielę do na 4 i będzie gitara, bo powinien trzymać tak do około -20 stopni ;)

ale dziś jak to chciałem zrobić to przeczytałem etykietkę i tak było napisane, że żeby osiągnąć wytrzymałość do -20 to trzeba rozrobić 1:1 :/

więc pytanie do Was jak to wkońcu rozrobić? bo na chłopski rozum 80:4 =20

czyli wychodzi stosunek 1:4 a oni jednak piszą inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh no trudno... :(

to chyba rozcieńczę jak etykietka każe, albo wcześniej zamrażarkowy test, zrobię małą próbkę 1:3 i zobaczę jakie efekty będą ;) fajny grejpfrutowy zapach ma ten płyn :D

a sam płyn to jakiś "Jan" sygnowany przez platinum oil z grupy orlena znaleziony w selgrosie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W jaki sposób opłaca się koncentrat z Sonaxa jeśli z 1L koncentratu masz 2L gotowego płynu do -15 C gdzie 4L kosztują 25zl. Sądzę ze na te -15 trzeba mieć płyn przygotowany na zimę.

na butelce proporcja 1:1 jest do -20*C, 1:2 -15*C (czyli 3l płynu)

 

A butelka kosztuje 10PLN, więc stosując matematykę na poziomie III klasy podstawówki przy roztworze na -20 jesteś 5PLN do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje koncentratu zimowego bo się nie opłaca....

 

płyn do spryskiwaczy Motula 5L (do -20 stopni) - 16 zł / 1L za 3,2 zł

 

Sonax 1 L koncentrat = 2 L rozrobionego do -20 stopni płynu - 12 zł / 1 L za 6 zł...

 

(letni koncentrat to inna bajka...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na butelce proporcja 1:1 jest do -20*C, 1:2 -15*C (czyli 3l płynu)

A butelka kosztuje 10PLN, więc stosując matematykę na poziomie III klasy podstawówki przy roztworze na -20 jesteś 5PLN do przodu...

 

Dobrze że ktoś umie lepiej może wezmę jakieś korepetycje :)

Mi chodziło bardziej o opłacalność w tym przypadku nieopłacalność koncentratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Co powiecie na temat 303 PRODUCTS Washer Tablets zamiast tradycyjnego płynu?Czy warto się w to bawić-cena wychodzi całkiem niezła.

Według mnie jaj nie urywa... jedynym plusem jest chyba tylko cena. Najlepszy koncentrat jaki do tej pory miałem to od Audi i Mercedesa. W tygodniu kupiłem kilka buteleczek Wurth'a (z allegro)... zapach obiecujący :) jak tylko się ociepli to dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat 303 PRODUCTS Washer Tablets zamiast tradycyjnego płynu?Czy warto się w to bawić-cena wychodzi całkiem niezła.

Według mnie jaj nie urywa... jedynym plusem jest chyba tylko cena. Najlepszy koncentrat jaki do tej pory miałem to od Audi i Mercedesa. W tygodniu kupiłem kilka buteleczek Wurth'a (z allegro)... zapach obiecujący :) jak tylko się ociepli to dam znać co i jak.

 

Ale te Audi czy Mercedesowe to letnie czy zimowe jeszcze?

I pytanie czy jakąs nutką zapachową się charakteryzują?

 

Bo jesli chodzi o zapachy letnich płynów to nadal góruje Autoland ze swoją zieloną herbatą :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja leje megsa glass cleanera w lato i spróbuj mnie pobić w zapachu :-]

 

A jak znoszą to pióra wycieraczek (grafit) i uszczelki. Bo GC dość mocno wysusza, choćby można tego doświadczyć na dłoniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.