Skocz do zawartości

Ford Capri 69'- czy coś z tego będzie?


cubstone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Krótka piłka: czy lakier na tym autku jest do odratowania i istnieje szansa na przywrócenie mu dawnego blasku, czy w tym przypadku w grę wchodzi tylko ponowne lakierowanie?

 

zdjcie0618.jpg

 

zdjcie0619m.jpg

 

zdjcie0620.jpg

 

zdjcie0621o.jpg

 

O klapie tylnej oczywiście nie mówimy, bo widać co jest grane. Mogę tylko dodać, że zdjęcia robione na szybko, lakier zupełnie nieprzygotowany, nieoczyszczony. Pod palcem czuje się go jak papier ścierny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stoi jeszcze w Niemczech. Tata od razu stawia na malowanie. Ja mu mówię, że jak dla mnie to da radę to wyciągnąć. Wygląda źle, ale prawie nie ma rudej, więc damy radę. No nic, jak zwykle kwestia ceny, więc temat wisi w powietrzu...

 

Tylko czy do takich szczurów podchodzić standardowo, tzn. FG500 na futrze + FF3000, czy może istnieją specjalne pasty do starych, zajechanych klasyków?

Jeśli dojdzie do transakcji to szczegółowo się zajmę tematem, na razie chcę mieć orientację co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Wydaje mi się, że najpierw lepiej spróbować ręcznej korekty. Za zachodnią granicą oldtimer'ów nawet nie dotykają maszynami :)

 

Na naszym blogu znajdziesz kilka zdjęć z ręcznej korekty Garbuska :)ręczne polerowanie pastami VICTORIA

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ten samochód i tak będzie przechodził całkowitą restaurację, więc na którymś etapie prac zapewne rozbierzesz go na części pierwsze. Ja bym w takim stadium oddał go do wypiaskowania i lakierowania. Na pewno znajdą się też jakieś elementy do pospawania, więc nie ma co się szczypać. Tylną klapę i tak wstawisz drugą i pomalujesz, więc dziwnie by to wyglądało: tu odświeżony oryginalny lakier, tu nowy, pewnie różniący się odcieniem.

 

Oczywiście pobawić się w polerowanie możesz, bo w ujęciu makro i tak nic cię to nie kosztuje :)

 

Anywho, życzę wytrwałości i pomyślności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z mazderem - jak ma być dobrze i na lata to i tak musisz go rozebrać, wypiaskować, pospawać.

 

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie Pontiac Trans Am '78-81 i ogladam filmiki i stronki z restaurowaniem tych aut. Wiec przynajmniej teoretycznie :mrgreen: wiem jak powinien ten proces wygladać.

 

Oryginalny lakier jest w cenie ale gdy cała reszta jest zdrowa. A w to w przypadku forda śmiem wątpić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował jednak oczyszczenie do gołej blachy, odpowiednie zabezpieczenie oraz nowy lakier.

Dzięki temu auto chyba nigdy nie zardzewieje i będzie wyglądało lepiej niż z fabryki w tamtych czasach ;)

Nie wiem jakim atutem w aucie po tylu latach jest oryginalny lakier.

 

Mowa oczywiście o lakierowaniu "showcar".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Wydaje mi się, że najpierw lepiej spróbować ręcznej korekty. Za zachodnią granicą oldtimer'ów nawet nie dotykają maszynami :) Wiolka

 

Może głupie pytanie. Ale dlaczego nie maszynami? :)

 

Hmm pewnie dlatego żeby nie uszkodzić (i tak już mocno naruszonego) lakieru :) Oczywiście miałam na myśli samochody mocno "wiekowe". Mieliśmy okazję pooglądać takie auta oraz porozmawiać z Petzolds'em (http://www.petzoldts.de/) i innymi przedstawicielami niemieckich firm podczas wizyty na targach Retro Classics. Zakupiliśmy nawet książkę, w której są opisane jego prace wykonywane ręcznie nad old schoolowymi autami.

 

Oczywiście mówimy tu o pracach nad autami wartymi czasami "grube miliony" ;)

 

Wiolka

 

[ Dodano: 17 Listopad 2011, 09:35 ]

Ja bym najpierw próbował wszystko doczyścić i polerować :) Taki samochód to gratka i jaka przyjemność z pracy :-] Aż chce się dłubać całymi wieczorami.

Jednak widać że ruda go łapie. Ciekawe jak sprawa przedstawia się dalej, ale pewnie nie najlepiej :/ Ja bym się nastawiał na pełną renowację, jeżeli samochód ma nie zostać całkowicie zjedzony.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.