Skocz do zawartości

Naciąganie skóry


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Zaintrygowany filmikiem wskazanym w jednym z postów na forum postanowiłem sprawdzić czy faktycznie to działa na jednym ze swoich foteli w domu.

 

 

Nie mam mikrofali wiec szmatki i ręczniczek zalewałem wrząca wodą i bach na skórkie. Po czym ściągnąłem je po wystudzeniu.

Efekty raczej średnie/mierne aczkolwiek coś w tym jest.

 

Przed: 3aa0a4587652142bmed.jpg

Po: 89f27e9222051236med.jpg

 

Przed: 957a2fb462b25c73med.jpg

Po: 438cb8ea275ac594med.jpg

 

 

Przed:

fa3e2dbf43ffd64emed.jpg

Po:

f4caa9b196df6b21med.jpg

 

 

Przed:

111bbda84d827010med.jpg

Po:

94eaaeb328d529d0med.jpg

 

 

Przed:

b298fe243bd8c36emed.jpg

Po:

599750e8127c3a90med.jpg

 

Tak sobie myślę ,że można by proces powtórzyć ale na allegro znalazłem Mop Parowy za 39 PLN + wysyłka i bijąc parą z mopa efekty były by lepsze.

 

ultra1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Jeśli chodzi o gotujaca wodę. Wszedzie gdzie skóra jest obrabiana usuwa się zmarszczki za pomoca ciepła.

Czy to przy pomocy suszarki czy jak w wypadku przemysłu samochodowego fal podczerwieni.

Jeśli nie przesadzimy z temperaturą, skóra skórzcy się tylko trochę i nie stwardnieje.

 

Powierzchnia tak potraktowana nie bedzie już jak nowa. Jednak jesli nie sa to bardzo obciążone powierzchnie zabieg taki nie będzie miał wpływu na trwałość materiału.

 

Skórę równie dobrze możecie podgrzać suszarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Dystrybutor

To trochę tak jak by pisać, że nie wolno używać rotacji bo można uszkodzić lakier :)

 

Jeśli ktoś się czuje niepewnie, niech pozostanie przy suszarce. W zakładzie profesjonalnym bez opalarki człowiek jak bez ręki :ad:

 

Jest to jedno z podstawowych naszych narzędzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Co do samego zdjęcia, to ciężko określić ze zdjęcia czy jest to skóra. Natomiast charakter uszkodzeń (sposób w jaki się układają) może wskazywać na uszkodzenia mechaniczne.

 

Na kierownicach często się to zdarza (pierścionki, obrączki).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom, mówisz o moim zdjęciu? zapewniam Cię, że to nie od obrączki - skóra pękła w nocy. Samochód stał cały dzień na słońcu, w nocy temperatura spadła coś do ok. 5st. i rano patrzę a tu takie kwiatki :shock:

 

Ale od razu zaznaczam, że jest to standard w przypadku "skórzanej" kierownicy w Citroenie klasy C4, Berlingo itp. i nie ma nic wspólnego z tematem regeneracji. Po prostu używają tandetnego materiału w dodatku skąpiąc gdzie się da, ale to już temat do innego działu i nie tego forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wielu użytkowników Citroena ma z tym problemy. W firmie była identyczna sytuacja w Berlingo. Na pewno w istotną rolę odgrywa to jak obchodzimy się z kierownicą, ale nie mam rąk z papieru ściernego, nie sądzę aby to miejsce było jakoś specjalnie narażone na ścieranie a to występuje głownie podczas" odpuszczania" kierownicy podczas wkręcania - ja staram się trzymać kierownicę a nie tylko ją popuszczać - mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi ;) ...w dodatku przebieg auta to obecnie 50k km i prawie dwa lata więc takie coś nie powinno mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dla manie to bardzo interesujące :) Dlatego drążę temat.

 

Ja osobiście pierwszy raz się z czymś takim spotkałem... :(

 

Wystarczy się spytać kolegi :P My teraz obszywamy kierownice do salonu citroena i renault i to są naprawy na gwarancji . skóra jest bardzo kiepskiej jakości która nie wytrzymuje 2 lat lub 40 tys km . szczególnie te przypadłości są w C5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbije temat.

 

Jak sobie radzicie ze skórą na której od długiego czasu stoi fotelik dziecięcy.

Od samego początku jest pod nim rozłożony koc, ale i tak są delikatne zagłębienia widoczne na skórze. Zapewne te zagłębienia to rozciągnięta skóra. Czy w tym przypadku również można się pobawić suszarką?

Skóra konserwowana Gliptonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym przypadku również można się pobawić suszarką?

Skóra konserwowana Gliptonem.

 

Zdecydowanie tak, próbuj :) Ja nie bałem się opalarki i wyszło również bardzo dobrze w saabie 9-3 2001 r.

W volvo u mamy suszarka wystarczy, ale tylko dlatego, że skóra jest dużo bardziej miękka.

 

Żeby nie było - walczyłem ze śladami po foteliku na kanapie wcale nie zabezpieczonej kocykiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku roba wyglada na dziecinnie latwa, w rzeczywistosci moze okazac sie troche trudniejsza. Musze w wolnej chwili sprobowac usunac za pomoca suszarki do wlosow zagniecienia powstale od wsiadania, mam nadzieje ze uda mi sie choc minimalnie je zmniejszyc. Skora regularnie czyszczona cleanerem lederzentrum i nawilzana SCG voodoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.